pCloud, Dropbox...?

Спам форум
Post Reply
misho
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 49

pCloud, Dropbox...?

Post by misho » Wed May 21, 2014 7:39 pm

Замислям се да си взема 100GB в pCloud или Dropbox, вместо да държа разни неща на хостинга, където ми е сайта. Имате ли впечатления от двата сайта (а може би и някой друг)? И сещате ли се за по-евтини алтернативи?
Разликата в цените на pCloud и Dropbox е доста голяма - 5 към 10 долара/месечно. :?

Revelation
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 65

Post by Revelation » Wed May 21, 2014 8:15 pm

Прочети много добре Privacy Policy-то на Dropbox. До колкото разбирам английски, пише, че могат да използват файловете ти, понеже ползваш техния сайт или нещо от рода.

eLite
Потребител
Потребител
Answers: 59

Post by eLite » Thu May 22, 2014 8:15 am

cloud.mail.ru - 100GB безплатно cloud пространство за съхранение на файлове, добра скорост на upload / download, мултиплатформен. Вероятен минус - руски език. Не съм гледал дали има опция за смяна.

vinsbg
Гуру
Гуру
Answers: 51

Post by vinsbg » Thu May 22, 2014 10:07 am

eLite wrote:cloud.mail.ru - 100GB безплатно cloud пространство за съхранение на файлове, добра скорост на upload / download, мултиплатформен. Вероятен минус - руски език. Не съм гледал дали има опция за смяна.
Аз го ползвам в момента и не съм имал проблеми.

semprom
Потребител
Потребител
Answers: 21

Post by semprom » Thu May 22, 2014 8:14 pm

Revelation wrote:Прочети много добре Privacy Policy-то на Dropbox. До колкото разбирам английски, пише, че могат да използват файловете ти, понеже ползваш техния сайт или нещо от рода.
Това до колкото съм чувал се отнаса за Google Drive. Сега погледнах Provicy-то на Dropbox и не видях такъв текст. Може да не съм го видял .. но все пак.

vinsbg
Гуру
Гуру
Answers: 51

Post by vinsbg » Fri May 23, 2014 4:27 am

semprom wrote:
Revelation wrote:Прочети много добре Privacy Policy-то на Dropbox. До колкото разбирам английски, пише, че могат да използват файловете ти, понеже ползваш техния сайт или нещо от рода.
Това до колкото съм чувал се отнаса за Google Drive. Сега погледнах Provicy-то на Dropbox и не видях такъв текст. Може да не съм го видял .. но все пак.
Аз си мисля, че няма значение от клауда... всичките виждат/следят кой какво качва. Мисълта ми е по-скоро да не се качват разни конфиденциални информации..

Stiliyan
Нов
Нов

pCloud много ясно...

Post by Stiliyan » Fri May 23, 2014 9:16 am

До преди няколко месеца използвах Dropbox и ми вършеше страхотна работа. Но откакто се появи този pCloud (който се оказа БЪЛГАРСКА компания), ми стана интересно и реших да го пробвам.

Като Dropbox и pCloud е мултиплатформен, инсталирах си го на андроида и на компютъра и всичко ми работи - изненадващо по-бързо от Dropbox.

Виждам, че eLite е дал доста добра алтернатива на pCloud - cloud.mail.ru с тези си 100GB безплатно, докато клауда дава само до 20GB с някви бонуси.

Аз лично го ползвам, за да си слагам видеата и музиката там. Имат много як плеър. Честно казано с това ме спечелиха и ме накараха да оставя Dropbox - там не можеш да си слушаш музика или гледаш видеа.

Бе, общо взето мен storage-a не ме притеснява - 5$ за 100GB са нищо на месец при положение какво мога да правя с файловете си вътре в Web-a. Имат и синк-а за компютъра, както е при Dropbox, само че можеш да синкваш няколко папки, а не само една..

Не съм пробвал руския клауд, ама pCloud си го има и на БГ, така че... ето ви и линк, ако не ви мързи - https://www.pcloud.com/bg/index.html

VictorBoy
Нов
Нов

Post by VictorBoy » Fri Jun 06, 2014 12:03 pm

Аз щях да питам за впечатления от yandex disk, обаче видях че безплатния план е само 10Гб и се отказах :oops:
А cloud.mail.ru направо избиват рибата с тази услуга

Post Reply