PHP Fusion маймуница страшен проблем

lqlqlq

Registered
какво става ? под IE си е перфектно под Firefox сички е на маймуница абсолютино
мусял: utf8
датабаза: utf8
файлове: utf8
какво става..
сайта е www.csmaniak.com
PS: отворете го с фирефокс
 
обясни малко по доробно са как да оправя датабазата да е на cp1251 там кво ли беше щото пробвам да го направа и нестава седи си на utf-8_unicode_...
 
нямаш зададен мета енкодинг и сайта е написан на доста странен такъв - пробвах със всички енкодинги от менюто и нищо не стана
 
ми сайта не е написан това е PHP-Fusion...
преди четох че се пише някакъв код в "MYSQL" и може да ти промени цялата база с зададения..но темата е преди някъде 1година и немога да я намеря..
ps: и не съм много напред с материала..
 
За това ли питаш?
Код:
$chars="SET CHARACTER SET cp1251";mysql_query($chars);
 
маи е това, сега ще пробвам :)
edit: написах го в сял заяките и ми даде някаква грешка , други предложения ?
 
SQL query:

$chars = "SET CHARACTER SET cp1251";



MySQL said:

#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '$chars="SET CHARACTER SET cp1251"' at line 1
 
Това не се пише в phpMyAdmin-а , а се слага в файловете преди свързването и ваденето на резултати от дб-то.
 
много сложно изглежда я кажи по подробно точно къде се пише в кои файлове , защото ме надява мисълта още повече че ще трябва да го преинсталирам.. а не ми се прави всичко отначало
 
Точно преди заявките към MYSQL предполагам ,го слагаш и ... или ще се оправи или ще си остане същото , друга алтернатива няма :)
 
Приятел защо си се захванал да правиш подобен "Голям" проек като не чаткаш нищо и като не разбираш от това което те съветват... Преди всичко ти не си знаеш системата подяволите :shock: това не е никакъв PHP-Fusion ... :cry: мале до къде стигнахме :cry:



да ти подскажа системата ти е e107 :oops: :twisted:
 

Горе