Как се отразява пандемията на бизнесът ви (и на вас също)

muti

Super Moderator
На мен лично ми се отразяма много зле. В личен план трябва да си стоя У нас и да гледам децата, малкия е на 3 и само пита защо не излизаме и направо издивява. Проблема е и че от него нищо неможе да се свърши.

В бизнес план е трагедия, занимавам се с търговия на спортни стоки и всичко е затворено. Нямаше зимен сезон а бях предплатил наема за сезона на магазин в Боровец, пълна загуба. Магазините във Варна и Пловдив затвориха а всичко си тече като наеми заплати, ако продължи повече от месец ще се затворят за постоянно и хората отиват на борсата. Месец и половина без приходи ще се издаржи за да се плащат заплати, наеми и консумативите но повече няма да се издържи.
Онлайн търговията се срина до 5% от предишните и обороти.
Просто нещата си отиват към фалит.
 
С изключение на децата и при мен е същото.
Имам спестявания за около 4 месеца напред, търговските ми обекти са с -84% спад на оборот...
Също имам търговия със спортни стоки. (Дрехи и обувки)

ИТ сектора и той тъне в застой.

Споко, като СОЛ обезщетение няма да имаме. Ще си разпределят на обрачите от фирми субсидиите и толкова.

Докато народа търпи , така ще е .


За момента персонала съм го пусна 4ч на 4ч. Все още не съм съкратил никого , но вероятно ще стане и това.
 
При мен ще има съкращения и ако и този месец не се оправим ще има и още доста много. Хората ползваха 2 седмици платен отпуск и сега са 1 месец в неплатен но ще им се заплати всичко макар и да не са на работа, и следващата стъпка е закриване на още 2 обекта и ще им се доизплати полагаемата отпуска. Фирмата плаща 2 месеца заплати без приходи както и наеми за 2 месеца + депозит за още един ... тъжна е цялата ситуация.
 
При мен вече са на лице съкращенията... в бизнеса с ремонт на автомобили ситуацията също е плачевна спрямо предишни периоди... да кажем че работата намаля с около 60-70%. Ще видим до кога ще издържим.
 
И аз имам преки наблюдения върху 2 сервиза, единият работи през 2 дни а другия направо затвори. В рекламните агенции имат много поръчки но рекламодателите искат да платят след 2 месеца което си е проблем, също така идва проблем и с качествените материали защото няма внос на хартия, фолио, винили, мастила.
Дано да издържим.
 
За момента при нас няма съкращения. Всички си работим от вкъщи. Вече 1 месец, а аз съм на път да откача. Точно преди 6 релиза всичкото това. Успивам се, седя до 3 вечерта и отговарям на имейли... Липсва ми и социалният контакт, за туй направих среща в 12:05 с колегите който пием кафе попринцип по това време да го пием онлайн.
@fena, ако си в София, дай оферта за обслужване на е60-ка :D
 

Горе