Максималния осигурителен доход или "данък ИТ"

Cenov

Registered
Какво мислите за вдигането на максималният осигурителен праг, който уж ще удари най-вече IT сектора?

Осигурителен праг - означава максималната сума, на която внасяш осигуровки.
https://www.calculator.bg/1/sozialno_zdravno_osiguriavane.html?fbclid=IwAR0jjcvfVf4Szt2aV6vcWGRZ_oO_UWpN-ubyNvJMNv9gd6zEQ_PO1hpblJE#det

Т.е. всички, които получават повече от 3000лв към момента - внасят по-малко част от всички останали.
Ако взимаш 800лв - плащаш 110лв осигуровки
Ако взимаш 3000(+)лв - плащаш 413лв
Ако взимаш 8000лв - плащаш 413лв
Ако взимаш 80000лв - плащаш ... ДА! ПАК 413лв!

Какво е справедливо? Защо не трябва да е така?
 
Те уважаемите господа депутати го изиграха типично по стратегията с моркова и тоягата.
Първо казаха вдигаме прага +/- 50лв (това беше моркова)
После казаха ще махнем да няма максимален осигурителен доход (това беше тоягата)
Избираш или по-малкото зло или по-голямото. Те уважаемите са решили, че трябва да влязат някакви пари отнякъде и те ще влязат. Сигурен съм.
Проблема, който обаче не се взема предвид е че парите, които ще влязат пак потъват в скапани сектори. Аз съм бачкал и като ЕООД и като персонален работник пари от осигуровките си никога не съм усетил.(винаги съм плащал допълнително като поп при доктори и т.н.)


По-скоро ще стимулират хората да си регистрират някакви ЕООД-та и да си пускат минимална заплата.

Отделно винаги може да се водиш външен консултант или каквато пролука намериш.
Вероятно около 20% от сектора би пребягал към някаква съществена промяна примерно...отваряне на фирми в Румъния и т.н.

ИТ сферата си е изцяло Гео-Икономика.

Аз все още се чудя на хората, които вярват в някакви поставени личности и да, пак казвам поставени. Те не са от народа. Решава бай ти Ганьо вдигат му рейтинга с добър пр и т.н. и вече е на власт.

Продължаваме промяната - група хора, които искат да променят България. Готино. Защо обаче са съгласни да бъдат в коалиция с партия, която по закон от 2000г https://www.lex.bg/mobile/ldoc/2134920192
трябва да е забранена? (БСП твърдо заявява че е наследник на БКП)

Останалите псевдо партии последните 10г и те доказаха, че интереса им е да крадат и ужким правят нещо, което се руши със скоростта на светлината - разбирай и те не стават.

ДПС пък и те са противоконституционна партия. По конституция една партия не трябва да бъде ЕТНИЧЕСКА (виж чл.1 в устава на ДПС и другата подсказва за това, че е етническа са техните избиратели)

Та, тези които ни обясняват каква промяна ще правят го правят д изброените партии по-горе дето ни го начукват години наред.

Все тоя си е. Докато не почнат да носят лична отговорност за действията си (т.е. ставаш господин депутат или нещо подобно и казваш: аз ще направя това това и това.) Ок. Обаче, ако не го направиш без значение и оправдания дори от саботаж ти влизаш в затвора.

Никой не му пука че населението е застаряло - говорят се само някакви медийни приказки, но нищо не се прави.

Цялата система просто вуни на смрад.

Другата подробност.
Покрай корона "кризата", която ни спретнаха глобално.
Казваха (2 години), че има проблем в здравната система и била на издишване, нямало кадри и кой да работи.
- Същите идиоти почнаха да притискат медицинския персонал да напуска, ако не се ваксинира (не съм антиваксър или идиотските епитети, това са факти)
- Същите хорица наблъскаха млрд, на не кажа трилиони в тестове и глупости, а нямаше 1 една сграда построена за инфекциозно отделение (години наред в България ги затваряха и унищожаваха!)

Достатъчно е да се вгледаме във фактите и да не ги забравяме и може би...ще прогресираме. До тогава - не.

П.С. другата честа практика освен моркова и тоягата е ПРОБЛЕМ-РЕАКЦИЯ-РЕШЕНИЕ
Примерно в един пловдивски съседен град дадени хора чупеха пейки, улични лампи и т.н. (проблем) реакцията беше на общината да предложат пред обществото да има повече видеонаблюдение в града и решението беше обществена поръчка за видео камери (монтирани тотално неграмотно на 2м/2.50м от земята). решението напълни джобовете на хора около общинските съветници.

Последните години ролята на общинския съветник е да взема неща(имоти, кинти) да получава информация. Мда.
 
Това разследване с факти също би било интересно относно новото пиле Кирил Петков: https://afera.bg/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8-%d0%ba%d1%8a%d0%b4%d0%b5-%d1%89%d0%b5-%d0%b8%d0%b7%d1%82%d0%b5%d0%ba%d0%b0%d1%82-%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d0%b8-%d0%b7/
 
Ticketa каза:
Това разследване с факти също би било интересно относно новото пиле Кирил Петков: https://afera.bg/%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b8-%d0%ba%d1%8a%d0%b4%d0%b5-%d1%89%d0%b5-%d0%b8%d0%b7%d1%82%d0%b5%d0%ba%d0%b0%d1%82-%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d0%b8-%d0%b7/

Това дали е достоверно?
 

Горе