Въпроси за новата игра

oXteR каза:
Всички въпроси свързани с новата игра ги задавайте тук :)
мда голям shit само това ... ;]
И сега които няма кодер или дизайнер дане се записва? :roll:
 
каква ще е организацията:
за колко време ще трябва да се правят?
какво става ако някой на предаде скрипта или дизайна?
 
miro91 каза:
ами аз съм кодер и имам дизайнер нали няма да ни разпределяте.
Ще се разпределя по случаен принцип.
На определена дата след записването, ще се направи жребий.Той ще се проведе на живо, всички ще могат да го наблюдават, кой с кого ще се падне.

alex95_bg_2 каза:
каква ще е организацията:
за колко време ще трябва да се правят?
какво става ако някой на предаде скрипта или дизайна?
Скоро ще разберете повече за организацията.
Ако от дадената група, примерно програмиста не е направил каквото трябва или дизайнера, цялата група ще бъде дисквалифицирана.




Ще стартира паралелно още една игра наречена "Червей".
Повече инфо след като започне играта.
Може за дизайнерите да направят един червей
http://worm.bluesfear.com/index2.html
А за програмистите пак може червей но от код.
Първият започва с някакъв алгоритъм , следващият трябва да се съобрази с него и да го продължи и т.н.
Примерно започваме с думата webtourist.Обръщам думата на обратно tsiruotbew.Следващият да кажем измисля матрица от тази дума tsiruotbew

__А Б В Г Д Е Ж З И Й
01|1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
02|0 1 0 0 0 0 0 0 0 0
03|0 0 1 0 0 0 0 0 0 0
04|0 0 0 1 0 0 0 0 0 0
05|0 0 0 0 1 0 0 0 0 0
06|0 0 0 0 0 1 0 0 0 0
07|0 0 0 0 0 0 1 0 0 0
08|0 0 0 0 0 0 0 1 0 0
09|0 0 0 0 0 0 0 0 1 0
10|0 0 0 0 0 0 0 0 0 1

Следващият изважда буквите от матрицата и прави така всяка буква да отговаря на картинка.

01-А 1 = t
02-Б 1 = s
03-В 1 = i
04-Г 1 = r
05-Д 1 = u
06-Е 1 = o
07-Ж 1 = t
08-З 1 = b
09-И 1 = e
10-Й 1 = w

А всеки следващ измисля друг алгоритъм но взема данните за написването от предният.
 
Добре, а какво правиме ако примерно програмистите са повече от дизайнерите или обратното? :)
 
staf каза:
alex95_bg_2 каза:
]каква ще е организацията:
за колко време ще трябва да се правят?
какво става ако някой на предаде скрипта или дизайна?
Скоро ще разберете повече за организацията.
Ако от дадената група, примерно програмиста не е направил каквото трябва или дизайнера, цялата група ще бъде дисквалифицирана.
А неможе ли, ако дизайнера не си свърши работата да се ползва темплейт, а ако програмиста не си свърши работата да се ползва готова система?!?
 
devent каза:
Добре, а какво правиме ако примерно програмистите са повече от дизайнерите или обратното? :)

ArchangelS каза:
Каква ще е темата , или не е решено се още ?

Моля изчакайте и ще получите подробна информация до няколко часа.
За всичко съм измислил и предвидил.
 
StormBreaker каза:
Нали не е задължително да е САМО на PHP и да се показва кода? :oops:

Какво може да ползваме в играта ?
Може да се използват най-различни технологии но е задължително програмиста и дизайнера да се комбинират в техните действия.Демек всичко може да ползвате, всякакви езици и прочие.

Правила и информация за новата игра:
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=52406
 
staf каза:
StormBreaker каза:
Нали не е задължително да е САМО на PHP и да се показва кода? :oops:

Какво може да ползваме в играта ?
Може да се използват най-различни технологии но е задължително програмиста и дизайнера да се комбинират в техните действия.Демек всичко може да ползвате, всякакви езици и прочие.

Правила и информация за новата игра:
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=52406

Пак не разбрах кода трябва ли да се показва задължително в края.
 
StormBreaker каза:
staf каза:
StormBreaker каза:
Нали не е задължително да е САМО на PHP и да се показва кода? :oops:

Какво може да ползваме в играта ?
Може да се използват най-различни технологии но е задължително програмиста и дизайнера да се комбинират в техните действия.Демек всичко може да ползвате, всякакви езици и прочие.

Правила и информация за новата игра:
http://web-tourist.net/forum/viewtopic.php?t=52406

Пак не разбрах кода трябва ли да се показва задължително в края.
Ти избираш какво да правиш с него.Все пак трябва да покажеш какво си направил. По важното е да се видят колко хора могат да работят в екип и дали могат да направят нещо стойностно.Все пак участниците в отборите ще изберат темата.

Какво да прави отбора ако е готов ?
Пуска тема с заглавие примерно: Програмист: Петкан, Дизайнер: Иванка
В самата тема се описва проекта на отбора и може да се дискутира от всички.Каква технология е използвана и т.н.
 
Soul_Stealler каза:
Ами ако примерно програмиста се справи добре, а дизайнера оплеска нещата ? :roll:

Какво е забранено, кога ще има дисквалификация ?
Ако от даденият отбор, примерно програмиста не е направил каквото трябва или дизайнера и не се предали на време своя проект, целия отбор ще бъде дисквалифициран.
Ползването на готови системи темплейти и други.
Манипулация на вота.


Няма да се оценява кой се е справил по добре от двата участника в отбора.Накрая ще оценяват дали двама случайни участника дали могат да работят в екип.Ако са предали (презентирали) проекта в дадените срокове няма проблем.

Ако програмиста е направил всичко каквото трябва,а дизайнера е зарязал играта тогава самият отбор отпада.

Всичко е на късмет.
Както на работа.Шефа ти казва да работиш с този, с този и онзи . Ако се разбирате, правите нещо ако не, не. Нищо не правите и шефа уволнява и търси нови хора.
 
Ще се взимат ли под внимание валидни кодове, писане на xhtml strict, дивове, подреден код, php класове(ако ще показваме source), ajax, разни js ефекти и други неща свързани със стилът и на писане и способностите на програмиста, или ще е на принципа "Щом ми харесва няма значение какво има под черупката" :):)
 
devent каза:
Ще се взимат ли под внимание валидни кодове, писане на xhtml strict, дивове, подреден код, php класове(ако ще показваме source), ajax, разни js ефекти и други неща свързани със стилът и на писане и способностите на програмиста, или ще е на принципа "Щом ми харесва няма значение какво има под черупката" :):)
Ами вие си избирате дали да е валидиран или не.Примерно аз няма да гласувам за отбор който кода му е невалидиран , и така невалидираният код може да повлияе на оценката.
Нали трябва по някакъв начин, като пуснеш презентацията да ме привлечеш, да гласувам за теб и т.н. :wink:
 

Горе