root на таблет

explozen

Registered
Здравейте приятели :)
Със Google Nexus 7 съм от около 3 месеца. Много се чудя дали да root-на машинката. Някъде бях чел че това ако го направя гаранцията няма да важи вече. Дайте някакъв съвет :lol:
 
Гаранцията няма да важи, да. Но предполагам, че може да му се върне стоковите настройки после с цел да се ползва гаранцията.
Ако пък не тие чак толкова належащо да го руутваш, защо ще го правиш?

За повече инфо препоръчвам форума на андроидбг ..
 
След като ти е root-нат можеш да махнеш root-a и да важи гаранцията.
 
Като го руутнеш ще трябва да си го пазиш повече, че да не лепнеш вирусче, което да си скапе таблетчето.
 
Revelation каза:
Като го руутнеш ще трябва да си го пазиш повече, че да не лепнеш вирусче, което да си скапе таблетчето.

добре де, нали има всякакви програми като Super SU, с които контролираш кои програми имат root достъп? Защо го плашите човека. А и колко да си го скапе таблетчето - ще си го флашне пак. А ако говориш за вирусчета, които пращат смс-и - тях ги има и без root. :)

Според мен за да си ползваш пълноценно Android устройството и, разбира се, знаеш какво и защо правиш, се иска root. :)
 
djman каза:
Revelation каза:
Като го руутнеш ще трябва да си го пазиш повече, че да не лепнеш вирусче, което да си скапе таблетчето.

добре де, нали има всякакви програми като Super SU, с които контролираш кои програми имат root достъп? Защо го плашите човека. А и колко да си го скапе таблетчето - ще си го флашне пак. А ако говориш за вирусчета, които пращат смс-и - тях ги има и без root. :)

Според мен за да си ползваш пълноценно Android устройството и, разбира се, знаеш какво и защо правиш, се иска root. :)
Nexusa няма 3G за смс-и. А и не ми стана ясно какво точно да направя че да го руутна. Този номер може ли да мине и със програмка. Смисъл тегля и руутвам?
Не съм много наясно със андроид затова питам :D
 
explozen каза:
djman каза:
Revelation каза:
Като го руутнеш ще трябва да си го пазиш повече, че да не лепнеш вирусче, което да си скапе таблетчето.

добре де, нали има всякакви програми като Super SU, с които контролираш кои програми имат root достъп? Защо го плашите човека. А и колко да си го скапе таблетчето - ще си го флашне пак. А ако говориш за вирусчета, които пращат смс-и - тях ги има и без root. :)

Според мен за да си ползваш пълноценно Android устройството и, разбира се, знаеш какво и защо правиш, се иска root. :)
Nexusa няма 3G за смс-и. А и не ми стана ясно какво точно да направя че да го руутна. Този номер може ли да мине и със програмка. Смисъл тегля и руутвам?
Не съм много наясно със андроид затова питам :D


@djman, ето защо май не е добре да си го руутва. Винаги е опасно да оставиш една ОС с достъп до системните файлове.
За да си руутна телефона трябва да ми е нещо свръх важно и неотменно, за да го направя, иначе не бих пипал и рискувал (лично при мен е телефон SGS III )
 
@explozen, там където си прочел, че е нужен руут за заснемане на видео от екрана би трябвало да пише и как се прави въпросният руут. Дори в androidbg има материали: как да руутнем и как да върнем в стоков вид. Внимаваш, четеш всяка стъпка и изпълняваш. Естествено, всичко е на твой страх и риск))

@Revelation, руутвал ли си досега? Ако да, ще знаеш че (пак казвам) има програми като Super SU (които са и задължителни, ако имаш руут), чрез които контролираш кои програми имат руут достъп.

@Fakeheal, над новия или над стария се замисляш?)
 
Fakeheal каза:
Я, сподели мнение за таблета, аз също се замислям над него. :)
От както съм го взел се държи супер. Никакви бъгове и подобни. За новият бях гледал видео където показват някакъв странен бъг. Иначе за параметрите и цената е уникален, говоря за старият. Ако си решил да го взимаш, действай! Ще останеш доволен :)
 
explozen каза:
Fakeheal каза:
Я, сподели мнение за таблета, аз също се замислям над него. :)
От както съм го взел се държи супер. Никакви бъгове и подобни. За новият бях гледал видео където показват някакъв странен бъг. Иначе за параметрите и цената е уникален, говоря за старият. Ако си решил да го взимаш, действай! Ще останеш доволен :)
доволна*
Иначе по темата... Аз съм против всякакви такива руутвания, флашвания, jailbreak-вания и тн.
 
djman каза:
@tedo96 - защо?))
Ако няма да ползваш някоя специална програма, която иска разрешения само ако си руут, какъв е смисъла да го руутваш?
Ако ще го ползваш за онсовни неща - интернет, разни документи, четене, игри, музика и т.н., защо да го руутваш?
 
vinsbg каза:
Ако няма да ползваш някоя специална програма, която иска разрешения само ако си руут, какъв е смисъла да го руутваш?
Ако ще го ползваш за онсовни неща - интернет, разни документи, четене, игри, музика и т.н., защо да го руутваш?

Между "нямам потребност от руут" и "против руут" има разлика, та затова питам :)

Ясно е, (пак... да, пак казвам :D мненията ми явно не се четат), та, ясно е, че ако нямаш нужда - няма смисъл от руут.
 
djman каза:
vinsbg каза:
Ако няма да ползваш някоя специална програма, която иска разрешения само ако си руут, какъв е смисъла да го руутваш?
Ако ще го ползваш за онсовни неща - интернет, разни документи, четене, игри, музика и т.н., защо да го руутваш?

Между "нямам потребност от руут" и "против руут" има разлика, та затова питам :)

Ясно е, (пак... да, пак казвам :D мненията ми явно не се четат), та, ясно е, че ако нямаш нужда - няма смисъл от руут.
Стоковото ми изглежда много по-сигурно и надеждно от това, което някой си е направил.
 

Горе