Предложения за нови игри

Admin

Registered
Дайте предложения за нови игри.
За какво да е играта , с какъв регламент, с какво оценяване... всичко което мислите, че ще
направи играта интересна и честна.
 
Aко има игра хайде да бъде към края на август, защoто искам да участвам, а сега е зор с кск.
 
staf каза:
Aко има игра хайде да бъде към края на август, защoто искам да участвам, а сега е зор с кск.

тя по рано не може да тръгне.
Искам просто да го коментираме от сега за да се знае какво ще правим
и да мога да подготвям някакви награди.
 
"Сайтове" - какво ще рече това ли ? :) Всеки прави сайт ... в различни категории и се оценяват от жури . Въпроса е до колко ще е компетентно журито , и да кажем сайта да се прави от максимум 2ма човека ... сещате се като олимпиадите и националните по технологии и дизайн ...
 
Предлагам да е както миналят път,да се оценяват уроци от всички.
 
index каза:
Предлагам да е както миналят път,да се оценяват уроци от всички.

Щеше ми се да не е като миналия път и да не е за уроци.

Иначе и аз предпочитам да се оценява от всички.

Слагаме някаква ограничение за гласуване .. примерно
трябва потребителя да има минимум 50 мнения и така ще разкараме
99% от измамните гласове.

Давайте още идеи за играта.
За какво да бъде играта.

Засега има само едно предложение за оценка на сайтове.
Други?
 
най-добра статия относно програмиране или дизайн / препоръки , съвети и т.н. /
оценяване на дизайн и код на страница или сайт / като темата на сайта ще бъде едно от правилото на съзтезанието /

за друго в момента не се сещам ...
 
Да но не вскеки е надарен чуство за цветове или чуство за програмиране.Според мене най-добре е с уроци.
Едит://
Па някой и с двете :)
 
Aко ще бъде за сайт по добре да се изготви подробен конспект с нещaта който всеки трябва да изпълни.Aко не се покрити на 51% няма да има право да участва в гласуването.Примерно сайта трябва да е валидиран на “Strict”.
 
index каза:
Да но не вскеки е надарен чуство за цветове или чуство за програмиране.Според мене най-добре е с уроци.
Да прав си но това с уроците става банално.
 
тоест последно какво ще бъде ?
staf каза:
Aко ще бъде за сайт по добре да се изготви подробен конспект с нещaта който всеки трябва да изпълни.Aко не се покрити на 51% няма да има право да участва в гласуването.Примерно сайта трябва да е валидиран на “Strict”.
в какво имаш предвид?
 
@morkov4o това твоето ми харесва а и миналата игра е била с уроците :?:
и наистина става банално 8)
 
hellfire каза:
тоест последно какво ще бъде ?
staf каза:
Aко ще бъде за сайт по добре да се изготви подробен конспект с нещaта който всеки трябва да изпълни.Aко не се покрити на 51% няма да има право да участва в гласуването.Примерно сайта трябва да е валидиран на “Strict”.
в какво имаш предвид?
Имам предвид да се изготви списък с задачи всеки който трябва да ги изпълни или да покрие определен лимит от него за да продължи нататък.В този конспект щe има лесни и трудни задачи.Примерно трябва сайта да е валидиран на “Strict” най-стриктната форма на XHTML, и други интересни задачи.
 
хм ......... това за дизайн на сайт, мисля че ще се навия :idea: , относно валидността ......... може пак да се пробвам, което ме навежда на мисълта че ако играта се одобри трябва да се направи на два кръга, единия за дизайн и втория за код! После идва въпроса защо да не са две игри ......... :roll: ! Но има и нещо друго ........... трябва да се избере тема по която ще се работи, от което пак ще има спорове (предполагам)!
 
oXtEr идеята ми беше точно като на тези конкурси големите дето ги правят . Същото ,но онлайн :twisted: Верно ,че ще стане трудно ,но ... Тематиката не е задължителна да е една и съща . Просто сайта се оценява да кажем:

достъпна и лесна навигация: 10точки

наличие на търсачка: 5точки

иноваторска идея: 20точки

спазване на стандартите: 8точки

дизайн: еди колко си

сложнота на проекта: 10точки

Това са само примери ..
 
и кои ще ги дава тези точки ,колко човека могат да оценят компитентно даден дизайн пак да не говодим за код от тези които пишем в форума.
 
аз се спирам за сайт ... защо не ... предлагам следното ... може и сам може и до двама човека в екип да направят по едно портфилио , и след това да се оцелява или с анкета или с жури , но най - добре ще е както каза админ над 50 мнения да може да се гласува ... за да не стават измани , пък може и да не е портфилио ами сайт да бъде или дизайн или съдържание на сайта нещо от сорта за уроци не е интерестно , защото миналия път беше така , сега дайте да е нещо по различно , може и друго ... да кажем да не е сайтове и дизайни и т.н. ами например всеки един който очаства регламента е такъв , че за еди си колко време трябва да сглобим една система независиму каква обаче авторска естествено :) без значение за какво ще е тя била за новини , за уроци , за файлове ... независиму каква е .... просто предлагам , но само да не е с уроци ! :?:
 
На мен идеята за сайт ми харесва (макар и никъде да ме няма в дизайна). Предлагам да не се забиваме направо на стрикт стандарт, а на
w3cxhtml10xv3.jpg
transitional, CSS-а също трябва да е валиден, сайта да изглежда добре и в Mozilla, и в IE (може даже и Опера), да няма грешки в JavaScript-a (Aкo има такъв).
 
добре де викате сайт. ами от каква гледна точка да е. щото аз сайт мога и на фотощопа да ви направя. айде мен ме бива повече във визуалната част от колкото в кодировката.
трябва да се измисли така че всеки да може да участва.
щото все пак има хора които не разбират много от кодировка но разбират от дизайн и обратното.

според мен идеята с уроците е добра но трябва да се "модне" малко. да и се добави нещо което да не я прави банална.

аз сега излизам но ще мъдря нещо и като се върна ще ви кажа какво съм родил.
 
SandPrince каза:
добре де викате сайт. ами от каква гледна точка да е. щото аз сайт мога и на фотощопа да ви направя. айде мен ме бива повече във визуалната част от колкото в кодировката.
трябва да се измисли така че всеки да може да участва.
щото все пак има хора които не разбират много от кодировка но разбират от дизайн и обратното.

според мен идеята с уроците е добра но трябва да се "модне" малко. да и се добави нещо което да не я прави банална.

аз сега излизам но ще мъдря нещо и като се върна ще ви кажа какво съм родил.
точно за това казвам , че двама човека в екип единия фото шоп другия кодер :)
 

Горе