IRC Server. Всичко и още.

emcuemnecu

Registered
Здравейте.
Искам да пусна сървар и да го линкна към мрежата на Shakelt, обаче
мина поне 7 години от както не съм използвал mIRC и повечето неща са ми като в мъгла.
Та някой знаеш ли каква машина ми е необходима за тази цел ?
Скрост на интернета също каква трябва да бъде.
Всичко. Благодаря
 
В умрялата мрежа на ShakeIt, всяка домашна машина ще ти свърши работа.Като имаш в предвид, че няма да имаш повече от 30-40 конекции към теб.
 
RegexSux каза:
В умрялата мрежа на ShakeIt, всяка домашна машина ще ти свърши работа.Като имаш в предвид, че няма да имаш повече от 30-40 конекции към теб.
И все пак ?
Параметри знаеш ли ?
Можеш ли да буравиш с такива неща ? Настройки ? Защити ?
Съхранение на данни ? При опит да се регва ник да иска емайл адрес на който да се изпраща автоматично потвърждаваща се парола за регистрация, и за смяна на парола същото да изисква?
 
Казах ти, за да върви едно IRCd, в тая мрежа домашната машина с параметри по големи от Едноядрен 32 битов процесор, с поне 2.6 Гхц честота.1 Гб рам ти е достатъчен като добавим и суапа.Място на харда не ти трябва много, поне 200МБ свободни.

Конфигурацията не е китайско писмо, няколко файла с обикновенни настройки са, обикновено са описани доста добре.Друг е въпроса, ти колко добре разбираш от IRC протокола, и какво се случва в мрежата.Базата данни обиновенно ти е SQLite.Просто няколко файла.

А това с паролите, вече зависи от версията на сървъра.
 
А ти дали си навит да помогнеш ?
С опция в настройките да има при конектването - реклами. Сещаш се когато влизаш в сървара текстова информация
 

Горе