Новото BlackBerry 10

vinsbg

Registered
Е, какво ще кажете?
Презентацията
Новата OS
Мисля, че това е последния шанс на BlackBerry да се задържат на пазара иначе всички знаем какво ще се случи с тях.
На пръв поглед изглежда доста добре и много обещаващо. Стартира с доста приложение над 70 000 хил. за момента...
Вие какво мислите?
Available programming languages(s) - C/ C++: Native SDK, C++/Qt:Cascaades SDK, HTML5/Javascript/CSS:Webworks SDK, ActionScript: Adobe AIR, Java: Android runtime
http://en.wikipedia.org/wiki/BlackBerry_10
The BlackBerry 10 L-Series, Z10, full touchscreen devices has a dual core 1.5 GHz Texas Instruments OMAP 4470 processor (Qualcomm Snapdragon MSM8960 for the US and Canada markets), and a 4.2-inch display with 1280×768 resolution at 356 pixels per inch (PPI).[10] Connectivity options will include NFC, Bluetooth 4.0, 3G, 4G LTE and Wi-Fi (802.11 a/b/g/n). The phone includes 8 megapixel (MP) AF rear facing camera and a 2 megapixel front facing camera with 1080p video recording, with support for microHDMI. One of the main and new features of Blackberry 10 is the Blackberry Hub. 2 GB RAM and a removable microSD card (up to 32 GB) will be available. Q10, the model with QWERTY physical keyboard, has identical specifications except the resolution, which is 720×720 pixel
 
Определено ми допада, особено Z10 и се чудя между Xperia Z (който own-ва всички) и него, но пък това BlackBerry е нещо различно :)
 
Vladkata каза:
Xperia Z (който own-ва всички)

На спецификации own-ва засега, но пак - Сони е, а те работят мудно (поне всички сонита които съм пробвал) :D Освен това, "Non-removable Li-Ion 2330 mAh battery" моментално ме отказа от иначе доста привлекателните х-ки: телефон с Android трябва да е със сменяема батерия.
Така или иначе тази година ще излизат още интересни модели.

По темата - и на мен ми хареса, но Блекбери... определено е нещо различно, често е някъде там, отзад, в сянката на iOS и Android :D малко се съмнявам да спечелят нови потребители.
 
Нали казаха, че уж BB ще се ориентира към Android... та нищо чудно скоро да се нареди до iOS, Android и WP ...
Хубаво е наистина, но плановете за него са скъпи още при нас.. Дано когато започнат да го продават да измислят и хубави планове... може да се замисля много тогава.
Вярно, че стои в сянка, но това им е шанса да се върнат на пазара...
Nokia с техния ши*ан Symbian .. 2 години и повече не знаят къде се намират, но сега започнаха да възвръщат пазара си с WP ... та нищо чудно така да стане и с Blackberry-то.
 
Мен не ми е ясно какво са тия специални планове за специалното Блекбери... не му ли трябва просто мобилен нет?
 
djman каза:
Мен не ми е ясно какво са тия специални планове за специалното Блекбери... не му ли трябва просто мобилен нет?
Не точно.
Blackberry-та използват BIS (Blackberry Internet Service) и BlackBerry Enterprise Server (BES), което минава през техни сървъри и съответно се заплаща. Това се включва в плана от оператора и за това е малко по-скъпо.
То вече не е и толкова необходимо това, но преди нямаше начин.
 
vinsbg каза:
djman каза:
Мен не ми е ясно какво са тия специални планове за специалното Блекбери... не му ли трябва просто мобилен нет?
Не точно.
Blackberry-та използват BIS (Blackberry Internet Service) и BlackBerry Enterprise Server (BES), което минава през техни сървъри и съответно се заплаща. Това се включва в плана от оператора и за това е малко по-скъпо.
То вече не е и толкова необходимо това, но преди нямаше начин.
Което прави ББ най-сигурният тип телефони.
 
Откога пък Sony работят мудно не знам... Пълни дървета са Galaxy серията, на някои от които също не им се вади батерията, както и на някои htc... И за какво ти е да я вадиш тая батерия като си с Android... ко да играя.. Ти сигурно си с Huawei? Щото помня че на тях им се вадеше...

anyway, за Sony, имам Arc S, както и SGSII - UI-а на SЛMSUN-зите е отвратителен, по-горе казах - дърво.

А това къде си го чул че работят мудно не знам... Междудругото само да вметна че графичния ускорител в Xperia-та е по-бърз от този в XBOX360 (дори е gpgpu) с по-нов кернел възпроизвежда и записва UHD видео (вече говорим за CPU) - Quad HD резолюция или 4*1920x1080 (Full HD). А този при Exynos 5 Octa - хмм.

SGSIV се очаква да е с 8 ядрен процесор, дефакто 4 - защото 4 малки ядърца се използват когато браузваш, а 4 големи когато играеш, но никога 8.

Просто бях сигурен че някой ще се заяде затова, което написах (естествено умишлено :twisted:) :D

Сега очакваме и върл фен на Apple, ама ви предлагам да преместим дискусията от форума в някой чат :)
 
Vladkata каза:

Откакто аз ги ползвам, по моите критерии са мудни. за UI не знам защо говориш след като поне това може да се сменя без никакви софтуерни интервенции.

Да, от Galaxy серията са дървета, всъщност за мен съществува само Galaxy S серията.
Батерия вадя за да сложа втора, щото вместо да ги развиват, развиват процесори и глупости. Понякога нямам достъп до ток за денонощие, а може и повече. Какво правим тогава? Затова ограничаващи телефони не гледам (откъм батерия, а някои и откъм сд карта).

Да, с Хуявей съм, как позна :D Дай да говорим нормално, неведнъж сме спорили, просто дай да запазим тона :) Усещам враждебна нотка в твоя пост :p !

Хардуера на Сони може да е добър, а софтуера? За съжаление всяка фирма прави някакви глупости с чистия андроид и излизат различни неща... Мен лично Сони (промяната на андроид от тях) не ми харесва - работи мудно за мен. Докато Galaxy S лети, пак - за мен, според моите очаквания и разбирания. Също така новия UI на Саламсунг е сто пъти по-добър от предишните ;)

Ексинос 5 Окта ще обсъждаме когато излезе и всъщност може да се ползва - слухове има бол и не мисля че трябва да се правят каквито и да е изводи от тях. Мисля че си съгласен с това :) Освен това дали ще са 4 или 8 ядра... я помисли - на бързодействието в кои неща има значение броя на ядрата?

Не се заяждам, още повече пък умишлено - безсмислено е :)

Apple ги остави, те не са хора. :D

Z10 наподобява iP5 - еми така е, няма какво да си кривим душата: правоъгълна форма, екран, копче за включване...
 
Няма враждебни нотки, прав си за батерията, че трябва да я развиват нея, но грешиш за мудното работене на SONY. Huawei съм ползвал само на един приятел, но беше старичък с Android 2.3 и мнението ми е че много маймуни се качиха на клона, то не са Huawei, ZTE, Hyundai, че дори и Alcatel сега очаквам смартфон от Siemens...

А относно оптимизация софтуер/хардуер си прав. Това и харесвам в това BlackBerry - че софтуера е направен за хардуера, това харесвам и при Apple, но при Android това е трудно осъществимо.

Имам познат който разбира от литиево-йонната химия в батерията, волтажа на процесора, напрежениея и такива много подробни неща и какво каза той за SGSIV:
Гледам някакви 8-ядрени подигравки с мобилната индустрия се споменават, вероятно онова ZTE - не знам от кой мъртъв гьол ми бълнувате 8 arm ядра на мобилна ОС... Божее, нали си имате поне малка идея че ще ползвате в 90% от времето 1 или 2 треда? Пълна безмислица. Пък и като се замисля колко са орязани тези 8 ядра, за да ги заторят в телефонджийски чип, смятайте че и двуядрената S4-ка е убила тъпата 8-ядрена барака.

Предполагам @..., говориш за Mali658. Поне аз признавам че е по-бързо от 320-ката... Но все пак замисли се, 45 гигафлопа е една HD3450 или X1300... А тези изчислителни мощности не са малки приравнени към телефоните (пиша по спомени за флоповете)

Човека казва защо Xperia Z е по-добра от SGSIV. А слуховете от Engadget и FrAndroid почти винаги са верни :)
 
Vladkata каза:
Няма враждебни нотки, прав си за батерията, че трябва да я развиват нея, но грешиш за мудното работене на SONY. Huawei съм ползвал само на един приятел, но беше старичък с Android 2.3 и мнението ми е че много маймуни се качиха на клона, то не са Huawei, ZTE, Hyundai, че дори и Alcatel сега очаквам смартфон от Siemens...


хгаха кво лошо против Hyundai :D i30 си вдига 200 км в час без проблем:D :p
 
deam0n каза:
хгаха кво лошо против Hyundai :D i30 си вдига 200 км в час без проблем:D :p

Защото се опитват да правят 200 неща, както и SЛMSUNG, то не са перални, печки, котлони, хладилници, но разбираш ли тия със самсунзите са си взели смартфон от тях и вкъщи готвят пак със SЛMSUNG...
 
Сега с кой андроид си на Сонито?

А Самсунг правят хубави продукти: хладилниците, телевизорите, мониторите и телефоните, както и колите им са супер - според мен и моя опит с тях :)
 
Vladkata каза:
Не знаех че SЛMSUNG правят коли, но както и да е... С 4.0.4.587 :)
Е, вече знаеш :p Renault Koleos в Корея е Samsung QM5
Друг - на Сони (или + на Саламсунг) са софтуерните ъпдейти :) самия факт че пуснаха jb ъпдейт за 2-годишен модел е показателен (най-малкото) :D
 
Въобще не ме греят тези ъпдейти, аз съм го ROOT-нал, отключил съм bootloader и съм с къстъм кернел, овърклокнал съм процесора + подкарвам Android 4.1 без ядове...

А относно автомобил на SЛMSUNG... И да ми кажеш че си доволен :D... Не знам, аз не мога да ползвам само някакви чисто китайски ментета. То американските "автомобили" (детски играчки) не стават, пък китайски... Специално за теб да се посмееш малко :wink:

...но къде отидохме от BlackBerry на автомобили от SЛMSUNG :D
 
Много е хубаво новото блекбъри, дори на мен ми хвана стабилно окото.

Само дето не знаех, че освен на партии, футболни отбори и стилове музика, сега сме започнали да се делим и мразим и на марки телефони. Аз съм фен на Apple :) Но никога не съм си и помислял, че се делим на лагери, камо ли пък да започна да обиждам некой "Сансунгец" 0.о :D
 

Горе