Смяна на сървър

C++ JAVA
Post Reply
dakata__92
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 126

Смяна на сървър

Post by dakata__92 » Wed Jun 10, 2020 7:02 am

Колеги, мъчи ме един казус. С метода по-долу взимам информация за натоварването на сървъра. Използвам apache потребител, който е с ограничени права. Въпроса ми е как да подам IP адреса и на другите сървъри за да извадя информацията и за тях?

Code: Select all

public function getLinuxServerInformation()
    {
        $returnArray = [];
        if (file_exists('/proc/loadavg')) {
            $returnArray['proc_loadavg'] = file_get_contents('/proc/loadavg');
        }
        if ($explode = explode(' ', `uptime`)) {
            $returnArray['uptime'] = implode(' ', $explode);
        }
        if (function_exists('shell_exec')) {
            $returnArray['cpu']['count'] = shell_exec('cat /proc/cpuinfo | grep processor | wc -l');
            $returnArray['cpu']['all'] = shell_exec('cat /proc/cpuinfo');
        }

return $returnArray;
    }

uphero
Потребител
Потребител
Answers: 32

Re: Смяна на сървър

Post by uphero » Wed Jun 10, 2020 2:34 pm

Чакай да размишляваме.
За да вземеш това ти трябва ssh достъп, значи търсим това да стане с РНР - https://github.com/phpseclib/phpseclib

Ticketa
Турист
Турист
Answers: 23

Post by Ticketa » Wed Jun 10, 2020 7:30 pm

А защо всяка машина да няма примерна страница
Server1/zaharen-bonbon/orehovki/data_api
Server2/zaharen-bonbon/orehovki/data_api

Server3 проверява актуализирани ли са данните в адресите (например на всеки 15мин?) Вместо да се използват ssh , ftp и т.н. другия вариант сървър1 и сървър2 да качва данните на сървър3 и той да ги чете

Вариант друг сървър3 разполага с данните на сървър1 и сървър2 влиза в тях чрез достъп и си взема каквото му трябва ? Варианти бол. Аз бих ползвал вариант 1 т.е. правиш си нещо като АПИ с json data и ги прихващаш със сървър3 (ограничаваш достъпа да е само от него примерно някакъв уникален ключ)

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 126

Post by dakata__92 » Thu Jun 11, 2020 6:25 am

Ticketa wrote:
Wed Jun 10, 2020 7:30 pm

Server3 проверява актуализирани ли са данните в адресите (например на всеки 15мин?) Вместо да се използват ssh , ftp и т.н. другия вариант сървър1 и сървър2 да качва данните на сървър3 и той да ги чете

Вариант друг сървър3 разполага с данните на сървър1 и сървър2 влиза в тях чрез достъп и си взема каквото му трябва ? Варианти бол. Аз бих ползвал вариант 1 т.е. правиш си нещо като АПИ с json data и ги прихващаш със сървър3 (ограничаваш достъпа да е само от него примерно някакъв уникален ключ)
Идеята ми е подобна просто сървърите са синхронни и ми се налага да подавам ИП адресите за да правя конекции към тях.
uphero wrote:
Wed Jun 10, 2020 2:34 pm
Чакай да размишляваме.
За да вземеш това ти трябва ssh достъп, значи търсим това да стане с РНР - https://github.com/phpseclib/phpseclib
Днес ще инстналирам библиотеката и ще видя дали е коректно да работя с нея. Имам ssh ключ та ще си каже.

uphero
Потребител
Потребител
Answers: 32

Post by uphero » Thu Jun 11, 2020 9:45 am

dakata__92 wrote:
Thu Jun 11, 2020 6:25 am
Ticketa wrote:
Wed Jun 10, 2020 7:30 pm

Идеята ми е подобна просто сървърите са синхронни и ми се налага да подавам ИП адресите за да правя конекции към тях.
uphero wrote:
Wed Jun 10, 2020 2:34 pm
Чакай да размишляваме.
Днес ще инстналирам библиотеката и ще видя дали е коректно да работя с нея. Имам ssh ключ та ще си каже.
ползвам я за да правя корекции по файловете на няколко гейм сървъра, та работи си перфектно.
Ако нещо закъсаш ще помагаме.

Post Reply