(RQ) Програма за следене на курсора

wengo

Registered
Здравейте на всички! От скоро имам собствен сайт (съвсем начинаещ съм), та се чудех, дали има някакъв софтуер за проследяване на курсора на мишката, било то и платен? Искам да следя къде са най-активни потребителите на сайта, на кои бутони най-много кликат и кои страници най-много разглеждат... Търсих във форума, но не можах да открия подобна тема ... Благодаря предварително!
 
Аз просто бих го направил с брояч на посещенията на дадена страница и готово : )
Вкарваш резултатите в БД
 
Jorko каза:
Аз просто бих го направил с брояч на посещенията на дадена страница и готово : )
Вкарваш резултатите в БД
Трябват ми зоните и бутоните на които се клика най-много...също така искам да следя дали потребителите намират инфото ,което им трябва , на страницата която посещават. Знам, че имаше готов софтуер ( виждал съм преди години). Единият беше безплатен и показваше оцветени зоните, в които се клика, а другият беше платен и записваше на видео, действията които извършват потребителите. За тези програми питам...
 
Това нещо за първи път го чувам а така и освен че ако праий видео това означава че шпионираш потребителя евентуално ако имаш кутия за съобщения и тои си пише паролата някаде и ти ще я видиш така че изобщо не съм съгласен с теб :?: за това ти казах скрипт който да следи коя страница има най много посещения : )
 
wengo каза:
Здравейте на всички! От скоро имам собствен сайт (съвсем начинаещ съм), та се чудех, дали има някакъв софтуер за проследяване на курсора на мишката, било то и платен? Искам да следя къде са най-активни потребителите на сайта, на кои бутони най-много кликат и кои страници най-много разглеждат... Търсих във форума, но не можах да открия подобна тема ... Благодаря предварително!

Здравей, това което ти трябва се нарича Google Analytics. Регистрация можеш да си направиш от тук -> http://www.google.com/analytics/ .

След като си направиш регистрация и въведеш адрес-а към сайта ти, ще ти се даде специален код който трябва да добавиш във всички страници на твоят уеб сайт. Веднъж след като си добавил този код, когато въведеш потребителското си име и парола в Analytics ще ти се покаже подробна статистика кой части на сайта потребителите ти посещават, точно колко време прекарват на страница, кои са най-посещаваните страници, от къде идват потребителите (от гоогле, от други сайтове или дирекно влизат в твоя сайт), къде се намират потребителите (държава и град) и още доста неща.
 
qazxsw каза:
wengo каза:
Здравейте на всички! От скоро имам собствен сайт (съвсем начинаещ съм), та се чудех, дали има някакъв софтуер за проследяване на курсора на мишката, било то и платен? Искам да следя къде са най-активни потребителите на сайта, на кои бутони най-много кликат и кои страници най-много разглеждат... Търсих във форума, но не можах да открия подобна тема ... Благодаря предварително!

Здравей, това което ти трябва се нарича Google Analytics. Регистрация можеш да си направиш от тук -> http://www.google.com/analytics/ .

След като си направиш регистрация и въведеш адрес-а към сайта ти, ще ти се даде специален код който трябва да добавиш във всички страници на твоят уеб сайт. Веднъж след като си добавил този код, когато въведеш потребителското си име и парола в Analytics ще ти се покаже подробна статистика кой части на сайта потребителите ти посещават, точно колко време прекарват на страница, кои са най-посещаваните страници, от къде идват потребителите (от гоогле, от други сайтове или дирекно влизат в твоя сайт), къде се намират потребителите (държава и град) и още доста неща.
Здравейте, благодаря за подробният отговор. Аз Аналитикса го ползвам. Нямам предвид него. Преди време, случайно бях видял, една програма, която оцветяваше скрийн от сайта във различни цветове, според това, в коя зона най-много е седял курсора на мишката и колко е кликано на бутоните в зоната. Спомням си, че ми бяха казали, че има и платена версия, която прави запис на поведението на потребителите в страницата. Някой от по-горните коментари беше, че ще шпионирам потребителя... има много начини да се шпионират, но тази програма е с цел да се прави анализ на потребителското поведение в сайта. Въз основа на резултатите, да се направи анализ, кои зони се виждат, кои не ... къде се клика най-много, къде се задържа погледа и т.н. Търся софтуер, не скрипт! Туко виж, някой се заеме да напише подобен софт... ;))
 
Трябват ми зоните и бутоните на които се клика най-много...също така искам да следя дали потребителите намират инфото ,което им трябва , на страницата която посещават. Знам, че имаше готов софтуер ( виждал съм преди години). Единият беше безплатен и показваше оцветени зоните, в които се клика, а другият беше платен и записваше на видео, действията които извършват потребителите. За тези програми питам...

"Те такова животно нема!" - както обича да казва един приятел ;)
Не можеш програма да ти покаже да речем снимка на сайта и да ти оцвети зоните в които най-много се цъка, нито пък чак да записва видео докато някой е в сайта какво прави.

кликане от човек -> браузър изпраща заявката -> сървър

сървър връща резултат -> браузъра го прочита и преобразува в това което наричаме уеб сайт -> човекът само гледа.

админ изпраща команда -> сървър

сървър изпълнява команда и връща резултат -> админ

Общо взето това е принципът на работа между потребител - уеб сайт (уеб сървър по-точно) , админ и сървър.


Но такова нещо няма

потребител 1-> браузър \
=================> сървър -> админ
потребител 2-> браузър /


Не може да се получи и то както разправяш че дори си го "ВИЖДАЛ" :shock: Може само в някой филм "фантастика" да ти го покажат това как админа си наблюдава всеки какво прави през сайта му (без камера).
 
:D освен да направиш нещо като teamviewer но за web + да го направиш да не иска парола,а да записва на видео всичко когато някой влезне в сайта ти.Все пак аз не виждам смисъл.
 
И google analytics в новата си версия има такова. Показва ти кой бутон се клика най-често визуално с цветове
 
Е може да има (не съм виждал) но предполагам че първо записва посещенията по страници а след това в source кода намира бутон който води до тази страница и го оцветява.
Може ли една снимка да видя за тази функция (че ми стана интересно).
 
StormBreaker каза:
И google analytics в новата си версия има такова. Показва ти кой бутон се клика най-често визуално с цветове
Може ли линк, скрийн или нещо, за да намеря това, за което говориш. :?:
 

Горе