Въпрос за уеб дизайн ?

darkevil94

Registered
Здравейте :) Имам един въпрос към вас, когато една фирма или някакъв човек ви прави уеб дизайн, как се прави, демек лицето което ти го прави какво ти предлага няколко страници ли само да направи или цялостен дизайн на някакъв сайт защото някъде гледах по портфолио на хора че предлагат да ти направят дизайн само за 4-5 стр., демек ти прави index-а и още 4 стр. и ти му плащаш някакви пари, и той да се оправя нататък с дизайна или се прави абсолютно цялостен дизайн ?

Извинете ме ако темата не е в правилния раздел.
 
Зависи от клиента, какво е поръчал. Може да се поръча само индекс - начална страница, а може да се поръча индекс + 2 вътрешни страници да речем, едната за новини, другата за галерия. И така ако има други страници сайта, освен тези 2 вътрешни, те ще се изградят на основата на тези 2-те. Няма утвърден стандарт, но е хубаво ако ти поръчваш да поръчаш и вътрешни страници.
 
Благодаря за отговора, бих искал и още нещо да попитам само защото не ми е ясно точно от кого трябва да се прави, значи примерно slide или show/hide навигация примерно от кого то самия дизайнер защото кодовете са на jquery, ajax... или от програмист вече :)
 

Горе