Новото BlackBerry 10

Спам форум
vinsbg
Гуру
Гуру
Answers: 51

Новото BlackBerry 10

Post by vinsbg » Thu Jan 31, 2013 2:57 pm

Е, какво ще кажете?
Презентацията
Новата OS
Мисля, че това е последния шанс на BlackBerry да се задържат на пазара иначе всички знаем какво ще се случи с тях.
На пръв поглед изглежда доста добре и много обещаващо. Стартира с доста приложение над 70 000 хил. за момента...
Вие какво мислите?
Available programming languages(s) - C/ C++: Native SDK, C++/Qt:Cascaades SDK, HTML5/Javascript/CSS:Webworks SDK, ActionScript: Adobe AIR, Java: Android runtime
http://en.wikipedia.org/wiki/BlackBerry_10
The BlackBerry 10 L-Series, Z10, full touchscreen devices has a dual core 1.5 GHz Texas Instruments OMAP 4470 processor (Qualcomm Snapdragon MSM8960 for the US and Canada markets), and a 4.2-inch display with 1280×768 resolution at 356 pixels per inch (PPI).[10] Connectivity options will include NFC, Bluetooth 4.0, 3G, 4G LTE and Wi-Fi (802.11 a/b/g/n). The phone includes 8 megapixel (MP) AF rear facing camera and a 2 megapixel front facing camera with 1080p video recording, with support for microHDMI. One of the main and new features of Blackberry 10 is the Blackberry Hub. 2 GB RAM and a removable microSD card (up to 32 GB) will be available. Q10, the model with QWERTY physical keyboard, has identical specifications except the resolution, which is 720×720 pixel

Vladkata
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 70

Post by Vladkata » Thu Jan 31, 2013 5:07 pm

Определено ми допада, особено Z10 и се чудя между Xperia Z (който own-ва всички) и него, но пък това BlackBerry е нещо различно :)

djman
Гуру
Гуру
Answers: 110

Post by djman » Thu Jan 31, 2013 5:21 pm

Vladkata wrote:Xperia Z (който own-ва всички)
На спецификации own-ва засега, но пак - Сони е, а те работят мудно (поне всички сонита които съм пробвал) :D Освен това, "Non-removable Li-Ion 2330 mAh battery" моментално ме отказа от иначе доста привлекателните х-ки: телефон с Android трябва да е със сменяема батерия.
Така или иначе тази година ще излизат още интересни модели.

По темата - и на мен ми хареса, но Блекбери... определено е нещо различно, често е някъде там, отзад, в сянката на iOS и Android :D малко се съмнявам да спечелят нови потребители.

vinsbg
Гуру
Гуру

Post by vinsbg » Thu Jan 31, 2013 5:29 pm

Нали казаха, че уж BB ще се ориентира към Android... та нищо чудно скоро да се нареди до iOS, Android и WP ...
Хубаво е наистина, но плановете за него са скъпи още при нас.. Дано когато започнат да го продават да измислят и хубави планове... може да се замисля много тогава.
Вярно, че стои в сянка, но това им е шанса да се върнат на пазара...
Nokia с техния ши*ан Symbian .. 2 години и повече не знаят къде се намират, но сега започнаха да възвръщат пазара си с WP ... та нищо чудно така да стане и с Blackberry-то.

djman
Гуру
Гуру
Answers: 110

Post by djman » Thu Jan 31, 2013 5:33 pm

Мен не ми е ясно какво са тия специални планове за специалното Блекбери... не му ли трябва просто мобилен нет?

vinsbg
Гуру
Гуру

Post by vinsbg » Thu Jan 31, 2013 9:25 pm

djman wrote:Мен не ми е ясно какво са тия специални планове за специалното Блекбери... не му ли трябва просто мобилен нет?
Не точно.
Blackberry-та използват BIS (Blackberry Internet Service) и BlackBerry Enterprise Server (BES), което минава през техни сървъри и съответно се заплаща. Това се включва в плана от оператора и за това е малко по-скъпо.
То вече не е и толкова необходимо това, но преди нямаше начин.

index
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 198

Post by index » Thu Jan 31, 2013 9:54 pm

vinsbg wrote:
djman wrote:Мен не ми е ясно какво са тия специални планове за специалното Блекбери... не му ли трябва просто мобилен нет?
Не точно.
Blackberry-та използват BIS (Blackberry Internet Service) и BlackBerry Enterprise Server (BES), което минава през техни сървъри и съответно се заплаща. Това се включва в плана от оператора и за това е малко по-скъпо.
То вече не е и толкова необходимо това, но преди нямаше начин.
Което прави ББ най-сигурният тип телефони.

Vladkata
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 70

Post by Vladkata » Thu Jan 31, 2013 10:57 pm

Откога пък Sony работят мудно не знам... Пълни дървета са Galaxy серията, на някои от които също не им се вади батерията, както и на някои htc... И за какво ти е да я вадиш тая батерия като си с Android... ко да играя.. Ти сигурно си с Huawei? Щото помня че на тях им се вадеше...

anyway, за Sony, имам Arc S, както и SGSII - UI-а на SЛMSUN-зите е отвратителен, по-горе казах - дърво.

А това къде си го чул че работят мудно не знам... Междудругото само да вметна че графичния ускорител в Xperia-та е по-бърз от този в XBOX360 (дори е gpgpu) с по-нов кернел възпроизвежда и записва UHD видео (вече говорим за CPU) - Quad HD резолюция или 4*1920x1080 (Full HD). А този при Exynos 5 Octa - хмм.

SGSIV се очаква да е с 8 ядрен процесор, дефакто 4 - защото 4 малки ядърца се използват когато браузваш, а 4 големи когато играеш, но никога 8.

Просто бях сигурен че някой ще се заяде затова, което написах (естествено умишлено :twisted:) :D

Сега очакваме и върл фен на Apple, ама ви предлагам да преместим дискусията от форума в някой чат :)
Last edited by Vladkata on Thu Jan 31, 2013 11:56 pm, edited 1 time in total.

Fakeheal
Гуру
Гуру
Answers: 351

Post by Fakeheal » Thu Jan 31, 2013 11:54 pm

The hardware is strong in these smartphones...

MontefuckeR
Шаман
Шаман
Answers: 158

Post by MontefuckeR » Fri Feb 01, 2013 8:33 am

Vladkata,
кой ще е тоя фен на Apple... заблуден... :D

Z10 изглежда готин, наподобява iPhone 5 :shock:

Post Reply