Как може да се направи това?

cHuBakA

Registered
Здравейте. Извинявам се за заглавието, но не знам как да го формулирам.

Искам да направя при всяко зареждане на браузера да се отваря различна страница.
Направил съм го така
Код:
<?php
$pagesArray = array("page1.php", "page2.php", "page3.php");
$randNum = rand(0, count($pagesArray)-1);
include $pagesArray[$randNum];
?>
Всичко е ок.
Въпроса ми е как може да стане всяка страница да се показва само веднъж на ден на един потребител?

Примерно "Потребител Иван" отваря сайта и му се показва произволна страница page1.php. Всеки път когато отвори сайта в рамките на същия ден да му се показва само page1.php , а утре като отвори да му се покаже друга страница.. примерно page3.php.
Дали с бисквитки или по друг по лесен начин?
 
Мисля, че ще е по-добре да записваш в база данни или да си създаваш папки за всеки един ден и в тях да записваш файл за всеки потребител, а в този файл да записваш името на страницата, която да му показва :) Бисквитките много лесно се манипулират.
 
И аз ти предлагам да записваш всеки потребител, страница и ден в базата данни, така ще ти е най-лесно и ще си контролираш нещата.
 
Благодаря
Това със записването няма ли да стане тежко с времето?? Идеята е да бъде много елементарно решение (дори и да може да се манипулйра както е с бисквитките няма проблем) тъй като имам над 60 000 уникални дневни посещения и с времето мисля ще стане ужас. Иначе ако е за тип с база данни - да ок може да се инсталира и готов cms от сорта на уордпрес , джумла, те имат такива приложения, но + 30 MB заради един рандом... :shock:

Идеята е нещо съвсем елементарно да бъде и максимално просто? Търся в нета , но намирам само junk
 
Идеята на колегите е добра, не би трябвало дс е тежко, добави си в таблицата users едно поле да кажем и в него запиши коя страница се е паднало и направи ако следващото логване на потребителя е в друг ден, да update-не с нова случайна страница.
 

Горе