База данни за игрална зала

tini4ka

Registered
Здравейте, решавам това задание , но нещо формите не ми се получават . Ето условието:

Заданието е за 10 клас, от учебника на Ивайло Иванов, изд. Нова Звезда. Имам сканиран учебника, при нужда мога да го изпратя. 1. Прочетете заданието, проектирайте таблиците и връзките между тях за неговата реализация. Задание: Създаване на система за управление на база от данни в игрална зала ''КЕФ''. Възложител: ''Геймзала'' ЕООД, Русе, ул. Алеко Константинов 52 Целева група: служители на фирмата Основна дейност: Фирмата притежава игрална зала, в която по часове се ползват различни автомати за игри. Услуги: Фирмата предлага следните игри и условия за ползването им: игра количество такса за цена тенис на маса 1 1 час 5,00 лв. флипер 3 1 жетон 0,50 лв. билярд 2 30мин 8,00 лв. боулинг 2 1игра 5,00 лв. въздушен хокей 1 1жетон 1,00 лв. мини футбол 3 1жетон 0,50 лв. дарс 5 1жетон 0,50 лв. 3д симулатор 4 1жетон 1,00 лв. Заплащането става за всяка игра, преди нейното използване. Във фирмата работят следните служители : Анелия Павлова, Кирил Николов, Даниел Иванов, Теодор Огнянов, Людмила Петкова, Мария Джамбазова. Задача: Да се създаде система, която да позволява: - служителите да отдават дадена игра, като посочват началния час и времетраенето; - служителите да могат да въвеждат нов игрален автомат с неговите характеристики за ползване; - служителите на отпечатват за клиента разписка с игралните автомати, които ще ползва и сумата, която трябва да заплати; - служителите да правят следните справки : * свободни игрални автомати към текущия час и такива, които ще се освободят в рамките на 15 минути; * оборот от текущия ден за всички игрални автомати; * оборот по различните игрални автомати за определен период от време. 2. Създайте таблиците в MS Access и въведете данни в тях, като добавите 10 фиктивни клиента. 3. Създайте необходимите формуляри, отчети и контролни панели, които да обслужват нуждите на игралната зала.

Ето линк за сваляне на моите файлове. Цял ден се лутам :( Моля някой да ми помогне........
 
Това, което съм изпълнила: създадени са таблиците, попълнени са, създадени са формите. Заявките са направени донякъде. Моля ви да погледнете тях. При тях се нуждая от редакция. Остава и последната заявка за свободните автомати според часа. Моля ви, помогнете ми.
 
много ви моля проверете ми заявките и ми дайте идея как да направя тази за плащане на клиент и свободни автомати според час . Моля ВИ!
 

Горе