Грешка Warning: require_once

f2play

Registered
Добро утро,
Нов съм в програмирането на уебсайтове. Имам желание да направя сайт за новини свързани с игри. Свалих и инсталирах една готова система, но нещо съм пропуснал...
При въвеждане на точна директория свързана със системата за новини изписва следното:
Warning: require_once(class.user.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/f2playor/public_html/news/news/index.php on line 3

Fatal error: require_once(): Failed opening required 'class.user.php' (include_path='.:/usr/local/php56fcgi/lib/php') in /home/f2playor/public_html/news/news/index.php on line 3
Благодаря предварително!
 
novakabg каза:
Дай си кода!
Виж какво пише failed to open stream
На готова система ще е излишно да дава кода. По-скоро има грешка някъде в пътищата.

Към автора: пускаш това в терминала:
find /home/f2playor -name "class.user.php"
би трябвало да ти изкара само 1 файл. Може да се забави, ако ти е голям и пълен диска. Ако знаеш къде са се инсталирали другите части на системата, замести директорията в командата с тази на системата ( би трябвало да сработи и така)

След като знаеш къде е въпросният файл, можеш да добавиш съответната директория към include path-а на php:

PHP:
set_include_path(get_include_path() . PATH_SEPARATOR . 'директорията');

http://php.net/manual/bg/function.set-include-path.php
 
f2play каза:
Warning: require_once(class.user.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/f2playor/public_html/news/news/index.php on line 3

Fatal error: require_once(): Failed opening required 'class.user.php'

Файла липсва в тази директория..
 
vinsbg каза:
f2play каза:
Warning: require_once(class.user.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/f2playor/public_html/news/news/index.php on line 3

Fatal error: require_once(): Failed opening required 'class.user.php'

Файла липсва в тази директория..
Или е в грешна директория.
Едвали има две директории news.

/public_html/news/news/index.php

Да не е така пътя до файла?
/public_html/news/index.php
 
Не е объркан пътя до директорията. Точно по този начин е в хостинг акаунта. Може и самата система да не работи добре както споделих преди това. Отказах се от нея. Ще се опитам сам да направя отначало нещо сам и в последствие ще я "ъпгрейдвам". Може ли да споделите от къде да започна да пиша и да се уча същевреммено. В момента мога да правя страници с html и малко с php.
 
f2play каза:
Не е объркан пътя до директорията. Точно по този начин е в хостинг акаунта. Може и самата система да не работи добре както споделих преди това. Отказах се от нея. Ще се опитам сам да направя отначало нещо сам и в последствие ще я "ъпгрейдвам". Може ли да споделите от къде да започна да пиша и да се уча същевреммено. В момента мога да правя страници с html и малко с php.
А защо не използваш директно Wordpress например? Има много добри безплатни теми точно за новини и т.н.

Мисля, че за начинаещ е добро начало. Лесно се инсталира и лесно се добавят статии през админ панела.

Само за пример една безплатна тема за wordpress: http://www.demos.machothemes.com/newsmag-lite/
 
Сайтът ще бъде за ревюта на компютърни игри и не само. Тоест темата трябва да е "игри", а хубава безплатна тема за игри не съм видял до момента. Дано да греша разбира се, но потърсил съм доста обстойно.
Ще съм ти благодарен ако ми препоръчаш безплатна тема за Wordpress.
 
Теми за игри има много и то безплатни. Дефинирай "хубава", защото твоето разбиране за хубаво е различно от моето най-вероятно.

Най-вероятно ако не седнес сам да си я направиш или някой не ти я направи по точни изисквания ... никоя в интернет няма да ти хареса ( от безплатните ) :)
 
Ами фона да е тъмен и да няма спонсорирани линкове (реклами). Общо взето това е добре за мен. Но като ли не искам да използвам wordpress. Нещо не ми харесва самата структура и най- вероятно сам ще си направя сайта. Благодаря за помощта!
 

Горе