Нов Google ъпдейт - промяна на заглавията в резултатите

Cenov

Registered
След последният ъпдейт, Google започна да показва по-скоро заглавията в тага H1, вместо тези в мета тага title. Ето малко повече информация предоставена от Google, кога и как се показва дадено заглавие - https://developers.google.com/search/blog/2021/09/more-info-about-titles за съжаление всички знаем, че google са малко уклончиви в даването на разяснение, кое как работи. :D

Все пак аз мисля, че малко дадоха на задна след този ъпдейт, защото някои от заглавията няколко дена по-късно се върнаха към оригиналният си title, но други останаха с ново генерираният. При вас как е положението?
 
И аз забелязах през последните месеци, че в Гугъл търсенето дръпнах назад във всички сайтове. Доста се рових за промени на Гугъл бота, но нищо съществено не открих, с което да нарушавам изискванията му. Гледам и конкуренцията нищо не е направила а си стои пред мен.. Наистина нямам смислено обяснение.
 
desita74 каза:
И аз забелязах през последните месеци, че в Гугъл търсенето дръпнах назад във всички сайтове. Доста се рових за промени на Гугъл бота, но нищо съществено не открих, с което да нарушавам изискванията му. Гледам и конкуренцията нищо не е направила а си стои пред мен.. Наистина нямам смислено обяснение.

Качваш ли редовно съдържание, да не би да е това проблема? По-принцип този ъпдейт които съм пуснал в тази тема, от части го rollback-наха и почти на всички сайтове отново им взима мета описание и заглавие.
 
desita74 каза:
по две три статии на седмица, не знам това редовно ли е

Ако на сайт качвам по 2-3 статии на седмица, не ми се е случвало да намаля трафика или да пада на долу.. да не са ударени нещо? Ама пък всичко е малко вероятно :D
 

Горе