Шрифта не съответсва

pLe0mAx

Registered
Здравейте, явно някъде съм цъкнал в настройките... На документ 1000х1200, големината на шрифта ми изглежда доста по-голям от колко трябва да е.. примерно 12pt (като обикновено четиво) изглежда доста по-голям. Някой да знае от какво може да е?
 
Виж да не би когато правиш нов документ(ctrl + n ) да не би там където трябва да напишеш размерите на новия документ да си задал нещо различно от пиксели.Ето виж типичните настройки какви трябва да са
http://prikachi.com/images/805/3614805p.jpg е там вече за размерите примерно 1000х100 там вече какъвто искаш ама имам в предвид другите неща.Също е възможно да си избрал някакъв друг шрифт например "Blackoak Std",който е доста голям.
 
Не е от това, даже с Тахома-та го прави по-голям от обикновенното. Възможно ли е като съм добавил слой от друг документ и той да е объкрал нещо настройките?

едит: току що направих и нов документ и пак е така :(
 
Съмняваме слоя да ти е объркал нещо настройките.Аз също имах преди време такъв проблем като твоя ама не мога да се сетя как го реших.Пробва ли да изключиш и пак да включиш Photoshopa :D
 
Виж резолюцията (трябва да е pixels/inch). И на мен ми се е случвало това...
 
Аз също имах такъв проблем. Рестартирах Фотошопа и всичко беше нормално. Понякога Фотошопа си играе с потребителите, тъй че няма да се плашиш ... Ако след рестарт ти остане така, погледни настройките в новия файл, погледни и настройките на текста.
photoshopTextCharPalette.png

Тези настройки да нямат по-голяма височина и широчина от нормалната. Ако вместо 100% там има 1000% нормално да ти изкарва текста по-голям. ;)
 

Горе