GPS от телефона

misho

Registered
Дали мога да разчитам на GPS-а на телефона за навигация без интернет? Дали ще ме позиционира достатъчно добре в движение и дали ще успее да предложи добър маршрут?
Или, ако се сещате за не много скъпа алтернатива за GPS за автомобил. :)
 
Какъв e GSM-a ? Ако е с android не разчитай много на google maps, дори и с интернет не позиционира правилно (на телефон Galaxy Nexus). Имам мобилен интернет и с въпросния телефон и въпросната google навигация във Варна не можах да се оправя. Показваше ме с точност до 2.5км което няма как да ме ориентира. Мисля че след това си свалих iGo (или някаква друга навигация :D) и с нея беше много добре. Дори имаше line assist и предупреждаваше за камери по пътя. Та идеята ми е че сигурно ще ти свърши работа телефона но трябва да си намериш някоя програма за offline работа :) но преди да отидеш на непознато място е хубаво да я тестваш как работи по някакъв познат път :)

Иначе с някоя Lumia с WP8 не вярвам да имаш проблеми, вече съм с такъв и ме насочва правилно с вградената навигация на Nokia :)
 
Със Sony Ericsson Experia Neo съм. Ползвал съм на Google навигацията в България и си беше много точна, но с интернет. А основният проблем е, че често губеше връзка със сателитите и за 1-2 минути оставах без сигнал.
А кое приложение е най-добро (с подробни офлайн карти)?
 
iGO е най-добрата за офлайн карти, особено с картите на Naviteq.

Относно google maps - също е много добър онлайн навигатор, винаги го ползвам, когато съм пеша в непознат град. Не е възможно да те е позиционирал с точност 2.5 км с включен GPS и намерени спътници. Nope!
 
Ами пеша и мен ме напътстваше добре в Търново като го ползвах, но във Варна бях с кола и трябваше да отида до един адрес пуснах GPS-а и така ме позиционира че чак стрелката не се движеше по никакъв път и около нея имаше един кръг с обозначение 2.5 км, което си мисля че е точността с която позиционира. GPS антената и 3G-то си бяха включени :) Както и да е ... може нещо да се е ошашкало въпроса е че не ми свърши никаква работа тогава, после с iGo пак във Варна никакви проблеми нямах :)
 
За да си инсталирам iGO май трябва да ми е root-нат телефона? Или греша?
Прочетох и доста мнения за Sygic. Някой ползвал ли го е?
 
misho каза:
За да си инсталирам iGO май трябва да ми е root-нат телефона? Или греша?

Не ти трябва руут. Програма като всяка друга е. Само че е най-добрата за навигация))
 
djman каза:
misho каза:
За да си инсталирам iGO май трябва да ми е root-нат телефона? Или греша?

Не ти трябва руут. Програма като всяка друга е. Само че е най-добрата за навигация))
А как става инсталирането? Изтеглих я от и я разархивирах на SD картата. После? :?
 
ами освен файловете, трябва да има и apk файл. Пускаш го и инсталираш :) (от телефона)
 
т.е. трябва да си свалиш някакъв file manager на телефона и от него влизаш където си сложил файловете и стартираш .apk файла :)
 

Горе