Препоръчайте ми какво куче да си взема

topchokt

Registered
Мисля да си взимам куче но не знам коя порода да избера . Искам да стане голямо. Препоръчайте ми. За сега съм се спрял на ротвайлер.
 
Един от съседите ми има ротвайлер.
Ама е женски. Имало значение.

Много е голямо и много умно куче. И много-много добро.
Децата буквално го разкъсват на парчета и го ритат и го дърпат за опашката и не мога да ти опиша.
това цял ден с тях гък не казва.
Ама е възпитавано правилно и не е нахъсвано за бой.
И пак ти казвам, че е женско.
Мъжките са мега агресивни и нападат хора, деца и други кучета.

Не съм експерт но имам преки наблюдения.
Все пак имай предвид, че това е много особена порода и ако не се възпитат правилно, стопаните му са идиоти или характера на кучето е агресивен ще стане проблем рано или късно.
 
Имах чиста българска овчарка и бях много доволен. На 1 година без дресировки все едно беше дресирано. Много слушаше макар и толкова голямо.
 
Санбернар.Много става голямо и следователно много ще яде. :D Доста са спокойни и не налитат на "бой". :)
 
shukri_93 каза:
Санбернар.Много става голямо и следователно много ще яде. :D Доста са спокойни и не налитат на "бой". :)

Зависи как го възпиташ.
 
topchokt каза:
Мисля да си взимам куче но не знам коя порода да избера . Искам да стане голямо. Препоръчайте ми. За сега съм се спрял на ротвайлер.
Куче за двор или къче за вътре ?
Има огромна разлика.
 
Rado каза:
topchokt каза:
Мисля да си взимам куче но не знам коя порода да избера . Искам да стане голямо. Препоръчайте ми. За сега съм се спрял на ротвайлер.
Куче за двор или къче за вътре ?
Има огромна разлика.
За двор.... и така вече се колебая между Хъски , Ротвайлер , Боксер ?
 
Ние имаме кавказка овчарка : ( това не е нащо куче, само показвам как изглежда )
bb38929511e4.jpg

Страшно куче ! Към стопаните си е предан до смърт, а другите хора ако ги стигне, горко им.
Това ти препоръчвам аз ;)
 
Аз съм решил тия дни да си взема Хъски вземи си и ти ще си доволен.
 
Английски мастиф. Има 1 момче тука не го познавам ама често се засичаме по плажа та неговия мастиф го знам от както го взе, расте много бързо, в момента е около 75 санта на около година, много здраво куче, а в същото време не е агресивно, поне докато не го предизвикаш :)
В същото време на село имам кръстоска между кавказка и каракачанка и е може би над 70 килограма... не мога да го помръдна. Нямах време да го възпитам и сега не търпи каиш обаче докато свирна и е при мене, също не е агресивно
 
admin каза:
Един от съседите ми има ротвайлер.
Ама е женски. Имало значение.

Много е голямо и много умно куче. И много-много добро.
Децата буквално го разкъсват на парчета и го ритат и го дърпат за опашката и не мога да ти опиша.
това цял ден с тях гък не казва.
Ама е възпитавано правилно и не е нахъсвано за бой.
И пак ти казвам, че е женско.
Мъжките са мега агресивни и нападат хора, деца и други кучета.

Не съм експерт но имам преки наблюдения.
Все пак имай предвид, че това е много особена порода и ако не се възпитат правилно, стопаните му са идиоти или характера на кучето е агресивен ще стане проблем рано или късно.


Не съм много съгласен.
Аз съм имал мъжки ротвайлер и е много добро куче.
Напада само когато го предизвикаш иначе е голям пазач и сладур, но лоши съседи ми го отровиха :x и умря :cry: .
Важното е за тази порода къде ще се отглежда.
То не обича големите жеги и почва да се лигави като камила.
За предпочитане къща.

До колкото помня му се режеше опашката , за да не полудява.
 
Аз ще ти предложа нещо по-лека категория. Болонка! Имам 2. Много са мили - обичат хора, не ядат много, умни са и много много пухкави :wink: :wink: :wink:

Много е яко да я изведеш на разходка и мацките: "Оуууу какво сладко кученце"

:D :D :D
 

Горе