Къде да пиша на C?

misho

Registered
Кажете някоя програма, където мога да си пиша на С най-важното - да мога да си компилирам програмата! Имам 3 програми в момента и с никоя от тях не мога да се оправя.
Visual Studio 2010 - става, но за всяка нова задачка трябва да трия старата или да създавам но проект, което е тъпо, защото не ми дава да правя два main()-а в един проект, а иначе трябва да правя един куп функции за всяка задача, която ни дават.
Dev C++ - все ми изписва „Source файла не беше компилиран“ и толкова. :lol:
Netbeans - много си го харесвам за PHP, обаче не мога да се справя с компилирането.
Няма проблем да използвам и някоя от тези програми, дори по-добре, но ако мога да се справя с тези проблеми.

Също така е вариант да си пиша и с простия Notepad++, например, но после как да си пусна програмата през конзолата (на Windows или Линукс, няма значение)?
 
StormBreaker каза:
За мен Visual Studio е най-доброто IDE за всички езици, които поддържа. :)

Най-доброто IDE, писано изобщо някога. Дори фенове на оупън сорса го признават. :)
 
Visual-а има + и от мен.

Защо 2 майн в 2 проект ? То мейна казва на програмата от каде да стартира.Сега не знам как е при С, но едва ли ще тръгне при 2 мейна, няма значение от компилатора.
 

Горе