Онлайн магазин?

Msecurity

Registered
Здравейте колеги
Предполагам някои от вас имат и онлайн магазини... та въпроса ми е от къде намирате стоката /става въпрос за дропшипинг/ ... че аз си пуснах едно магазинче и нещо нещата се прецакаха и сега стои празно ...
И въпроса ми е от къде намирате стоката, и има ли пари в това нещо като цяло...

Поздрави ;)
 
explozen каза:
Ами зависи какво продаваш. Иначе има печалба но трябва стабилна реклама :D

Хмм да кажем техника или преоценени стоки от евро съюза... /към това бях се насочил/
 
И аз се бях зарибил по едно време, но се отказах за момента.

1. Прекалено много магазинчета. - Трябва ти яка реклама и много добър дизайн на сайта, това предполага стаблина сума пари.
2. Трябва ти фирма - 500лв.
3. Начална стока - Не може да ти стой празно, това отблъсква. Стока за над 2000 - 3000лв ...
4. От къде ще внасяш? - Има МИТТА, ДДС и куп др. разходи по доставка.
5. Качествена стока ли ще ти пратят? - Трябва ти поне някой, който внася да ти разясни от къде е най - удачно.
6. И куп др. неща.

Не искам да те отказвам, просто нахвърлям проблеми, който ги обмислях. Аз нямах тогава достатъчно приходи за да започна, не мисля че и сега имам, това са доста пари.

Все пак трябва да се обърни внимание на тези точки, който написах, за да може да има някъкав шанс за развитие на магазина. Има прекално много сайтове, който отварят и затварят след 1 - 3 месеца.
Причини:
- Високи цени, защото купуват на високи цени от неизгодни сайтове.
- Няма качество.
- Отбъскващ дизайн на сайта.
- Грижи със даначни.
- Големи разходи по фирмата и по закупуването на стоки.
- Незабележим сайт, поради факта че има много други магазини.
- ГОЛЯМА КОНКУРЕНЦИЯ.
и т.н.

Намери си ниша в стоките и обмисли ситуацията.

Обмисли добре възможностите иначе просто е загубена цел.

Все пак ти желая късмет. :)))
 
eddyy93 каза:
И аз се бях зарибил по едно време, но се отказах за момента.

1. Прекалено много магазинчета. - Трябва ти яка реклама и много добър дизайн на сайта, това предполага стаблина сума пари.
2. Трябва ти фирма - 500лв.
3. Начална стока - Не може да ти стой празно, това отблъсква. Стока за над 2000 - 3000лв ...
4. От къде ще внасяш? - Има МИТТА, ДДС и куп др. разходи по доставка.
5. Качествена стока ли ще ти пратят? - Трябва ти поне някой, който внася да ти разясни от къде е най - удачно.
6. И куп др. неща.

Не искам да те отказвам, просто нахвърлям проблеми, който ги обмислях. Аз нямах тогава достатъчно приходи за да започна, не мисля че и сега имам, това са доста пари.

Мерси много за мнението :)

1. Прекалено много магазинчета. - и аз го осъзнах това ... то всеки втори магазин си отворил.. стана като кварталните барчета :D
2,3,4 - Са решение.
5. Качествена стока ли ще ти пратят? - Да хубава е тази която намерих ... с доста добро качество 80% е без дори дръскотина.
ПП: по мой сметки на цената със всичко горе долу пак мога да подбия на някои лаптоп 2-ра ръка който се продава в продавалник например за 250 , мога да го сваля до 230 - и то без дръскотина или някакви белезе че е използвам /за разлика от тези който продават там/.
Реално на това тазчитам на доброто качество и че цената идва горе долу 1:1 със нещо което е използва незнаино колко време в какво състояние е.
 

Горе