Affiliate за България

Cenov

Registered
Подобна на темата за рекламни мрежи, идеята ми е тук да съберем някакъв списък с актуални Affiliate програми подходящи за български сайтове. Сайта за който се сещам аз е https://bg.profitshare.com/ но не съм се възползвал лично.
 
Има доста афилиейт програми тук, но за жалост като се започне да се работи с тях се забелязва огромната разлика между тях и световните им колеги. Ето тези сайтове предлагат афилиейт програма, но не съм имал честа да ги тествам:
  • Емаг;
  • Fashion days;
  • Parfium.bg
  • Хиполенд;
  • Гизмо;
Едно време имаше повече, а реално profitshare.com е мрежа, 2leva.bg също, но те приключиха бизнеса си. В момента е много популярно бетинг сайтовете да си прецакват малките афилиейти към тях. ;)
 
Честно казано останаха доста малко аф. програми в бг, да не говорим за аф. мрежи. За жалост тук не се радва на голяма популярност този модел. Може би заради обема на самия пазар. Няколко души аф. мениджъри не знам дали успяват да оправдаят продажбите и управлението на афилиейтите. От обучение, до подготвяне на кампании и разбира се най-вече съпорт.

Най-развити, от това, което наблюдавам, са хостинг компаниите в бг. Всеки, или поне по-големите, имат добре изградена афилиейт програма, която им е доста силен ускорител на продажбите. Ако са покрити няколко аспекта, които се търсят, то всичко ще върви добре. Говорим за % комисиона, съпорт, материали, начини на плащане, куки период.
 

Горе