proxy настройка

stoqnski

Registered
Здравейте , от време на време ми се нагала да използвам едно прокси с IP: //./.../..../ на порт 8080 . Това , което правя е да настроя примерно Firefox да се свързва през това proxy ip на този port и всичко е екстра . Има ли вариант примерно правя си една форма:

Влез тук: <input type="url" /> през прокси с IP: <input type="text"><button>go</button>

и то автоматично да се свързва вместо да го правя ръчно през настройките на браузъра ?
 
Да и аз съм се чудил дали мога да си напиша форма и само да си попълвам IP адреса за да се логвам в някой сайтове. :)
 
stoqnski каза:
Google-a нищо не ми дава :(
Преди време се пробвах с cURL понеже имаше такива уроци, които твърдяха, че може да се сменя IP адреса на бот или за сърфиране през прокси, но уви не успях да ги подкарам. Ако успееш драсни как си го сторил. :)
 
и аз бях мернал някъде с cURL ама нещо не ми се видя смислено ...

най-лесното,което се надявам да е решението е да има някакъв дефаултски proxy протокол примерно както има за ftp :D

proxy://132.23.232.12:8080/site.com
или с параметър:
proxy://132.23.232.12:8080?url=

:D
 
cURL може да ползва прокси сървъри, чрез опциите CURLOPT_PROXY и CURLOPT_PROXYPORT

Какво по-точно не ви се е получило с него?
 
Прав си...

Сглобих това набързо:

PHP:
<form action="proxy.php" method="POST">
Url: <input type="url" name="url" /> Proxy <select name="proxyip"><option value="37.157.188.58:8080">37.157.188.58:8080</option><option value="5.196.208.4:3128">5.196.208.4:3128</option></select>
<input type="submit" name="go" value="go"/>
</form>
<?php
if(isSet($_POST["go"])){
$url = $_POST["url"];
$proxy = $_POST["proxyip"];
//$proxyauth = 'user:password';

$ch = curl_init();
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL,$url);
curl_setopt($ch, CURLOPT_PROXY, $proxy);
//curl_setopt($ch, CURLOPT_PROXYUSERPWD, $proxyauth);
curl_setopt($ch, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_HEADER, 1);
$curl_page = curl_exec($ch);
curl_close($ch);

echo $curl_page;
}else {}
?>

daka - идеи за развитие на кода :D ?
 
Нещо не успях да взема HTML-а на страницата за да видя дали на въпросният сайт е изписало новото IP на проксито.
PHP:
<form action="" method="POST">
Url: <input type="url" name="url" size="50" value="http://whatismyipaddress.com/"/> 
Proxy <select name="proxyip">
<option value="37.157.188.58:8080">37.157.188.58:8080</option>
<option value="5.196.208.4:3128">5.196.208.4:3128</option>
<option value="217.221.64.66:80">217.221.64.66:80</option>
</select>
<input type="submit" name="go" value="go"/>
</form>
<?php
if(isSet($_POST["go"])){
	$url = $_POST["url"];
	$proxy = $_POST["proxyip"];
	$ch = curl_init($url);
	$options = array(
		CURLOPT_CONNECTTIMEOUT => null, 
		CURLOPT_PROXY => $proxy,
		CURLOPT_RETURNTRANSFER => true,
		CURLOPT_SSL_VERIFYPEER => false,
		CURLOPT_SSL_VERIFYHOST => false
	);
	curl_setopt_array($ch, $options);
	$html = curl_exec($ch);
	$err = curl_errno($ch);
    $errmsg = curl_error($ch);
    $header = curl_getinfo($ch);
    curl_close($ch);

    $header['errno']   = $err;
    $header['errmsg']  = $errmsg;
	print '<pre>'.print_r($header,true).'</pre>';
	
	print $html;
	
}
 
обаче IP-то е различно от това на проксито , но пък е различно и от моето , което е окей :D :D Обаче това което се случва май е , че като дръпнеш някоя страница , и след това цъкнеш на линк от нея и те препрати към съответния линк си си пак с твоето IP . Това не е функционалността , която търсих :D Което ме навежда на мисълта за направата на мини браузър в браузера :D
 
stoqnski каза:
обаче IP-то е различно от това на проксито , но пък е различно и от моето , което е окей :D :D Обаче това което се случва май е , че като дръпнеш някоя страница , и след това цъкнеш на линк от нея и те препрати към съответния линк си си пак с твоето IP . Това не е функционалността , която търсих :D Което ме навежда на мисълта за направата на мини браузър в браузера :D
Да съвсем правилно! :D Разгадахме го значи! :p :D
 
Видях, че си поправил поста си. Ами по принцип е за логване и виждане на дадена страница не е за сърфиране. Реално да веднага ти сменя адреса на твоя си ако избягаш от страницата но все пак го правиш през бот който достъпва информацията и прави различни манипулациии. Реално ти можеш с него да сърфираш но по зададени предварителни параметри и нищо друго. :) За мини браузъра е възможно дам. :)
 
Запазвай сесията. Погледни и опциите COOKIEFILE и COOKIEJAR. Също пробвай и с CURLOPT_HTTPPROXYTUNNEL.

Сега не ми се пробва. Преди правех ботове и там ползвах COOKIEFILE и COOKIEJAR при вход, да запазвам данните.
 

Горе