Коронавирус що е то и психоза

Ticketa

Registered
Каква ви е личното мнение относно коронавирус ? Имали доста стресирани и психически лабилни хора около вас ?

Хората тотално са полудели и се страхуват. Вместо да бъдат отговорни. Ясно е че ще се откраднат пак едни пари, че някоя друга далавера ще се "замаже" и ще има така наречените "косвени жертви" :hand: аз лично смятам, че всичко умишлено се създава.

Струва ми се , че се задава нов световен ред. Нещата ще се пренаредят като през времето на Чърчил и Европа ще бъде разкъсана.
Ще има договорка между САЩ,. Англия, Франция , Германия и Русия. Русия "внедри" (президенти и министри) доста свои представители "агенти" през годините и ми се струва че бг ще е преместят към Евразийския съюз (или както е там, който беше активизиран доста скоро 2-4 г по усилено.)

Никой няма да пита съгласни ли сте или не, а ако ви пита то е просто да се отчете дейност,че са ви питали. Просто следя фактите и не ангажирам никого със собственото си мнение :idea: Прави впечатление дори поевтинената рубла и изкупуването на държавните предприятия отново от държавата (частното става държавно)

В България държавата едва ли ще поеме разходите(както е редно за всички) за заеми, осигуровки, наеми на търговци и ит самоосигуряващите и въобще като цяло - цялата работа просто смърди.
 
Народа се е побуркал направо ...
В хранителните магазини и аптеките се пазарува като за последно. После между 30 и 50% от храната ще бъде изхвърлена.
Основно "Хобит 19" удря възрастните хора (50+), за съжаление това са над 50% от населението на милата ни родина.
 
Искрено се надявам да не се разпространи в цяла България защото тогава единственото което ще спаси нашите по-възрастни роднини е този който е над нас.

Вземете за пример Италия?! В Италия имат изключително добра и развита здравна система а изведнъж от този наплив на болни хора издъхна?

Какво би се случило в България ако последва примера на Италия?
 
Все пак съм на мнение , че тук нещата са по-големи от вируса .

Мащабно как виждате нещата?

От понеделник имах информация , че областните градове ще ги затворят и то стана факт.
 
Аз съм на мнение че много по-рано трябва да станат нещата за да се реши проблема. Пълна карантина на всички градове, хората да не се местят из страната, и забрана за излизане по улиците за 1-2 седмици и ще се локализират болните и ще се вземат мерки. А това нещо се прави постепенно и само се удължава агонията. Всички държави стигат до пълната карантина но вместо да се направи това нещо в ранен етап то се отлага.
 
Казуса не е толкова лесен. Да кажем, че до момента ние се справяме добре! Обаче, проблема не сме само ние. Ако нашата държава се справи дай Боже добре и бързо, това не означава, че всичко ще е както преди. Ако нашата Българска популация е наред, проблема ни е, че съседите може да не са здрави. Това означава, че ще трябва не армията ами и ние самите да идем да пазим границите от външен вносител на вируса. До момента според мен за първи път можем да бъдем давани, като пример за взети навременни мерки и то от така оплютата ни здравна система. Всички ще преболедуваме, това е факт, молим се да имаме скоро ваксина, която да ни изгради имунитет. Ако в момента малкият и среден бизнес не разберат сами, че това положение няма да се реши със щракане на пръсти и не се реорганизират, то рецесията ни е сигурна. Жалко е, но е и факт, че в момента сме деморализирани и това пречи на здравия разум да надделее за много неща.
 
Проблема е че малкият и среден бизнес ще пострадат и то много. Аптеки, хранителни магазини, магазини за компютри и техника ще се справят добре, даже да на доста добра печалба минимум по 2 и нагоре. Но много други свери като спорт, хотели и подобни или ще фалират или ще са в заеми да доста време напред. Не всеки може да работи "work from home" и това е проблема.
В общи линии не сме усетили нещата все още защото заплати и всичко върви с един месец на зад, но след още месец нещата ще са съвсем други.
 
Картите на масата бяха раздадени и започна играта.

Помислете и колко нови обществени поръчки с измислени критерии ще се пуснат.

За какво ли не. От горива до работно облекло. Какво ли може да се обърка?

И вярвайте, че тези, които предлагат национализацията, мислят само за общественото благо. Въобще нямат задни мисли да уредят съпартийците си на топли места, а те после да им отчисляват комисиони. Историята показва, че ни управляват само честни хора, на които такива неща не им минават през ума.

Мислех, че сме научили някои уроци от миналото. Явно ще трябва да се връщаме отново на тях.

Или гледаме поставянето на нов вид основа за комунизъм или гледаме как шепа хора ще крадат още повече.

Първия експеримент беше да се одържави националната лотария (нямаше лошо, видя се реакцията - никаква), сега обаче наблюдаваме Държавен капитализъм който е вреден за нашата малка държава, особено от факта ,че държавата се управлява лошо. Ние не сме правова държава. Към този момент се СИМУЛИРА , че държавата работи добре. Пресен пример са битовата престъпност , корупцията на високо ниво, ниската култура и липса на любезност сред хората. Една от причините е , че политиците играят ролята на доброто и лошо ченге (уж опозиции ама не точно). Заформят се измислени протести с цел внушаване на идеи и голяма част от хората следват тези внушения. Гледаме един руски модел на работа в момента - работа = управление. Който е ходил по далеч от Москва, Санкт Петербург със сигурност е видял истинското състояние на бедния руснак жалещ с шише водка мъката си. Освободителите ни, са роби. Роби на собственото си управление. Както наша народ на собствените си политици. Да. Роб не с вериги , а роб без достойнство и чест. Роб без желание за прогрес. Нищо лично към раша, Достоевски и Толстой са ми любими писатели.


Твърде вероятно е предприятието (ВиК и Новото държавно предприятие за бензиностанции) да бъдат източвани , ако не в началото то в следващите 5-10г на принципа вход-изход.
Класически метод за източване на държавни предприятия.
И най-очевадното е , че предприятието НЕ МОЖЕ да фалира и може да работи на ЗАГУБА и да му се наливат пари от държавния бюджет (Горанов го каза и всички медии го отразиха) , което всеки един здраво мислещ предприемач знае че предприятие работещо на ЗАГУБА е - дупка. Дупка за източване.

Лошото е че тези държавни предприятия се правят или с цел връщане към комунизма (пилотен проект Евразия) или стратегически ход за харесване на аудиторията търсеща мило и драго по носталгия на държавни комунистически предприятия.

Лошото е , че повечето хора не разбират основното нещо. Те виждат работещо предприятие, продукти, услуги , контакти. Някакви цифри. Но когато тези цифри се различават от реалните (трупане на загуби) означава че това предприятие работи на гърба на всеки един дънакоплатец

Защо дънакоплатеца да плаща на лош стопанин (олигарх, политик или предприемач?) Няма логика.

БДЖ е източвано от години , наливат му се финансови инжекции , файдата е че продължава да се източва.

Управляващата сила ще съсипе държавата , ако хората сами не осъзнаят вредата от това лошо управление

Та този COVID започна да му излиза края. Виждаме и резултата.

Ако мислите, че това не може да работи, погледнете колко прекрасно се справят държавната енергетика, общинската "Топлофикация", БДЖ, ВиК, Банката за развитие, как БНТ е рупор на истината и как всички сделки с държавата са на голям плюс. Не за нея.

Остават Хоремаците, ТКЗС

За хората под 30 години препоръчвам да проверят изразите Младежка република, плавателен канал София, трудови войски и другите. Може да им потрябва.
 
Интересно. Виждам подобни писаници като горната сравнително често, и то не само от българи за България, от испанци за Испания, например, също. Така ли влияе продължителното стоене вкъщи?
 
djman каза:
Интересно. Виждам подобни писаници като горната сравнително често, и то не само от българи за България, от испанци за Испания, например, също. Така ли влияе продължителното стоене вкъщи?

Там е работата, мнението ми се базира на база разговори с хората и факти от политиката (не слухове), а не вкъщи както смяташ ти. Социални мрежи не ползвам(бликано е от фейк новини и тролове).

Има нотка ирония в горното ми мнение(преди твоето).

Мнението ми е че на Българина всеки за всичко му е виновен, но не и той самият.
Диджей, уважавам диалога , какво е твоето мнение ? Вероятно имаш своя гледна точка, каква е тя?

Относно темата за държавния капитализъм , накратко а обяснено в уикито. https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD_%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC

Интересно четиво: https://geopolitica.eu/spisanie-geopolitika/121-2012/broy6-2012/1821-golyamoto-zavrashtane-na-darzhavniya-kapitalizam


Другото нещо е отново руската хибридка относно 24 Май.

Та нали българите приемаме и развиваме тази писменост през 9 век, когато в Първото Българско царство се развиват книжовни школи и се строят крепости и манастири. Държавната подкрепа, която българският свети Цар Борис-Михаил и неговият син Симеон Велики, дават на делото на Светите братя и техните последователи, ни дава с основание правото на национално самочувствие и гордост, че и „ний сме дали нещо на света…“

Годината на създаване на българската (БЪЛГАРСКАТА, а не славянската!) писменост е 855. По това време Първото Българско царство започва своя културен разцвет. По същото време територията на Подмосковието се обитава от полудиви племена, живеещи в землянки или наколни жилища. Там държава няма, за култура и духовност може да се говори на нивото на племенно- обшинния бит. Колко нагли трябва да са лидерите на Кремъл, за да твърдят, че славянската писменост е с руски произход? Нима не знаят, че една писменост се създава в отговор на управленските нужди на държавата? Нима не знаят, че по това време руска държава няма? Дори и най-фанатизираният русофил сред нашите историци, акад. Марко Марков предпочита да мълчи по този въпрос. Защото знае горните неоспорими исторически факти

Ако е празник на славянската писменост, значи днес трябва да празнуват и словаци, чехи, поляци, хървати,словенци, а те май не ползват кирилицата;

И монголците ли спадат към славяните? Защото монголците пък използват кирилицата, а тази „славянска“ азбука, се използва и от таджики, молдовци, казахи, узбеки, киргизи и други народи. Какви славяни са те, и защо тогава ползват уж славянската азбука, която не се позлва в чисто славянските Чехия, Словакия и Полша, на чиито територии (не само), са живеели древните славяни.

Не изопачавайте този истински и светъл български празник! И, моля ви, престанете да му лепите нищо не означаващото „Ден на славянската писменост“!!!! Народе??!!
 
Не разбирам от история, защото не я обичам - според мен всеки я променя както му е удобно. Така че нищо не мога да кажа по това кое чие е - нека празнува всеки, който иска. ("Подмосковието се обитава от полудиви племена" - това за Киевска Рус ли е?)

Относно темата - значи правилно съм усетил иронията :)

Дали вируса е създаден от някого с цел или е възникнал от самосебе си, каква е целта (ако има такава), никога няма да разберем. Не виждам смисъл и да се развиват всякакви конспиративни теории (освен за забавление?)

Съгласен съм че пак "някакви сделки се въртят", а по-добро време сега едва ли е имало скоро. И какво да направим ние, обикновените хора? Да се ядем по форумите и социалните мрежи. Не виждам смисъл от такива дискусии (не като тази тук), особено когато (както ти каза) е пълно с ботове и тролове (платени и безплатни). Далеч от политиката и живота е по-спокоен. (Между другото "разговори с хората" не винаги е по-хубаво, защото същите тия хора черпят информация от социалните мрежи.)

А това защо подобни правителства продължават да управляват, защо хората не се вдигат - никой не иска големи промени, страх ги е от неизвестното. Основните нужди на повечето хора са задоволени, че и отгоре. От време на време се правят някакви протести, после пак се избират същите... То няма и други. А ще се промени ли нещо изобщо? "Българина всеки за всичко му е виновен, но не и той самият" - съгласен, именно за това не мисля, че нещо би се променило в скоро време. Това изречение сигурно всички българи го знаят и пак продължават по същия начин.

Освен държавния капитализъм, има и много хора, които смятат че ще ги чипират. :roll: Разбирам хората - постоянно ги лъжат, ето че и започват да измислят такива неща. За държавния капитализъм поне звучи по-достоверно.
 
Киевска Рус - да

Дали вируса е създаден от някого с цел или е възникнал от самосебе си, каква е целта (ако има такава), никога няма да разберем. Не виждам смисъл и да се развиват всякакви конспиративни теории (освен за забавление?)
Реално има много хипотези, ние вероятно можем да предполагаме или просто да продължим напред. Смятам, че не трябва да оставаме безразлични към подобни теми. Тук не говоря да спорим и да налагаме мнения. Съвсем различно имам предвид .

Съгласен съм че пак "някакви сделки се въртят"
От рибари съм чул , ме в мътна вода много риба се лови.

И какво да направим ние, обикновените хора?
Може би , да търсим истината? Което не е лесно. Истината е познание и осъзнаване, израстване. Тогава ще имаме отговор?

Да се ядем по форумите и социалните мрежи.
Това е без смисъл , яденето(спор, ако имаш предвид). Няма логика, а загуба на време. Диалога е важен , спора не.

Далеч от политиката и живота е по-спокоен
Самата истина. Политиката е мръсна работа доказана през годините

(Между другото "разговори с хората" не винаги е по-хубаво, защото същите тия хора черпят информация от социалните мрежи.)
Вярно, но трябва да умееш да игнорираш и филтрираш информацията от разговорите. Иначе е опасно както сам каза

А това защо подобни правителства продължават да управляват, защо хората не се вдигат - никой не иска големи промени, страх ги е от неизвестното. Основните нужди на повечето хора са задоволени, че и отгоре. От време на време се правят някакви протести, после пак се избират същите... То няма и други
Подкрепям. Истина.

има и много хора, които смятат че ще ги чипират. Разбирам хората - постоянно ги лъжат, ето че и започват да измислят такива неща. За държавния капитализъм поне звучи по-достоверно.
От 1г(+/-) сме започнали монтиране по центрове на 5G в Англия , до момента идеята е автоматизация и бърза ускорена връзка. Доста спекулации имаше и продължава да има за 5G , хипотези за убийство , облъчване и т.н.
Относно чипирането , аз не вярвам в него. Когато попитам някой с подобна теория например: Кой го казва това нещо(информацията)? А той(повечето не посочват личност) какъв е с какво се е доказал? Какви доказателства има за чипирането?

И те забиват. Не могат да отговорят. В Интернет попаднах на снимки уж с биочиповете, голяма част приличат на снимки които съм гледал при научни разработки по био инжетерство по лекции или експерименти вкъщи.
Общо взето , това чипиране на този етап няма как да стане. След 100г нямам представа , не съм и врачка. Но знам друго, човека като човек е своенравен и не всеки ще се чипира дори след 10-50-100-1000г.

Смятам , че целия филм е създаване на паника, ти какво мислиш по тази тема?
 
Ticketa каза:
Смятам , че целия филм е създаване на паника, ти какво мислиш по тази тема?

Предприетите мерки от повечето държави или възникването/създаването на вируса?
 
Имах предвид , какво ти е мнението относно нашумялото "чипиране" , въпреки че самата тема е кратка.

Относно COVID-19 ако имаш какво да кажеш го кажи, все пак форума и темата е за това.

Между другото исторически през 14век около 1346-1358 (не помня с точност годината) избухва Черната Чума , черната защото лимфните възли се подуват и почерняват.
Същата Черна Чума била "пренесена" от татарите , които идвали от китайско, пренесли чумата на о. Крим, от там като избухнала епидемията се разбили на 12 галерии и започнали да обикалят Европа , така огнището се прехвърлило в Европа.
Счита се, че затова през ХІV век Балканите се обезлюдяват на около 50%. Това е една от основните причини за успеха на турци при завладяването на България и падането ни под турско робство.

Интересната случайност с днешния COVID-19 е че най-засегнатите държави са: Италия, Франция, Испания, Англия заради самите им пристанища.
 
Темата с чипиране е смешна, а това че толкова хора вярват е тъжно. :roll:

В информационната ера сме, и както виждаме - информацията е опасно оръжие. 5G е друг пример за това - едни са спокойни, че няма нищо страшно, а други чупят антени. И двете крайности са неприемливи за мен. Но пак опираме до това, че малко зависи от нас.
 
За 5G много се изписа че е ричина за коронавируса но доказателствата сочат обратното.
За чиповете инсталирани в главите ни заедно с ваксината също е много нашумяла тема и хората са се вкарали във филма ... че еди си кои щял да пуска 50 спътника и с тях да следели хората. Не че в момента ако искат могат да следят всеки и навсякъде, технологиите са доста напреднали.
Спекулации много но истината е някъде там ....
 
muti каза:
че еди си кои щял да пуска 50 спътника и с тях да следели хората.

Това най-много ми е забавното във филма :lol:
 
За кво да ни чипират, като всеки сам си носи доброволно чипа в джоба..
 

Горе