Page speed score

baceto90

Registered
Здравейте на всички. Попаднах на интересен инструмент от google който показва Page Speed Score. Максимума който може да получи сайта ви е 100. Интересно ми е какви са вашите точки :) Тествайте и вие
 
За да не правя реклама давам само числа.
- два от основните ми сайта са 83 (горе-долу съм доволен, макар да обмислям доста промени тук) и 42 (положението е трагично, но този не съм го пипал вече 2-3 години и ме е срам да го кажа, че ако някой ми погледне HTML-а... :D ). Иначе последното ми творение е с 84. :)
Имам и един куп други проектчета, които отдавна са в миналото и не заслужават внимание.
 
The page *** got an overall Page Speed Score of 82 (out of 100)

Това ми е най-високият ми резултат, на другите ми сайтове е между 40 и 70.
 
The page Виртуалната карта на град Санданскиgot an overall Page Speed Score of 89(out of 100).



The page 404 Not Foundgot an overall Page Speed Score of 100(out of 100). Learn more

:D :D :D
 
И двата ми сайта: The page ****** got an overall Page Speed Score of 71 (out of 100). Е то като са на един хостинг колкото и да кръцвам по кода все едно и също.. :D
 
The page Bg**********= got an overall Page Speed Score of 71 (out of 100). Learn more
The page Ma**** - Home page got an overall Page Speed Score of 76 (out of 100). Learn more

г/д съм доволен от резултатите.
 
Summary

The page ***... got an overall Page Speed Score of 85 (out of 100). Learn more

:D wtf на безплатен хостинг съм
 
хостинга няма значение.Има някой доста тъпи неща например сервирането на снимки от различни домейни, ако ще да имате 5 снимки/картинки с ниска резолюция пак ще ви казва, че ви се бави сайта.Дори сайтовете на гугъл са с по 70 - 80 точки което е смешно :) Не му вярвайте на това.
п.п. има го като адон на файър бъгс за моцилата аз оттам го знаех :) Но сега виждам, че го има и като уеб приложение.

Моето заключение - менте, дава някакви насоки, но не е мостра за добър сайт :)
 
Май ви разбих всички, а? :lol:

The page wStats - Верният уеб брояч got an overall Page Speed Score of 93 (out of 100). Learn more

Падам си леко маняк на тема скорост на уеб сайтове
 
Според мен този инструмент няма никакъв смисъл . Правя си html страница с текст "Тест" и я записвам с разширение .php и я качвам на хоста и какво получавам 100 от 100 :)

http://pagespeed.googlelabs.com/#url=http_3A_2F_2Fmp3-store.freehostia.com_2Ftest.php&mobile=false
 

Горе