Сериализиране на обект

dakata__92

Super Moderator
Как Ви се струва да се разпределят ето така настройките по работната рамка? Чудя се дали това е добра идея? Товари ли приложението от към памет и производителност този тип дефиниране?

Page 1:
PHP:
$this->MDC = \system\core\MDC::getInstance();
		if($this->MDC->getConfigFolder() == null){
			$this->MDC->setConfigFolder(FRAMEWORK_CONFIG_FOLDER);
			define("CONFIG",serialize($this->MDC));
		}

Page 2:
PHP:
print_r(unserialize(CONFIG));
 
Напълно безсмислено!!

Какъв е смисъла, да серизлизараш, целият обект, и да го сложиш в константа? Как след това ще извикаш константата? Ще го десериализараш всеки път когато ти потрябва?
Просто го зареди в един сингъл тон и дай да ползва една променлива за цялият клас.
 
index каза:
Напълно безсмислено!!

Какъв е смисъла, да серизлизараш, целият обект, и да го сложиш в константа? Как след това ще извикаш константата? Ще го десериализараш всеки път когато ти потрябва?
Просто го зареди в един сингъл тон и дай да ползва една променлива за цялият клас.
Не си ме разбрал. Искам да си променя точно това което си описал. Имам сингълтон който викам в началото на приложението и после правя инстанция към въпросният стартов клас да направи лоад на конфигурационният файл за класът. Примерно :

class Config - Singleton

class Core - Singleton прави инстанция на Config в метод

class NeedConfig - взима метода с връщана инстанция на Config от Core

Проблема ми е че не желая всеки път да пиша името на класът Core защото ако го сменя след време във всяко едно приложение ще трябва после да го презапиша. Така просто имам една константа, в която да с изареждам каквото искам стига да има метод лоад в класът.
 

Горе