Инвестиране/копаене и Печалба от Криптовалута

Cenov

Registered
Хайде да има една такава тема, евентуално ако излезе нещо интересно да не си мълчите :D.

На печалба има ли някой от изминалата година, т.е да си е обърнал криптото в пари, а не просто да държи към момента?
 
Аз от 2 дена почнах да експериментирам с Freqtrade. Засега има 8% възвръщаемост като се има предвид, че вчера следобяд и през ноща не е работил щото нямах интернет. Ще ъпдейтна след 20-30 дена кво е положението..
 
Аз от 2 дена почнах да експериментирам с Freqtrade. Засега има 8% възвръщаемост като се има предвид, че вчера следобяд и през ноща не е работил щото нямах интернет. Ще ъпдейтна след 20-30 дена кво е положението..

Това бот за трейдване ли е? Предполагам трябва човек да е много на "ти" с нещата
 
Аз от 2 дена почнах да експериментирам с Freqtrade. Засега има 8% възвръщаемост като се има предвид, че вчера следобяд и през ноща не е работил щото нямах интернет. Ще ъпдейтна след 20-30 дена кво е положението..
Да, я кажи какво е положението. Интересно ще е за всички. И какво, да речем вкарваш 1000 и след два дни 1080 лв., примерно?
 
за-хоби.JPG

За хоби предимно, нищо не обръщам във фиатна валута. Държа си ги в Eth. Вече не е печелившо както беше навремето. Сега ще видим какво ще стане след hard update-a на Ethereum blockchain-a.
 
Абе, днес четох, че Intel създаде специален чип за копаене на биткойн. Явно ще конкурира Nvidia. Те пък как не се усетиха до сега, че това е още един голям пазар, но докато решат да се набутат, то вече ще им свърши мерака на хората да купуват такава карантии за машините си.
 
Абе, днес четох, че Intel създаде специален чип за копаене на биткойн. Явно ще конкурира Nvidia. Те пък как не се усетиха до сега, че това е още един голям пазар, но докато решат да се набутат, то вече ще им свърши мерака на хората да купуват такава карантии за машините си.
В допълнение, вече го представят от Intel:


Сега остава и да се измисли как тока да идва по-евтин и ще изскочат доста копачници. Много дейта центрове могат да си направят подразделения за това. :)
 
В допълнение, вече го представят от Intel:


Сега остава и да се измисли как тока да идва по-евтин и ще изскочат доста копачници. Много дейта центрове могат да си направят подразделения за това. :)

Първо си купуваш ВЕЦ, после почваш за копаш :)
 
Първо си купуваш ВЕЦ, после почваш за копаш :)
Да, така е. Дали Доган има такива биткойнт ферми някъде? :) Мислех, че може да стане със солари, ама те до никъде няма да захранят. За жалост това си е за големи мощности.
 
Е то ако нама копачи ще настъпи рай за спикулантите. Копат здраво. Виж цените на видеокартите ;)
Мой познат даже намери ниша около това. Сервизът му за компютри освен, че предлага и оправяне на телефони, вече има и услуга поправка и профилактика на видео карти. Вика, че ей така от нищото започнаха хората да търсят тези услуги. И те ос твоя страна взимали втора ръка, и след реставрирането им, ги предлагали на клиентите. Имат няколко големи копачи, и си работят с тях. Луда работа. :)
 
Яка ниша си е намерил. Браво. Аз не знам какво могат да им оправят, ако чипа е изпържен, ама може би могат да ги съживят с разни термопости, по-силни вентилатори и т.н, поне временно, че при тоя дефицит…
 
Яка ниша си е намерил. Браво. Аз не знам какво могат да им оправят, ако чипа е изпържен, ама може би могат да ги съживят с разни термопости, по-силни вентилатори и т.н, поне временно, че при тоя дефицит…
Каза, че масово идва ли за чиповете и почистване на вентилатори, ако не са за смяна. Каза, че идват регулярно, дори и такива, които усещат, че видео картите са им пред голям колапс. :)
 
имаш ли резултат и наблюдения от копаенето :)
или все още е рано да се говори
Ами какво да ти кажа, много е относително. Както написах при мен беше предимно за хоби, да видя и да се запозная със сферата. Инвестирал съм 2700, което е много повече от това, което щеше да ми струва преди години, защото scalper-ите вдигат цените много над marp-ито на gpu-тата.

В началото правих по 0.1 eth на месец, което беше добре за 2 Ti и една Super, сега след последния halving същото ми отнема 3 месеца.

Попринцип при цената на тока в България е добър additional income. Ако намираш карти евтино или имаш соларна система си заслужава, поне аз така мисля.

Ще видим какво ще стане сега, когато etherium мине на proof of stake.
 
Направо да се молим на Пурин след финансовото му ембарго и евентуално забраната за SWIFT да легализира криптото и направи дигитална рублата и Хамериканците ще се чудят от къде им е дошли :) И пазара на криптото ще живне.
 
Направо да се молим на Пурин след финансовото му ембарго и евентуално забраната за SWIFT да легализира криптото и направи дигитална рублата и Хамериканците ще се чудят от къде им е дошли :) И пазара на криптото ще живне.

Има логика в това, което го казва @muti

Въпреки, че мойто мнение е че този цирк се играе и от хамерисанците и от раша. Вечните им взаимни интереси са от преди...мноооого години.

Този панаир където го играят и за тях твърде вероятно...просто косвени жертви на чужди територии, не им пука.
 

Горе