Кой е най-изнервящият програмен език?

Кой е най-изнервящият програмен език?

  • XHTML

    Votes: 0 0.0%
  • CSS

    Votes: 0 0.0%
  • JavaScript

    Votes: 0 0.0%
  • VBScript

    Votes: 0 0.0%
  • PHP

    Votes: 0 0.0%
  • Java

    Votes: 0 0.0%
  • Ruby

    Votes: 0 0.0%
  • C

    Votes: 0 0.0%
  • SQL

    Votes: 0 0.0%
  • Друг език.

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    0
  • Poll closed .

gLaVoReZa

Registered
Здравейте,

според вас кой е най-изнервящият език за интернет програмиране? Аз гласувам с 4 ръце и 3 опашки за JavaScript, защото е супер дървен и има страшно много бъгове. Преди 2 часа научих нещо ново от JavaScript. То е, че "FirstCell" != "FirstCell". :lol: :D
 
gLaVoReZa каза:
Здравейте,

според вас кой е най-изнервящият език за интернет програмиране? Аз гласувам с 4 ръце и 3 опашки за JavaScript, защото е супер дървен и има страшно много бъгове. Преди 2 часа научих нещо ново от JavaScript. То е, че "FirstCell" != "FirstCell". :lol: :D

HTML въпреки, че не е баш програмен. Обаче това с различните браузърски бъгове и несъвършенства го прави много изнервящ.
 
По принцип има такава световна анкета,и там мисля ,че на 1-во място беше C++ (сблъсквал съм се с него ,отвратителен е... ) ,а някаде към последното е било PHP 8)
 
xmmm каза:
По принцип има такава световна анкета,и там мисля ,че на 1-во място беше C++ (сблъсквал съм се с него ,отвратителен е... ) ,а някаде към последното е било PHP 8)

Защо да е отвратителен? Има повече предимства отколкото недостатъци...
 
Аз гласувам за C. Започвал съм да се сблъсквам с него на три пъти и трите пъти съм спирал. Самият синтаксис не ми харесва... т.е гласувам само по симпатии откъм синтаксис :)

gLaVoReZa каза:
Здравейте,

според вас кой е най-изнервящият език за интернет програмиране? Аз гласувам с 4 ръце и 3 опашки за JavaScript, защото е супер дървен и има страшно много бъгове. Преди 2 часа научих нещо ново от JavaScript. То е, че "FirstCell" != "FirstCell". :lol: :D


Явно не си го разбрал съвсем :)
[js]alert("FirstCell" != "FirstCell"); // false
alert("FirstCell" == "FirstCell"); //true[/js]

Виж какъв резултат връщат двата alert-a :)
 
Не съм се сблъсквал с всички от списъка, но определено C от познатите ми. Отвратителен, също като преподавателите, опитвали се да ме научат на него. :D Не говоря за възможностите на езика, а за синтаксиса. От всичките ми опити до сега, от C++ вдянах някои неща, Java-та дори малко повече (макар все така да не ми харесва), а C...може би просто не могат да преподават, ама и на мен не ми се занимава с него. Всеки следващ път се убеждавам колко е хубав PHP (макар да имат различни приложения). Просто ми е кеф да пиша на него. :)
 
misho каза:
Не съм се сблъсквал с всички от списъка, но определено C от познатите ми. Отвратителен, също като преподавателите, опитвали се да ме научат на него. :D Не говоря за възможностите на езика, а за синтаксиса. От всичките ми опити до сега, от C++ вдянах някои неща, Java-та дори малко повече (макар все така да не ми харесва), а C...може би просто не могат да преподават, ама и на мен не ми се занимава с него. Всеки следващ път се убеждавам колко е хубав PHP (макар да имат различни приложения). Просто ми е кеф да пиша на него. :)
Чувал съм, че и те могат да се ползват в web.... Не знам колко е вярно това! Аз имам съвсем базови познания по C++. Аз също като теб не ги харесвам, но ще трябва да ги уча... Предполагам, че ти ги учиш в университет, а аз ще ги уча в училище... :idea:
 
misho каза:
Не съм се сблъсквал с всички от списъка, но определено C от познатите ми. Отвратителен, също като преподавателите, опитвали се да ме научат на него. :D Не говоря за възможностите на езика, а за синтаксиса. От всичките ми опити до сега, от C++ вдянах някои неща, Java-та дори малко повече (макар все така да не ми харесва), а C...може би просто не могат да преподават, ама и на мен не ми се занимава с него. Всеки следващ път се убеждавам колко е хубав PHP (макар да имат различни приложения). Просто ми е кеф да пиша на него. :)
напълно съм съгласен. C++ хич не ми се отдава, докато ми е някак гот като пиша на php :)
 
tedo96 каза:
misho каза:
Не съм се сблъсквал с всички от списъка, но определено C от познатите ми. Отвратителен, също като преподавателите, опитвали се да ме научат на него. :D Не говоря за възможностите на езика, а за синтаксиса. От всичките ми опити до сега, от C++ вдянах някои неща, Java-та дори малко повече (макар все така да не ми харесва), а C...може би просто не могат да преподават, ама и на мен не ми се занимава с него. Всеки следващ път се убеждавам колко е хубав PHP (макар да имат различни приложения). Просто ми е кеф да пиша на него. :)
Чувал съм, че и те могат да се ползват в web.... Не знам колко е вярно това! Аз имам съвсем базови познания по C++. Аз също като теб не ги харесвам, но ще трябва да ги уча... Предполагам, че ти ги учиш в университет, а аз ще ги уча в училище... :idea:
И аз това съм чувал, но не съм се задълбочавал.
И на двете места съм ги учил. :) В училище учих C++, но темпото беше убийствено (в смисъл, мноого бавно), а учителката я разбрах какво ми обяснява едва след 2 години, когато започнах да се уча на PHP от уроци в интернет. Не знам защо, но масово учителите по информатика и програмиране не могат да обясняват (или аз съм попадал все на такива :? ). От друга страна в университета стигнахме на ниво цикли (for, while и т.н.) за около 3 седмици, докато в училище това ни отне 2 години. :!: И в двата случая нямаше да разбера за какво става въпрос, ако не бях се занимавал отделно, макар и с друг език.
Така че, ако не се занимаваш отделно, нищо не става, а тези езици изобщо не ми харесват. :?
 
Ха пък.
Аз харесвам C, че даже и съм писал дребни глупости на него :)
Че и го уча в училище..

Гласувах за VBScript, никога не съм харесвал езиците на майкрософт, а синтаксиса на вижуъл бейсик е помия.
Като втори отговор ако можех щях да избера java. Език с който никога не съм се занимавал, но от сега ми изглежда адски дървен. Най-малкото че ми трябва jre, за което на уиндоус ми трябва администраторски достъп за да инсталирам. Управлението на паметта е ужасно. Мога много да изреждам. Цялата тая работа с org.neshtosi.asdf com.neshtosi.asdf ми изглежда глупава, но не съм се и занимавал с java повече от 15мин.
И компилирането не го схващам. С една програма и имам кода за секунди. Може и да не му е това целта. Не знам, не искам и да знам.

Сблъсквах се с java за да пиша bukkit плъгин, повече няма да го правя.
 
alex95_bg_2 каза:
Ха пък.
Аз харесвам C, че даже и съм писал дребни глупости на него :)
Че и го уча в училище..

Гласувах за VBScript, никога не съм харесвал езиците на майкрософт, а синтаксиса на вижуъл бейсик е помия.
Като втори отговор ако можех щях да избера java. Език с който никога не съм се занимавал, но от сега ми изглежда адски дървен. Най-малкото че ми трябва jre, за което на уиндоус ми трябва администраторски достъп за да инсталирам. Управлението на паметта е ужасно. Мога много да изреждам. Цялата тая работа с org.neshtosi.asdf com.neshtosi.asdf ми изглежда глупава, но не съм се и занимавал с java повече от 15мин.
И компилирането не го схващам. С една програма и имам кода за секунди. Може и да не му е това целта. Не знам, не искам и да знам.

Сблъсквах се с java за да пиша bukkit плъгин, повече няма да го правя.

Мен пък за синтаксис най-много ми харесва VB .NET . Пък и .net фреймуърка е един от най-добре организираните. После е джавешкия. Управлението на паметта зависи от програмиста, а в уиндоус каквото и да искаш да инсталираш ти трябва администраторски достъп, това му е идеята :D Сякаш линукса не те пита за парола ако решиш да инсталираш пакети? :D

А лично за мен тази организация на неймспейсовете е много ефективна, въпреки, че на .net е в пъти по-добро.

Java, както и .net езиците не се компилират, поне не директно. Идеята им е, че се смилат до някакъв код, който при стартиране се компилира и изпълнява. Така има възможност за оптимизации според машината на която се изпълнява (Just-In-Time compiling). За това никъде няма да видиш за Java и net различни версии за x86 и x64 примерно. А за java даже и windows/linux/... разделения няма поради тази причина.

ПП. C/C++ не искам да коментирам. Имал съм малко сблъсъци с него, накрая аз победих, но не ми допада особено. Никъде другаде не можеш да присвоиш на int променлива текст или пък на byte(char) число, което е прекалено голямо и за 64bit цяло число...
 
Е ти на int променливата присвояваш аски кода на съответния символ...
C / C++ не прави голяма разлика между char/int, затова може използваш char ако искаш да направиш малка оптимизация(все пак е 1 байт, а int е 4). Предимството на C/C++ е, че имаш пряк достъп до паметта, за разлика от Java.
 
Е защо да не може да се присвои инт към стринг или обратното в Джава ?

3611.jpg


Все пак по темата.. Не съм използвал някои от езиците, затова немога да ги коментирам.Избрах Други.
 
Защо трябва да качвам jre/.net за да подкарам някаква програма.
За това им се ядосвам на тези, които пишат малки но полезни тулчета, които все някога ми потрябват на машина на която нямам администраторски достъп и няма такива работи. Нито имаше по-ново нещо от ie6, но това е друга работа. За съжаление има и такива развалини.

И все пак ми е странно да ограничавам максималната памет на някое приложение защото иначе garbage collector-a няма да се справи и ще ми глътне цялата рам.
За това донякъде ми харесва че програмиста има достъп над паметта в Цъ, а не се грижи езика за това :)
Кара те да мислиш повече за да няма "лапане" на памет
 
ArchangelS имах в предвид нещо от рода на
int v = "tekst";
не кастване. Или пък char v = 1024;

И не може да съхраниш 4битов int в 1 байт колкото и да искаш. (C) просто ще отреже числото и ще вземе само първия байт, няма как да го набута цялото в 1 байт. А всеки един друг нормален език ще те предупреди, че превишаваш максималния размер на типа (overflow).
И какви оптимизации ще правиш? Като ти отреже от данните само проблеми ще си създадеш.

Предимството с прекия достъп до паметта води до това, че в C/C++ програмите в много от случаите има memory leaks, докато при managed езиците трябва да си страшно малоумен, че да направиш memory leak

btw garbage collectorа на java не трие веднага всеки обект от паметта. Защото както всяка операция и той изисква някакво количество процесорно време. Не казвам, че това е най-добрия вариант, просто така работи. Та като види, че паметта остава малко то се активира и я чисти. Реално използваната е по-малко от алокейтнатата, което е малко тъпо ако питаш мен. За това си обичам .net :lol:
 
Не съм рабрал.. Все пак да, Джава си е "контролиран" език ако може да се каже и не позволява такъв достъп.
 
Под оптимизация имах в предвид следното:

ако числата които, ще съхраняваме са в интервала от -128 до 127 или от 0 до 255, няма смисъл да ползваме int(4 байта), а е по-добре char(1 байт).
 
Jurassic каза:
Под оптимизация имах в предвид следното:

ако числата които, ще съхраняваме са в интервала от -128 до 127 или от 0 до 255, няма смисъл да ползваме int(4 байта), а е по-добре char(1 байт).

Е тогава няма да ти се налага число по-голямо от 255 да присвояваш на byte.
 

Горе