Новата игра ще е за СЕО

Admin

Registered
Новата игра ще е за СЕО.
Предложете правила и регламент за да стане играта интересна и оспорвана.
Всяка идея, ще се разглежда внимателно.

Обещавам, че ще уредя спонсори за много добри парични награди,
които досега не сме си позволявали.

Предложенията за регламент, правила, забрани и провеждане на играта може да поствате в тази тема.
 
Коментирайте разсъждавайте в срок до една седмица.
Моля също без излишен спам.
 
за 3-ти път го предлагам вече ама нищо :D


Регламент за SЕО играта на WT

Задава се тема на играта и главна ключова дума от страничен потребител който не участва в надпреварата.
Note: препоръчително е думата да е от рода на "гугъл оптимизация - огледалния и вариант"

Всеки участник пуска тема в раздела с линк към сайта с който участва.

Целта на играта е за един месец срок при търсене на главната ключова дума да излезнеш в първите 5 резултата. Който излезне на първа позиция печели надпреварата.

==========================+

Условия и Правила

1. Всеки потребител с над 50 поста във форума може да участва и да се запише за надпреварата.
2. Всеки записал се участник има право да участва в надпреварата само с един сайт.
3. За изработката на сайта участника има пълна свобода - той може да си напише сайта сам или да използва готова система, стига да смята че с това ще спечели. Хостването на сайтовете може да се извърша и на фри хост.
4. Всеки участник разчита на подходящ подбор от ключови думи и публикувано съдържание за да издигне сайта си в по предни позиции.
5. Позволено е размяната на линкове, максимално до 5. Тоест всеки сайт на участник може да размени по 1 линк с 5 сайта.
6. Съдържанието на сайта-участник може да бъде разпространявано из други сайтове : социални мрежи, блогове, микроблогове, форуми и прочие

Оценяване на победителя.
1. Победители са първите 5 сайта който излезнат на наалната страница на гугъл .
2. Ако резултатите са повече от един за всеки участник преминаваме към следващата процедура:
- преглеждат се и се записва броя на всички линкове и резултати които водят към всеки участник
- който има най-много линкове в резултатите при търсене на главната ключова дума - печели.

========================+
 
SandPrince ми взе думите.

Може да участват нови домейни или поддомейни който са създадени за целта.
 
Съгласявам се с sand но без тези 5 линка сочещи към сайта. Нали все пак е сео а не писане по цял ден на уникално съдържание.
 
oXteR каза:
Съгласявам се с sand но без тези 5 линка сочещи към сайта. Нали все пак е сео а не писане по цял ден на уникално съдържание.

Ти не разбра.
Иска да каже, че ти можеш да размениш само 5 линка.
Тоест външните линкове да са максимум 5 а пък иначе към самият сайт може да си насочиш и 5000.

Тоа не може да се ограничи тъй като ти не можеш д аконтролираш линковете към теб .
 
Щом всеки ще казва определена ключова дума как ще стане еднакъв критерия за всички?

Сега като напиша "инжикипляктор" не изкарва резултат, ако обходи някаква страница и го намери, ще го плюе на първо място.
 
bubust каза:
Щом всеки ще казва определена ключова дума как ще стане еднакъв критерия за всички?

Сега като напиша "инжикипляктор" не изкарва резултат, ако обходи някаква страница и го намери, ще го плюе на първо място.

Може би се пише "инджектопляктор"...
Доколкото за играта , ще участвам с удоволствие :)
 
Напълно съм съгласен със SandPrince, дано неговото предложение се приеме
 
SandPrince каза:
Note: препоръчително е думата да е от рода на "гугъл оптимизация - огледалния и вариант"
SandPrince, много хубави правила! Respect!
Само искам да отбележа (за което те и цитирах), че има огромна разлика от дума и израз. Защото, ако ще е израз има значение и броя на думите. Важно е да се уточни и дали в израза могат да участват свързващи думи "и, в, над, под, пред, за, зад, от, ". Много хора не използват свързващи думи при търсене, като мен например. Аз търся с цели думи, например "изолация тръба", но ако вкарам в кавичкии добавя един плюс +"изолация за тръба", това би ми върнало съвсем различен вид на резултатите.
 
Код:
 Note: препоръчително е думата да е от рода на "гугъл оптимизация - огледалния и вариант"
нали вече имаше яицазимитпо лъгуг :lol:

щом сео ще е...
 
alex95_bg_2 каза:
Код:
 Note: препоръчително е думата да е от рода на "гугъл оптимизация - огледалния и вариант"
нали вече имаше яицазимитпо лъгуг :lol:

щом сео ще е...


emag oes tsiruot-bew

;)
 
Аз предлагам задължително да е на новорегистриран фрий хост( и домейн), за да започваме всички от нулата.Все пак едно е да оптимизираш сайт, чийто домейн си регнал днес, друго е ако рега е от преди 2 години с с Гугъл "се познавате" вече.
:)
 
FestarBG каза:
Аз предлагам задължително да е на новорегистриран фрий хост( и домейн), за да започваме всички от нулата.Все пак едно е да оптимизираш сайт, чийто домейн си регнал днес, друго е ако рега е от преди 2 години с с Гугъл "се познавате" вече.
:)

Точно. А думата нали ще е една за всички? Защото иначе става малко нечестно.
 
да но не всички могат да си позволят да си купят нов хост и домейн :roll:

така полвината ще се откажат :?
 
Би трябвало да е една и съща..
И само за Гугъл оптимизация ли говорим, има още доста търсачки..?
 
RiddleR каза:
да но не всички могат да си позволят да си купят нов хост и домейн :roll:

така полвината ще се откажат :?
Затова аз предлагам да закупите някакъв хост и домейн (админа на туриста) и да дадете на участниците поддомейни на този домейн със u4astnik.site.com и така ... :)
 
Zion каза:
RiddleR каза:
да но не всички могат да си позволят да си купят нов хост и домейн :roll:

така полвината ще се откажат :?
Затова аз предлагам да закупите някакъв хост и домейн (админа на туриста) и да дадете на участниците поддомейни на този домейн със u4astnik.site.com и така ... :)

Ок.
Ще го помислим това.
 
StormBreaker каза:
FestarBG каза:
Аз предлагам задължително да е на новорегистриран фрий хост( и домейн), за да започваме всички от нулата.Все пак едно е да оптимизираш сайт, чийто домейн си регнал днес, друго е ако рега е от преди 2 години с с Гугъл "се познавате" вече.
:)

Точно. А думата нали ще е една за всички? Защото иначе става малко нечестно.


Думата или думите ще са еднакви за всички.
Няма как да се състезават за различни думи.
 

Горе