Как се справя лаптопа Ви в тези жеги? :)

Колко е температурата на процесора на лаптопа Ви?

  • 40 - 50

    Votes: 0 0.0%
  • 50 - 60

    Votes: 0 0.0%
  • 60 - 70

    Votes: 0 0.0%
  • 70 - 80

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    0
моя зимата ми пареше, сега г/д държи, но не знам какви градуси точно. На съквартирантката ми е някакво смешно АМД и зимата не се пипаше, а сега е .. :D
 
Моя си работи при температура 70-90 градуса и нямам никакви проблеми вече 3 години :)
P.S. процесор: AMD Athlon-X2
 
За сега се справя много добре - около 80 градуса под товар, но винаги го ползвам на охлаждаща подложка и все още е нов лаптопа, това ще му е първото лято :p

CPU: Core i7 2670QM
Video: NVidia 555M
 
DarkAngelOfhope каза:
За сега се справя много добре - около 80 градуса под товар, но винаги го ползвам на охлаждаща подложка и все още е нов лаптопа, това ще му е първото лято :p

CPU: Core i7 2670QM
Video: NVidia 555M

И при мен така :), но не ползвам подложки
 
Vladkata каза:
DarkAngelOfhope каза:
За сега се справя много добре - около 80 градуса под товар, но винаги го ползвам на охлаждаща подложка и все още е нов лаптопа, това ще му е първото лято :p

CPU: Core i7 2670QM
Video: NVidia 555M

И при мен така :), но не ползвам подложки
Много е относително с тези подложки. Съквартиранта ми има една и като я пусна ми сваля 2-3 градуса и толкова, като цяло за нищо не става, но един колега е страшно доволен от неговата и каза че е сменил доста и само тази с която е сега му върши добра работа...
 
^ Аз не я ползвам да сваля температура, а просто по лесно да се обръ6та въздуха под лаптопа, да облекча работата на вентилатора му и да го предпазя от прегряване. Моята подложка не е нищо особено но без нея е по зле. Дори и да съм някъде където нямам подложка, подлагам портфейла си или нещо друго за да олесня потока на въздух под лаптопа :)
 
Когато не играя игри държи към 56 градуса, с игри дига до 66 и ми става кофти на пръстите. Acer 5738zg, 4gb ram, intel dual core T4300 2.1 ghz
 
55-60 Градуса на процесор в момента в затворена стая без климатици и подложки.
Процесор:
Код:
CPU #1	Intel(R) Core(TM) i5 CPU
 
И моят се държи добре около 46 градуса на Intel Core B950 Dual Core 2.1 с подложка при нормалното за мен натоварване(което не е толкова нормално за другите), а HDD - то държи около 35 градуса.
 
Не знам тия, които са гласували за 70-80 как не се притеcняват лекичко :D
 
Аз съм с лаптоп с AMD A8-3510MX с две видеокарти и все пак държи около 40-50 градуса, а като играя вдига до не повече от 70 градуса. Също така няма особена разлика с или без охлаждаща поставка, ама въпреки това си я държа включена за всеки случай.
 
Аз съм с Intel Pentium T4400. Зимата загрява прилично, а лятото...просто не може да оцелее. Градуси не знам, но на пипане, без допълнително охлаждане 100% е над 70-80 градуса. Не смея да го оставя да работи така. Купих си някаква смешна подложка. Добре, че имаше лампички, че нямаше да разбера, че съм я включил. :shock: Сега е преработено за 12V с +2 вентилатора и освен, че вдига много шум, успява и да охлади. :D Пак е топъл, но предвид жегата, трудно ще го охладя повече.
Между другото, миналата година пробвах с един по-голям метален вентилатор. Ефектът беше поразителен, но ми замръзваха пръстите на ръцете и не се издържаше дълго така. :D
 
На моя не съм му проверявал температурите, но лятото лаптопа ми не усеща горещина. В стаята ми е пуснат климатика и е хладно. Даже седи хладен лаптопа.


П.П.

Процесор - 50-53 градуса
ядро 1 - 45-7 градуса
ядро 2 - 48 градуса
хард диск - 43
 
Днес направих един тест със и без подложка. Снимал съм и 2 видеоклипа в продължение на 75 секунди с показване на температура на графичното ядро и процесора, при натоварване 98-100% (всичките 8 ядра).

Извода: тъй като вентилаторите на лаптопа засмукват въздух, а тези на подложката "правят", дори се получава обратен ефект и температурата е с 1-2 градуса по-висока, като е С подложка. Иначе се държи в границата между 80 и 90 градуса. Стайната температура е 27 градуса (без включен климатик).

Не си купувайте подложки, само ще си дадете парите. Все пак хората, които са го правили са преценили да работи без такива подложки и както казаха по-нагоре:
baceto90 каза:
Моя си работи при температура 70-90 градуса и нямам никакви проблеми вече 3 години :)
P.S. процесор: AMD Athlon-X2

Извадих 2 произволни кадъра от двата клипа:
700000a4fa8e494c.jpg


Код:
Температурата на графичния процесор и в двата случая беше 59-60 градуса, защото натоварвах само процесора. 

Процесора е натоварен с рендър на анимация - 100% на всяко ядро, а видеокартата с Need for Speed: Shift 2 Unleashed (на макс. графики, намалени само Shadows и Ambient Occlusion с 25-30 fps)

Изборът е ваш ;)
 
Vladkata каза:
Изборът е ваш ;)
Аз на тая тема бях говорил с един колега и той спомена че е сменил доста подложки и си е намерил някаква, която му държи лаптопа наистина студен. Има подложки има и подложки особено като са някакви гаражни за по 15-20 лв не можеш да очакваш нещо кой знае какво
ПП: Коя е програмата да тествам и аз.
 

Горе