Едно доса интересно въпросче

vansabg12

Registered
Здравйте на всички.
1-во искам да ви бладодаря за полезните кодчете и там секви други подобни, искам и да се извиня за правописа(все още ме марзи да го понауча : :evil: :evil: :evil: )
Та да си дойда на вапрсчето, от три четри дни се хванах да си направя наистина полезен сайт, уча HTML и няколко негови визуални версии. Направих си 1-вата страница, откраднах още 10-20 :( :( (все пак така се учи най-лесно) :( :( и стигнах до дилемата как да си ги кача. Така четах как да си направя хостинг сървар, направих си го, използвах го за единя сайт но не ми стана ясно НА КАКЪВ ПРИНЦИП СЕ РЕГИСТРИРАТ DOMAIN-ите, така кой и как ги следи и може ли да сам да си направя такова животинче на мойта щайга. Не мисля че някаде има така информация на родния ни език така че се надявам някой да ми разясни малко повече нещата. БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВНИМАНИЕ.
 
Тия животинчета които ги искаш се купуват от разни животински фирми и са ~15 животински лева. Има различмо животински начини за плащане. От фирмата ти дават един животински панел с който можеш да си насочиш животното към твойто животинско PC.
:) :lol:
 
iwanov каза:
Тия животинчета които ги искаш се купуват от разни животински фирми и са ~15 животински лева. Има различмо животински начини за плащане. От фирмата ти дават един животински панел с който можеш да си насочиш животното към твойто животинско PC.
:) :lol:
:| :mrgreen: :mrgreen:
животно
 
iwanov каза:
Тия животинчета които ги искаш се купуват от разни животински фирми и са ~15 животински лева. Има различмо животински начини за плащане. От фирмата ти дават един животински панел с който можеш да си насочиш животното към твойто животинско PC.
:) :lol:

:D :D :D
 
Като изключим спама домейните се регистрират от всеки хостинг провайдер (icn.bg host.bg ...)
Ако изкаш да си хостваш ти сайта трябва да имаш статично ип и сървър
после в настройките на домейна правиш А запис към твоето ип
 
Не че се оплаквам но искам да знам, как може да си сложа собстен име на сайта без да плащам и да има само едно раширение примерно(com, .net, .каквото да било там). Не защо ми се свидят 15-20лева а просто изкам да знам как става. Е разбирасе за сега ще се опитам да ползвам безплатния който има но не може ли понякакъв начин аз да си направя ???
 
без да плащаш домейн ... ех да беше така
13 лева на година ти е домейн

ако искаш ти да си неймсървър и регистрар на домейна ще те разочаровам .. не можеш (тоест можеш срещо "скромно" заплащане на RIPE)
 
vansabg12 каза:
Не че се оплаквам но искам да знам, как може да си сложа собстен име на сайта без да плащам и да има само едно раширение примерно(com, .net, .каквото да било там). Не защо ми се свидят 15-20лева а просто изкам да знам как става. Е разбирасе за сега ще се опитам да ползвам безплатния който има но не може ли понякакъв начин аз да си направя ???
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
xaxoxixi каза:
vansabg12 каза:
Не че се оплаквам но искам да знам, как може да си сложа собстен име на сайта без да плащам и да има само едно раширение примерно(com, .net, .каквото да било там). Не защо ми се свидят 15-20лева а просто изкам да знам как става. Е разбирасе за сега ще се опитам да ползвам безплатния който има но не може ли понякакъв начин аз да си направя ???
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Защо му се смеете , все пак всеки е тръгнал от някъде :)
 
xaxoxixi каза:
неможах да се сдържа сорри :D
Значи сажелявам като съм ви казал нещо толкова смешно. Пак казвам опитвам се да си направя сносен сайт, с дизайна горе-долу се оправям, скоро ще си направя щайгата и сърварче, само с Domain-а нещо не схващам. Какво трябва да направя(без регистрация при някой кожодер на годите на прадядо ми). Какъв софт или хардоер са ми необходими каква връзка и текива неща. Мисля че все някои ще може да ми даде малко по-подробна информация.
 
vansabg12 каза:
xaxoxixi каза:
неможах да се сдържа сорри :D
Значи сажелявам като съм ви казал нещо толкова смешно. Пак казвам опитвам се да си направя сносен сайт, с дизайна горе-долу се оправям, скоро ще си направя щайгата и сърварче, само с Domain-а нещо не схващам. Какво трябва да направя(без регистрация при някой кожодер на годите на прадядо ми). Какъв софт или хардоер са ми необходими каква връзка и текива неща. Мисля че все някои ще може да ми даде малко по-подробна информация.
на по-горните постове не им мисли, против правилата са и някой модератор ще се погрижи

да разясня - домейн се купува за 13 лева на година (ако на това му викаш много...) И ТОЧКА никакъв хардуер никакъв софтуер
направи си сайта, купи си домейн и ще ти помогнем да го настроиш
 
Хайде да се помъча да отговоря по смислено на момчето.
Значи домейните от първо ниво (.com, .net , .eu и т.н.) се регистрират само и единствено от международна организация наречена ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers)!
Никой друг няма това право.
Ти можеш,ако си направиш сървър да си купиш домейн от първо ниво,да правиш поддомейни от типа поддомейн.купендомейн.com ,.net. и т.н.
Тоест за да има някакъв смисъл от цялата работа ,ще трябва да инвестираш скромната сума от 13-20 лева.
Дано да си разбрал тоя път. :)
И ако бъркам някъде можете да ме поправите.
 
rombeca каза:
Хайде да се помъча да отговоря по смислено на момчето.
Значи домейните от първо ниво (.com, .net , .eu и т.н.) се регистрират само и единствено от международна организация наречена ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers)!
Никой друг няма това право.
Ти можеш,ако си направиш сървър да си купиш домейн от първо ниво,да правиш поддомейни от типа поддомейн.купендомейн.com ,.net. и т.н.
Тоест за да има някакъв смисъл от цялата работа ,ще трябва да инвестираш скромната сума от 13-20 лева.
Дано да си разбрал тоя път. :)
И ако бъркам някъде можете да ме поправите.
Много мерси, най-накрая някои да ми каже точно за кво става вапрос, но за сега ще се спра на безплатните домеини и хостинги, доста"Ф"чика на интернет ми тегли една голяма и тлъста майна като му казах че искам статично IP. Въпреки че договора ми е за статично от 1 година той ми предоставя динамично. Ако някой знае коректен интернет доста"В"чик за ПЛОВДИВ да каже моля
 
спокойно, с малко гимнастика и с динамично ще тръгне, стига да е реално
можеш да попрочетеш за dyndns
 

Горе