what the.. вземете се в ръце..

Статус
Not open for further replies.

SandPrince

Registered
Хм, човек да не ви остави сами известно време..
Признавам, изгубих интерес да съм от редовните потребители тук.. както преди, когато беше яко.
Беше яко, щото имаше интересни неща над които да се мисли, а докато се мислеше научавахме нещо и се забавлявахме

И какво направихте по дяволите?
Влизам днес за сефте от няколко месеца насам, при което виждам няколко доста... как да се изразя по меко.. глупави теми :)

И стари и нови.. няма интересни теми, а чисто и просто глупави въпроси.
Е да, всички сме били глупави в началото (аз още продължавам да съм), но моля ви...

Превръщате WT в някакъв тийн форум, зомбирана версия на teenproblem.net
Нито един от разделите където до преди година две се водеха интересни дискусии над програмиране, дизайн, seo в момента не съдържа тема достатъчно качествена да задържи вниманието на хората, които очакват да научат нещо тук.

Не знам на какво се дължи...
Липса на модератори, липса на желание за съзряване от пубертета или... какво?

Аз лично съм научил страшно много от тук и благодарение на форума който съсипвате с глупавите си въпроси, сега си изкарвам прехраната.

Помислете добре над това което казвам/пиша.
Не ви хейтя, не го приемайте така. просто дълбоко в сърцето си съм разочарован от това което виждам.
Не го правете за да угаждате на някой друг, а за да помогнете на себе си.

Пораснете!
 
Оооо, Вие се върнахте :D
Много е вярно това, и аз вече няма какво да правя тука, няма готини теми, няма някой като тебе да ги прави и.. :cry:
 
kriss каза:
Оооо, Вие се върнахте :D
Много е вярно това, и аз вече няма какво да правя тука, няма готини теми, няма някой като тебе да ги прави и.. :cry:
По-старите, редовни сме тук. Четем редовно, но не пишем просто защото нямаме толквоа време като преди. Аз съм тук почти 6 години вече :) Всеки си пише каквото му е интересно. Просто както каза Савков бая хора (включително и аз) си изкарват прехраната благодарение на този сайт и нормално нямат нужното време да са денонощно редовни тук :)

Чудя се дали форума сега е полезен за хората така както за нас беше преди - ако отговора е "да" значи проблем няма :) Аз работя сериозно, а с няколко просто от време на време, с хора, с които съм се запознал тук - ако и сегашните потребители след време кажат същото, значи форума си изпълнява функциите :)
 
Здрасти, това ми напомня на синдрома на "стария форум" Във всеки, в който влезеш има подобна тема от време на време. Нещо като от рода, "какви евтини бяха цигарите едно вреем, а сега какви са скъпи" Аз не виждам никаква разлика, в която да се впечатля. Потребителите са типа, които бяха и преди години. Но сега има безплатен Wordpress и Джумла и Кума Лиса и всеки петокласник си я пуска, пълни я с куп простотии и накрая си слага името.
 
Federal каза:
Здрасти, това ми напомня на синдрома на "стария форум" Във всеки, в който влезеш има подобна тема от време на време. Нещо като от рода, "какви евтини бяха цигарите едно вреем, а сега какви са скъпи" Аз не виждам никаква разлика, в която да се впечатля. Потребителите са типа, които бяха и преди години. Но сега има безплатен Wordpress и Джумла и Кума Лиса и всеки петокласник си я пуска, пълни я с куп простотии и накрая си слага името.
Разлика има :) Независимо към по-добро или лошо - има :) А иначе и преди ги имаше джумлите - ние как мислиш, че сме почнали :) Променяме името накрая и правим сайт за уроци :)
 
Пича се ядосва, че ги няма вече предишните. Мен пък ме дразнят Мики Маусите с техните готови системи, сервирани им на тепсия. И за това като ги видя ги подминавам. Много форуми се промениха и ще продължават да се променят.
 
Савков, по-скоро ние пораснахме, понаучихме доста неща и вече не ни е толкова интересно, няма я тръпката.
 
На мен ми помага сайтчето, не ми правят особено впечатление темите, но не знам какви са били преди години...
 
Ами ... какво да ви кажа.

Помня времената когато задавах тъпи въпроси (и ся си задавам, хронично е), което е напълно нормално. Всеки в началото е така.
И това беше хубавото на WT , че ще получиш отговор. Свестен отговор, който ще ти реши проблема.
Хората търсеха, ровеха се и намираха решение на проблема. Аз съм ставал свидетел, как се създава тема от 20 страници в които един друг хората опитват да си помогнат и да намерят решение на проблема на автора.

Първо за да му помогнат.
И воторо - защото изпитват тръпка да намерят решението.

А сега, потребител пита как да остави нов ред с код, и някой друг му сервира решението да напише голямо количество nbsp или трети му пише php израз с който след известен интервал да генерира втоматично тези nbsp.

Друг пита, как да си махне една малка линийка от градиента...
При което сума народ се изсипа да му пише простотии. Е да имаше 1-2 дето му го направиха директно, но...
 
Не знам 'що в повечето коментари по-горе се оправдавате? Има стари потребители има и нови и к'во от т'ва? По-скоро интелекта си казва думата в тоя случай , както по-горе споменаха, че чрез този форум някой сме се научили да си изкарваме прехраната. Други са се запознали и са завързали приятелства. Трети са изградили един вид характер по няк'ва причина..

Смисъл от оплаквания и обяснения няма , има смисъл от действия модераторите да бият "актовете" на който трябва и така е. Дори да останат 20 потребителя, но да са качествени. Не е нужно да обяснявам к'во имам на предвид под - качествени!

Поздрави на старите пушки, както и на "новобранците във форума", който все още не са издали багажа и се задържат във форума. :?:
 
Вече не е толкова модерно да правиш или да имаш web сайтове както преди
5 години.
Няма го вече този хъс и няма толкова желаещи.
 
Просто сайта се напълни с тийнове, който пускат глупави теми или помагат само, за да изкарат точки. Вярно е, че форума няма нищо общо от преди 3-4 години.

П.С: Както е почосил Иван по-горе вече да те е страх да пуснеш някоя тема с въпрос, защото някои комплексирани деца веднага се заяждат, че било просто и лесно или че го имало в уроците. Щом е пуснал човека тема, ако сте решили да му помогнете го направете, а не да му четете конско. Много ме дразни отговор от този сорт "Оф търсачка за вас няма ли?" или "Има търсачка за тая работа". Аз бих отговорил веднага, че си има модератори, които да преместят темата или да я заключат, ако не е по правилата. Админ не случайно банва такива комплексарчета и те след това се поправят.
 
Angry не е само заради точките. Някой малки просто имат мерак да помагат. А чара на този форум е, че не им забранява да помагат. Лошото е, че да имаш мерак и да можеш са две различни неща. Като се пусне тема с въпрос веднага се флудва с всякакви решения, повечето грешни, но както казах, никой не помага на някого с лоши помисли :)

Не съм попадал на теми от сорта на "Търсачка за вас няма ли", честно казано.
 
Angry каза:
Просто сайта се напълни с тийнове, който пускат глупави теми или помагат само, за да изкарат точки. Вярно е, че форума няма нищо общо от преди 3-4 години.

П.С: Както е почосил Иван по-горе вече да те е страх да пуснеш някоя тема с въпрос, защото някои комплексирани деца веднага се заяждат, че било просто и лесно или че го имало в уроците. Щом е пуснал човека тема, ако сте решили да му помогнете го направете, а не да му четете конско. Много ме дразни отговор от този сорт "Оф търсачка за вас няма ли?" или "Има търсачка за тая работа". Аз бих отговорил веднага, че си има модератори, които да преместят темата или да я заключат, ако не е по правилата. Админ не случайно банва такива комплексарчета и те след това се поправят.

Аз този топик не го разбрах.
Къде има някой дето да е написал това, което казваш.
Мен примерно такива не ме дразнят, защото такива няма тук.
Защо обръщате темата.
Как може сайта да не е същия като преди заради хора от сорта:
отговор от този сорт "Оф търсачка за вас няма ли?" или "Има търсачка за тая работа"
.
Кой на кого чете конско?
Въобще какво искаш да кажеш не разбрах?
Ако има такъв проблем дай примери и да го обсъдим.

Да не говориш за други форуми или да бъркаш форумите?
Случва се ако влизаш всеки ден в 2-3 различни форума .
 
Angry, интересно ми е как разбираш кой помага за кеф и кой за точки. :)

Иначе за мен форума си е на едно доста добро ниво.
 
tedo96 каза:
Angry, интересно ми е как разбираш кой помага за кеф и кой за точки. :)

Иначе за мен форума си е на едно доста добро ниво.

И за мен. А и точките са за стимул, такава им е целта все пак... На мен ми е направило впечатление в обяви се оспамват темите с мнения от сорта на "на това пари ли му искаш" и т.н. Мога да ви дам линкове...

Иначе ако някой направи тема "искам код, който да..." никой не те задължава да отговаряш, подминаваш я и готово. Няма някой който е някакво супер гуру - дизайнер и програмист и софтуерен инженер...
 
Според мен не е проблема във въпросите. Проблема е след тях, когато темата се флуудне с две страници еднакви неща.

Ето например : Дал съм код, с обяснения колкото смятах, че е нужно.

Сутринта ставам да допомогна на човека.

Оказва се, че от една страна той иска готова интегрирана система за смаляване на картинки да му се напише и даде, а от друга страна след мен вече 20 човека са дали същия клас написан просто по няклко различни начина.

Не знам защо е това - може би, защото ако помогнат човека да подкара моя клас точката ще отиде за мен или за еди кой си :)

Това е неефективно, но не нарушава никакви нормални правила, нито е в следствие на тях - просто си е поведението на хората. Така че не мисля, че може да се предприемат някакви мерки. :)
 
Накрая ще се окаже, че Санд говори за темите от Дъра Бъра а не от сайта.
Не знам.
Той не влиза в темите за програмиране и май се ядосва само на темите за дъра бъра.
 
Трябва повече локуми да се разтягат, всеки трябва да драсне по един отговор в дадена тема дори и да не е сигурен, че е правилен отговора, дори и да се окаже, че е написал тотална глупост. Така рано или късно ще се стигне до отговора на по-заплетените въпроси, повечето пъти като зацепна се оказва, че проблема е бил в нещо малко и се смея след това, но колко пот съм излял докато го открия... Та както казах трябва да се коментират темите, понякога в най-безсмислените коментари се крият решенията.
 
webdeveloper каза:
Трябва повече локуми да се разтягат, всеки трябва да драсне по един отговор в дадена тема дори и да не е сигурен, че е правилен отговора, дори и да се окаже, че е написал тотална глупост. Така рано или късно ще се стигне до отговора на по-заплетените въпроси, повечето пъти като зацепна се оказва, че проблема е бил в нещо малко и се смея след това, но колко пот съм излял докато го открия... Та както казах трябва да се коментират темите, понякога в най-безсмислените коментари се крият решенията.

Ама това е, че 99% от хората вече не искат да им кажеш решението и да си го направят, а искат всичко на готово. Дава ти 150 реда код и вика искам ей това да стане, той не иска решение човека, той иска някой безплатно да му прави сайта, как да пиша в подобна тема? :)

П.П. искам да допълня, че и 99% от хората които пишат в раздела за програмиране не знаят какво е PHP и как се работи с него. Под не знаят имам предвид не знаят дори основите и когато се опиташ да им помогнеш с нещо започват въпроси от рода на:
Някой си каза:
Къде се слага това?
В какъв файл?
Как да добавя този файл в друг файл?

или сходни до тези и ти един вид, трябва да започнеш да ги обучаваш едва ли не , само и само да се свърши с темата :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе