Най-добър вариант за SEO оптимизация?

confiscate

Registered
Здравейте,

Имам сайт с продукти, чието описание е най-добре да се даде с pdf файл, защото е много специфично. В момента каталога ми с продуктите представлява следното нещо. Имам страница с онсовните категории. След това за всяка категория се появяват съответните продукти. И тук идва въпроса ми, какво е най-добре да се случва, като натисна на продукта. Имам няколко варианта:

1. Директно да се сваля pdf файла.
2. Другото, което ми хрумна , като вариант е всеки продукт да си има своя страница, която да съдържа името да продукта. Имам една програма, която превръща pdf файла в html файл и идеята ми е да го вградя този html файл в страницата на продукта и най-отдолу вече да се сваля и истинския pdf файл. Ето пример за вариант 2 (hawle.reklamatavi.com/test.php).
3. И вариант 3 всеки продукт да си има своя страница , но с iframe или по-друг начин да вградя самия pdf файл, без да го превръщам преди това в html.

Моля, кажете кой от тези трите варианта е най-добър за seo-то.

Благодаря предварително!
 
Втория разбира се.Нали все пак трябва да има ключови думички по които да те индексира гугъл.Заглавието на страницата не е достатъчно- трябва да има поне малко съдържание.Сега ON-PAGE оптимизацията за СЕО е много важна.Всичко трябва да е семантично подредено.
 
Разкарай тая глупост от сайта като начало:
Очаквайте скоро новия ни сайт
нито един от вариантите не е правилен.
От всеки ПДФ копираш съдържанието ръчно, заеби ги тия генератори.
 
Който си избереш, ако ти се търси продукта (PDF-a) google ще го индесира дори и без страница.

Аз лично бих се спрял на втория ти вариант като в страницата задължително да има някакво превю на PDF-a
 

Горе