Университет с изучаване на програмиране

Спам форум
IzKuFeLiQqQqQ
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 141

Университет с изучаване на програмиране

Post by IzKuFeLiQqQqQ » Tue Oct 15, 2013 8:28 pm

Здравейте колеги! :) Дойде и моята година на абитурент и в качеството си на такъв, следва че трябва да се ориентиран към ВУЗ... Знам че някои от вас са големи и предполагам знаете някой университет със софтуерно инжинерство, уеб програмиране, десктоп програмиране, или въобще нещо в сферата на софтуера и програмирането. Бихте ли ми дали предложили такива ВУЗ-ове, не зависимо дали са в БГ или някъде из чужбина или по-точно Европа(с обучение на английски)...

Благодаря предварително! :)

eddyy93
Потребител
Потребител

ф

Post by eddyy93 » Tue Oct 15, 2013 9:33 pm

ФМИ ПЛОВДИВ

Ето какво се изучава:
http://fmi-plovdiv.org/index.jsp?ln=1&id=1387

djman
Гуру
Гуру
Answers: 109

Post by djman » Wed Oct 16, 2013 5:59 am

Съвет - бягай от БГ. Ако останеш, ще гледаш още и още резил.

Ето ти едно предложение - http://rekrutacja.pwr.edu.pl/content/da ... cience.pdf в Politechnika Wroclawska (Wroclaw University of Technology). Сега съм в English Preparatory Course и догодина съм в CS. :) Обучението (освен prep courses) за ЕС студенти е безплатно.

t0shk0
Турист
Турист

Post by t0shk0 » Wed Oct 16, 2013 8:50 am

Тази година и аз съм абитуриент.. :twisted: :twisted:

За сега съм се насочил към Софийския със софтуерно инженерство, но още се колебая. Та и аз ще се радвам ако тези, които вече са минали по този път изкажат мнение.

kriss
Гуру
Гуру
Answers: 148

Post by kriss » Wed Oct 16, 2013 11:08 am

t0shk0 wrote:Тази година и аз съм абитуриент.. :twisted: :twisted:

За сега съм се насочил към Софийския със софтуерно инженерство, но още се колебая. Та и аз ще се радвам ако тези, които вече са минали по този път изкажат мнение.
И аз съм така :) . Почти сигурен съм, че ще кандидатствам там.

IzKuFeLiQqQqQ
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 141

Post by IzKuFeLiQqQqQ » Thu Oct 17, 2013 7:50 pm

djman wrote:Съвет - бягай от БГ. Ако останеш, ще гледаш още и още резил.
какво мислиш, че се опитвам да направя...ама трябва да имам и backup план в БГ :D

И ако може...дай ми повече инфо за това което ми даде...ти си там така ли?

djman
Гуру
Гуру
Answers: 109

Post by djman » Thu Oct 17, 2013 8:00 pm

Моят бекъп план за БГ беше НБУ - мрежи на английски език. Според мен това е единственият що-годе нормален университет в БГ, макар че нямам лични наблюдения))

Иначе, кандидатстването в Politechnika Wroclawska става като
- изкараш TOEFL/IELTS (ако искаш директно да почваш с материала)
- преведена на полски диплома за средно образование
- попълнен application form

Бих казал че е доста лесно :)

Защо избрах Полша - бях тук преди 2 години и въпреки че преди това нищо не знаех за нея, страшно много ми хареса. След малко търсене и намерих университета, който има това, което ми трябва. Също така лично за мен е по-родно място, защото има много общо с Русия (аз съм от там), Украйна (често съм там) и го няма тоя cultural shock. Примерно, бил съм в Англия и знам, че щеше да ми е супер трудно да се адаптирам там. А също така обучението е безплатно за студенти от ЕС (специално за това уни) - което си е плюс. Живота също е сравнително евтин (храната е по-евтина от БГ).

Който има въпроси, с удоволствие ще отговоря. :)
Last edited by djman on Thu Oct 17, 2013 8:04 pm, edited 1 time in total.

StormBreaker
Шаман
Шаман
Answers: 344

Post by StormBreaker » Thu Oct 17, 2013 8:03 pm

Аз съм много доволен от ФМИ към Софийския. По-точно специалност Компютърни науки. Прегледай програмата на КН и Софтуерно инженерство и реши сам.

tedo96
Гуру
Гуру
Answers: 219

Post by tedo96 » Sun Oct 20, 2013 11:53 am

StormBreaker wrote:Аз съм много доволен от ФМИ към Софийския. По-точно специалност Компютърни науки. Прегледай програмата на КН и Софтуерно инженерство и реши сам.
В КН или СИ има повече математика?

qazxsw
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 18

Re: Университет с изучаване на програмиране

Post by qazxsw » Sun Oct 20, 2013 1:33 pm

IzKuFeLiQqQqQ wrote:Здравейте колеги! :) Дойде и моята година на абитурент и в качеството си на такъв, следва че трябва да се ориентиран към ВУЗ... Знам че някои от вас са големи и предполагам знаете някой университет със софтуерно инжинерство, уеб програмиране, десктоп програмиране, или въобще нещо в сферата на софтуера и програмирането. Бихте ли ми дали предложили такива ВУЗ-ове, не зависимо дали са в БГ или някъде из чужбина или по-точно Европа(с обучение на английски)...

Благодаря предварително! :)
В момента уча в Kingston University London . Живея в Лондон от около 7 години, но в моя курс има 2ма - 3ма българи които са завършили средно в България и са се преместили в Лондон за да карат визше, което показва, че не е невъзможно.

Курса който правя е http://www.kingston.ac.uk/undergraduate ... -bsc-2014/ , за програмиране се изучава Java (ако влезеш с Games Development ще изучаваш C++). След втората година от курса ти се дава възможност за 1 година да си намериш работа някаде в чужда страна университета има връзки със софтуерни компании в Испания, Америка и Япония. След 1 година работа можеш да се върнеш за последната 3-та година от образованието ти. Така завършваш и с визше и с трудов стаж който доста ще ти помогне в търсенето на работа.

Недостатъци на това да учиш в UK:
- Цената на година в университет е £9,000 (£27 000 общо). - Правителството може да ти отпусне заем ако отговаряш на специфични критерии , но ако смяташ след това да се връщаш и работиш в България този заем няма да го изплатиш скоро.

- Да живееш в UK е доста скъпо. Да, има общежития и т.н. , но пак си е в пъти по скъпо в сравнение с други страни в европейският съюз.

Post Reply