Избор на Kindle

Спам форум
Post Reply
misho
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 49

Избор на Kindle

Post by misho » Wed Jun 26, 2013 2:35 pm

Кой според вас е по-добрият избор - Kindle или Kindle Paperwhite?
Вторият е с touchscreen и подсветка. До колкото разбрах това са основните разлики. Интересно ми е, ако някой е ползвал един от тези, да сподели кое според него си струва повече. На пръв поглед, това че свети екрана звучи добре, особено за вечерно време, но на мен най-много ме привлича в тези четци именно екрана. Не е приятно да се чете от лаптопа. На Paperwhite може да се изключва подсветката, нали? И без нея си е същият като другия предоплагам? :lol:

Промяна:
Тук намерих отговор на въпроса си относно екрана и звучи много добре. Все пак, който има впечатления, да казва! :D

alex95_bg_2
Шаман
Шаман
Answers: 325

Post by alex95_bg_2 » Thu Jun 27, 2013 8:11 am

Купих си paperwhite преди няколко дена, играл съм си и с двата - с подсветка е много по-приятно четенето и на мен поне не ми уморява очите. Може да се изключи обаче се съмнявам че ще ти се налага често :) Подсветката също докарва екрана до чисто бял цвят като хартия, без нея сивее като другия киндъл.

Голям бонус (поне за мен) е да може да четеш на тъмно, а тъчскрийна е много удобен за браузъра - с копчета много по-трудно се навигира по сайтовете, пък и са шумни.
По между другото браузъра му е много удобен - особено за четене пр. на новини, reddit и т.н сайтове с предимно текст.
Аз го взех от технополис - с около 50лв по-евтин от техномаркет беше и много близко до цената (с отстъпката даже под нея ако не се лъжа) от амазон.

misho
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 49

Post by misho » Thu Jun 27, 2013 12:24 pm

Чудесно е, че ще може да се чете на тъмно. Притесняваше ме само да не уморява очите. Нали все пак това му е идеята - да е максимално близо до четенето на хартиена книга.
А закупуването директно от Amazon има ли някакви предимства, ако оставим цената настрана? Някакви привилегии?

nbacool2
Турист
Турист
Answers: 15

Post by nbacool2 » Tue Jul 09, 2013 8:48 am

Аз моя си го взех директно от Amazon UK. Излезе ми 110 паунда за Paperwhite + 30 паунда за специалния кавър(скъп е, но си струва) + 30 лева за доставка. Т.е 250 лв. + 69 лв. + 30 = 349лв. за всичко или само 280лв. за Kindle-a и доставката.
Подсветката е толкова добра, че винаги ще искаш да бъде включена до някаква степен, дори когато четеш на светло, защото прави дисплея още по-бял и с 0 отблясъци. Всъщност степента на подсветка може да се променя, но не може да се изключи напълно точно поради по-горната причина. Аз винаги я оставям на добро ниво, защото прави четенето много по-приятно и лесно. Иначе аз съм с двете ръце за Paperwhite спрямо обикновения Kindle. Дисплея си заслужава парите. Иначе поне за мен ми се струва неудобно да се ползва за друго, освен четене. Браузъра е бавен, а и UI/UX не става. По-добре е да си ползваш обикновен таблет.

Post Reply