Препоръчайте ми система за изкуство

OpenCart WordPress Joomla Mambo IPB E107 и т.н.
respec7_m3
Нов
Нов

Препоръчайте ми система за изкуство

Post by respec7_m3 » Fri Mar 06, 2015 9:01 pm

Здравейте, трябва ми open source система за уеб сайт, като държа на дизайна. Сайта ще е свързан с изкуство, предимно с картини и изложби. Хубаво е да има и интегрирана галерия с самия сайт. Благодаря!

vinsbg
Гуру
Гуру
Answers: 51

Post by vinsbg » Fri Mar 06, 2015 9:28 pm

Wordpress + някоя арт тема .. има хиляди безплатни. Има си плъгини с галерии.. безплатна.. с админ панел и т.н.

Msecurity
Потребител
Потребител
Answers: 19

Post by Msecurity » Sat Mar 07, 2015 1:06 am

Купуваш от тук една темичка /10$ макс/, и после си драскаш една системка за не повече от 10 мин... за целта за която ти трябва сайта, не е много сложно..да БД с 2 таблици и това е...

acira
Турист
Турист

Post by acira » Sat Mar 07, 2015 1:51 am

Това което масово ще ти отговорят е Wordpress + 2-3 plugins, в зависимост какво ти трябва. Същото ще препоръчам и аз, по простата причина, че Wordpress е лесна за употреба и манипулация.
Теми има колкото пожелаеш, безплатни, платени (за не повече от 20лв може да намериш това което ти трябва). Ако се нуждаеш от помощ, тук има достатъчно добри хора, които биха отделили 1-2 часа да ти обяснят и покажат как стават нещата.

respec7_m3
Нов
Нов

Post by respec7_m3 » Sun Mar 08, 2015 9:59 am

Msecurity wrote:Купуваш от тук една темичка /10$ макс/, и после си драскаш една системка за не повече от 10 мин... за целта за която ти трябва сайта, не е много сложно..да БД с 2 таблици и това е...
Целта е да има лесен за администрация панел. Инсталирах няколко безплатни системи за да ги пробвам joomla, wordpress, e107, но при всички все нещо не ми харесва. Например при wordpress, като си сложа дизайна на сайта отдолу на всяка страница ми излиза форма за коментари от потребители, а аз не искам да я има, но в админ панела в секция "Коментари" не мога да видя от къде се изключват, ако изобщо е възможно.

acira
Турист
Турист

Post by acira » Sun Mar 08, 2015 10:51 am

Има множество плъгини за тази работа. https://wordpress.org/plugins/disable-comments/

Msecurity
Потребител
Потребител
Answers: 19

Post by Msecurity » Sun Mar 08, 2015 6:38 pm

respec7_m3 wrote:
Msecurity wrote:Купуваш от тук една темичка /10$ макс/, и после си драскаш една системка за не повече от 10 мин... за целта за която ти трябва сайта, не е много сложно..да БД с 2 таблици и това е...
Целта е да има лесен за администрация панел. Инсталирах няколко безплатни системи за да ги пробвам joomla, wordpress, e107, но при всички все нещо не ми харесва. Например при wordpress, като си сложа дизайна на сайта отдолу на всяка страница ми излиза форма за коментари от потребители, а аз не искам да я има, но в админ панела в секция "Коментари" не мога да видя от къде се изключват, ако изобщо е възможно.
За админ панела - точно 2 заявки ти трябват: 1 за добавяне на изображение със име , инфо и т.н, и 2-ра за триене...
и само защитаваш админ страницата със име и парола и това е всичко :)
макс 15/20 мин. работа е всичкото и нямаш главоболия със нищо
ПП: 100% съм сигурен че си изгубил поне 2 часа да инстралираш всяка една от изброените от теб системи и да ги разгледаш, мисля че 20 мин няма да са ти проблем сам да си я драснеш системката :)

acira
Турист
Турист

Post by acira » Sun Mar 08, 2015 8:02 pm

Ако занечше как стават нещата нямаше да пита. Трябва му просто малко време и опит. Ако има въпроси да пита, тук има достатъчно компетенти хора.

@respec7_m3 намира ли ти се линк към страницата ? Ще ни е доста по-лесно да ти поогнем, ако виждаме какво става.

respec7_m3
Нов
Нов

Post by respec7_m3 » Wed Mar 11, 2015 12:02 pm

acira wrote:Ако занечше как стават нещата нямаше да пита. Трябва му просто малко време и опит. Ако има въпроси да пита, тук има достатъчно компетенти хора.

@respec7_m3 намира ли ти се линк към страницата ? Ще ни е доста по-лесно да ти поогнем, ако виждаме какво става.
Здравей, наложи ми се да пътувам тези дни. И няма да мога да работя по сайта, иначе сайта съм го сложил на XAMPP, а през ИП-то ми друг не може да види сайта, може би защото е динамично...

respec7_m3
Нов
Нов

Post by respec7_m3 » Thu Mar 19, 2015 5:18 pm

Здравейте отново,
Инсталирах си joomla, избрах опция да ми инсталира и примерна информация на английски за да се ориентирам по-добре, но когато сложа темплейт изтеглен от интернет, в сайта не ми излизат менюта, бутони и т.н.
Темплейта го изтеглих от тук: http://www.joomla24.com/remository/finishdown/5701.html и пробвах с няколко, но проблема си остава.
Снимка, за да добиете представа какво се случва:
http://store.picbg.net/pubpic/64/E2/229 ... f864e2.jpg

Post Reply