Едно доса интересно въпросче

Спам форум
vansabg12
Нов
Нов

Едно доса интересно въпросче

Post by vansabg12 » Thu Jul 24, 2008 11:27 pm

Здравйте на всички.
1-во искам да ви бладодаря за полезните кодчете и там секви други подобни, искам и да се извиня за правописа(все още ме марзи да го понауча : :evil: :evil: :evil: )
Та да си дойда на вапрсчето, от три четри дни се хванах да си направя наистина полезен сайт, уча HTML и няколко негови визуални версии. Направих си 1-вата страница, откраднах още 10-20 :( :( (все пак така се учи най-лесно) :( :( и стигнах до дилемата как да си ги кача. Така четах как да си направя хостинг сървар, направих си го, използвах го за единя сайт но не ми стана ясно НА КАКЪВ ПРИНЦИП СЕ РЕГИСТРИРАТ DOMAIN-ите, така кой и как ги следи и може ли да сам да си направя такова животинче на мойта щайга. Не мисля че някаде има така информация на родния ни език така че се надявам някой да ми разясни малко повече нещата. БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВНИМАНИЕ.

iwanov
Шаман
Шаман
Answers: 192

Post by iwanov » Fri Jul 25, 2008 12:07 am

Тия животинчета които ги искаш се купуват от разни животински фирми и са ~15 животински лева. Има различмо животински начини за плащане. От фирмата ти дават един животински панел с който можеш да си насочиш животното към твойто животинско PC.
:) :lol:

B13_Savage
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 81

Post by B13_Savage » Fri Jul 25, 2008 12:09 am

Като за начало :: Hosting && Domain

BattleGrounds
Гуру
Гуру
Answers: 37

Post by BattleGrounds » Fri Jul 25, 2008 12:12 am

iwanov wrote:Тия животинчета които ги искаш се купуват от разни животински фирми и са ~15 животински лева. Има различмо животински начини за плащане. От фирмата ти дават един животински панел с който можеш да си насочиш животното към твойто животинско PC.
:| :mrgreen: :mrgreen:
животно

Little_Bitch
Потребител
Потребител
Answers: 37

Post by Little_Bitch » Fri Jul 25, 2008 7:54 am

iwanov wrote:Тия животинчета които ги искаш се купуват от разни животински фирми и са ~15 животински лева. Има различмо животински начини за плащане. От фирмата ти дават един животински панел с който можеш да си насочиш животното към твойто животинско PC.

:D :D :D

alex95_bg_2
Шаман
Шаман
Answers: 325

Post by alex95_bg_2 » Fri Jul 25, 2008 8:58 am

Като изключим спама домейните се регистрират от всеки хостинг провайдер (icn.bg host.bg ...)
Ако изкаш да си хостваш ти сайта трябва да имаш статично ип и сървър
после в настройките на домейна правиш А запис към твоето ип

vansabg12
Нов
Нов

Post by vansabg12 » Fri Jul 25, 2008 10:00 am

Не че се оплаквам но искам да знам, как може да си сложа собстен име на сайта без да плащам и да има само едно раширение примерно(com, .net, .каквото да било там). Не защо ми се свидят 15-20лева а просто изкам да знам как става. Е разбирасе за сега ще се опитам да ползвам безплатния който има но не може ли понякакъв начин аз да си направя ???

alex95_bg_2
Шаман
Шаман
Answers: 325

Post by alex95_bg_2 » Fri Jul 25, 2008 10:50 am

без да плащаш домейн ... ех да беше така
13 лева на година ти е домейн

ако искаш ти да си неймсървър и регистрар на домейна ще те разочаровам .. не можеш (тоест можеш срещо "скромно" заплащане на RIPE)

xaxoxixi
Нов
Нов

Post by xaxoxixi » Fri Jul 25, 2008 11:22 am

vansabg12 wrote:Не че се оплаквам но искам да знам, как може да си сложа собстен име на сайта без да плащам и да има само едно раширение примерно(com, .net, .каквото да било там). Не защо ми се свидят 15-20лева а просто изкам да знам как става. Е разбирасе за сега ще се опитам да ползвам безплатния който има но не може ли понякакъв начин аз да си направя ???

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

webmast3rche
Нов
Нов

Post by webmast3rche » Fri Jul 25, 2008 12:56 pm

xaxoxixi wrote:
vansabg12 wrote:Не че се оплаквам но искам да знам, как може да си сложа собстен име на сайта без да плащам и да има само едно раширение примерно(com, .net, .каквото да било там). Не защо ми се свидят 15-20лева а просто изкам да знам как става. Е разбирасе за сега ще се опитам да ползвам безплатния който има но не може ли понякакъв начин аз да си направя ???

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Защо му се смеете , все пак всеки е тръгнал от някъде :)

Post Reply