Лаптоп за сървър

Спам форум
lub4o
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 139

Лаптоп за сървър

Post by lub4o » Wed Feb 15, 2012 4:57 pm

Здравейте, тъй като ми се прецака матрицата и нямам намерения скоро да я сменям .
Та ми хрумна една идея за лаптопа, да си го направя нещо като сървър, четох в форума една тема по този въпрос и се чудя, би ли свършил работа за да си хостна нещо като блог.

RAM: 4GB DDR3 1066MHz
HDD: 320GB, 7200 об./мин., SATA
Processor: Intel Pentium 967 1.30GHz двуядрен 2MB L3 Cache
10/100/1000 с RJ-45 конектор

nom3r1
Гуру
Гуру
Answers: 156

Re: Лаптоп за сървър

Post by nom3r1 » Wed Feb 15, 2012 5:28 pm

Да, ще ти свърши работа.

Може да го ползваш и за повече от един блог - например..т.е за повече сайтове.

lub4o
Много Редовен
Много Редовен

Post by lub4o » Wed Feb 15, 2012 6:10 pm

Благодаря, обмислих и офертата да качвам мои авторски клипове на сървъра и на споделения ми хост да ги извиквам, защото иначе стрииминга на споделения е забранен. Предполагам няма да се товари толкова.

Мисля, че ще е по - добре да махна батерията и да си го държа в захранването, пък ако спре тога ще му сложа батерията.

И ако може да ме посъветвате, коя ОС да ползвам ?

HerpaMoTeH
Турист
Турист
Answers: 17

Post by HerpaMoTeH » Thu Feb 16, 2012 7:10 am

За ОС ти препоръчвам някаква Linux дистрибуция :) Тествал съм локално една машина с Windows и Ubuntu-то на моя лаптоп и лаптоп обработи по-бързо всичките 50 000 заявки :)

nom3r1
Гуру
Гуру

Post by nom3r1 » Thu Feb 16, 2012 12:36 pm

lub4o wrote:Благодаря, обмислих и офертата да качвам мои авторски клипове на сървъра и на споделения ми хост да ги извиквам, защото иначе стрииминга на споделения е забранен. Предполагам няма да се товари толкова.

Мисля, че ще е по - добре да махна батерията и да си го държа в захранването, пък ако спре тога ще му сложа батерията.

Debian/FreeBSD

Относно товаренето , не би трябвало , може по - бавно да зареждат видеотата защото ще бъде един вид "отдалечен сървър/хост". Ако нета ти е добър, не би трябвало да има проблеми.

Колкото до батерията - ти си решаваш. Ако ти спре тока /например/ ако е без батерия ще ти угасне сървъра, докато ако е на батерия може да издържи малко повече зависимост от батерията. Един вид, ще я ползваш като UPS. :D :}

lub4o
Много Редовен
Много Редовен

Post by lub4o » Thu Feb 16, 2012 1:06 pm

nom3r1 wrote:
lub4o wrote:Благодаря, обмислих и офертата да качвам мои авторски клипове на сървъра и на споделения ми хост да ги извиквам, защото иначе стрииминга на споделения е забранен. Предполагам няма да се товари толкова.

Debian/FreeBSD

Относно товаренето , не би трябвало , може по - бавно да зареждат видеотата защото ще бъде един вид "отдалечен сървър/хост". Ако нета ти е добър, не би трябвало да има проблеми.

Колкото до батерията - ти си решаваш. Ако ти спре тока /например/ ако е без батерия ще ти угасне сървъра, докато ако е на батерия може да издържи малко повече зависимост от батерията. Един вид, ще я ползваш като UPS. :D :}
Да, но ако батерията е постоянно включена и да кажем този сървър седи към 1-2 месеца, батерията няма ли да се прецака?
В момента ми държи по 6 часа.

Пък ако спре тока, ще има един 2-3 минутен shutdown, докато намеря xD
Last edited by lub4o on Thu Feb 16, 2012 1:12 pm, edited 1 time in total.

nom3r1
Гуру
Гуру

Post by nom3r1 » Thu Feb 16, 2012 1:12 pm

Скапва се - приблизително след една година нищо не става от нея. Имам една такава.. :D

Иначе, да - shutdown-а не е проблем, ако си покрай него. В крайна сметка ти си знаеш. :?:

Angry
Потребител
Потребител
Answers: 38

Post by Angry » Thu Feb 16, 2012 1:12 pm

Не би трябвало да имаш проблем с батерията като държиш лаптопа включен постоянно на ток. Но все пак, ако се притесняваш си вземи 1 UPS извади батерията, и така при спиране на тока ще държи 2-3 часа зависи от ups-a. Аз лично моя лаптоп не съм го спирал от 6 месеца на ток и батерията му е в него, но още му няма нищо.

lub4o
Много Редовен
Много Редовен

Post by lub4o » Thu Feb 16, 2012 1:15 pm

Мерси, ще сложи Debian и се надявам да не изпуши лаптопа xD
Ще мисля и как да оправя проблема с SMTP

Не искам да оставям батерията, да не се прекаца, защото след време може да сменя матрицата.

Също така като се замисля, няма значение дали ще има батерия или не, защото и в двата случая няма да имам нет.
Намислил съм го чрез рутера да вържа лаптопа, защото другите два кабела са ми вкарани в pc - тата. Та ако спре тока рутера ми гасне съответно и нета. Трее си юпиес :D
п.п
А имате ли представа, как би се държал при 5-6 сървъра на CS.

strasburg
Турист
Турист

Post by strasburg » Thu Feb 16, 2012 3:47 pm

С тоя процесор ще умре, ако го ползваш за CS сървъри.

Post Reply