Помощ за РНР файл

G

Guest

Guest
Здравейте .
Занимавам се с един проект -онлайн игра но не уеб базирана.
За съжаление обаче познанията ми по PHP са доста повърхностни.
Трябват ми два PHP файла на които аз да подавам заявки от комаден ред примерно така :

http://www.list.php?list=&submit ...

това е само примерно.
Единия PHP файл да генерира заявка към SQL и да направи запис в базата от данни
и след това да генерира текстов файл с съобщение за успешен запис или грешка.
А другия да прочете дани от SQL базата данни и да генерира текстов файл с получените данни.
Моля обаче да сложите и коментари за да мога да се ориентирам кое какво прави във кода.
Благодаря на всички които ми обърнат внимание прадварително.

Пуснах тази молба и във форумите на abv.bg но там но там отдавна си ги знам че помощ неможе да се получи само тъпи съвети и линкове към уроци . А аз неискам за 10-ина реда код да уча цял нов език.
Надявам се тук хората да са по добронамерени и отзивчиви.
 
Еми кажи ми по-точно какво искаш да записваш и ше ти напиша кода :wink: ето ти пример за запис в база данни :

Код:
<?php
$conn = mysql_connect("localhost", "DBuser", "DBpass") or die (mysql_error()); //Свързваш се с базата данни localhost ако е на твоя комп нека седи така, DBuser -  юзъра на базата данни попринцип е root и DBpass - паролата попринцип е без
$db = mysql_select_db("DBname", $conn) or die )mysql_error()); //изпираш база данни DBname - името на базата данни
if ($_POST['submit']){ // кода започва ако си натиснал бутона submit
$text = $_POST['text']; //записваме в променлива данните от полето text
$title = $_POST['title']; //същото само че от полето title
$query = "INSERT INTO `името на таблицата` (title, text) VALUES ('$title', '$text')"; //задаваме заявка към MySQL
$result1 = mysql_query($result1) or die (mysql_error()); // изпълняваме заявката ако има грешка ти изписва каква по-точно е
if ($result1){ //ако записването е сполучливо искарва
echo 'Congratulations! You have successfully made a Mafia'; //това
} //ако не нищо :Д
}else{ //ако не е натиснат submit-a изкарва формата 
echo '<centre>
<form name="form1" method="post" action="">
Title:<br/>
<input type="text" name="title"><br/>
Textr:<br/>
<textarea></textarea><br/>
<input type="submit" name="submit" value="GO!"><br/>
</form>
</centre>';
}
?>

ето и базата данни

Код:
CREATE TABLE `името на таблицата` (
  `id` INT( 10 ) UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY ,

  `title` varchar(255) NOT NULL default '',

  `text` text NOT NULL default '',

) TYPE=MyISAM;

Тва се слага в phpMyAdmin във SQL :wink:
Дано сам ти помогнал :?:
 
Тенкс че ми обърна внимание !
Ето точно какво искам.
РНР файл които да прави записи в база данни с стойности на променливи зададени от команден ред.
Примерно $user=bobi $point=10
Сега искам като подам заедно с адреса на файла и променливите примерно http://www.surver.myfile.php?$user=bobi $point=10
този РНР файл да подаде заявка към база данни и да запише в колона point стойноста 10 на редът bobi който ще ми е примари кей.
Всъщност може и нищо да не пишеш за SQL qery аз мога да се справя.
Остави ми функцията празна мога да си напиша сам SQL заявката.
Но за жалост нищо не отбирам от РНР.
И този същия РНР файл да върне само текст към програмата всъщност това е игра която ще подава тези заявки.Този текст да съдържа евентуално съобщение за грешка от SQL като число ако е възникнала такава.
Незнам и как точно се подават параметри от команден ред нещо подобно е на това което съм написал но може и да не е синтактично вярно.
Поправи ме ако съм сбъркал.
Значи по принцип изобщо не работя с браузара така че не трябва да има никакви бутони и полета. Просто файла получава параметри опитва се да ги запише в БД и ако има грешка връща номера и като стойност или като текст.
Дано съм успял да обясня какво искам.
 
Всъщност горе долу схващам това което си ми дал като код ще се опитам да го преработя малко но се съмнявам да тръгне като незнам синтаксиса на РНР.
 
Я се опитай да обясниш по просто какво искаш да ти варне след заявката че неразбрах, за какъв текст става вапрос.
примерно

ако адреса ти е http://sait.com/query.php?user=body&pionts=10

$user=$_GET['user'];
$points=(int)$_GET['points'];
$

<?php
$conn = mysql_connect("localhost", "DBuser", "DBpass") or die (mysql_error()); //Свързваш се с базата данни localhost ако е на твоя комп нека седи така, DBuser - юзъра на базата данни попринцип е root и DBpass - паролата попринцип е без
$db = mysql_select_db("DBname", $conn) or die )mysql_error()); //изпираш база данни DBname - името на базата данни
$sql="INSERT INTO `table` VALUES('".$user."','".$points."')";
$query=mysql_query($sql);
if (!$query) {
die('Invalid query: ' . mysql_error());
}else{
print "OK ";
}

ако разясниш малко можеби ще го направим и по добре. успех :)
 
Става със GET
Променливите се задават в URL по този начин: file.php?user=promenliva1&points=promenliva2
и така нататък разделяш ги с &
След това променливите ти са $_GET['user'] и $_GET['points']
Заявката предполагам ще я оправиш, но ето как би изглеждало:
Код:
<?php

$dbhost = "localhost"; // Адреса на SQL сървъра ти, попринцип localhost
$dbuser = "root"; // Потребителя с който се свързваш със SQL сървъра, попринцип root
$dbpass = ""; // Паролата с която се свързваш със SQL сървъра, поприцнип няма парола
$database = "database"; // Базата данни в която записваш резултатите
$table = "table"; // Таблицата с потребителите там, където искаш да записваш

$user = $_GET['user']; // задава променлива $user със стойност това което е посочено в URL
$points = $_GET['points']; // задава променлива $points със стойност това което е посочено в URL
$con = mysql_connect("$dbhost", "$dbuser", "$dbpass"); // Свързваш се с SQL Server-а
$select = mysql_select_db("$database", $con); // Избираш базата данни
$query = "INSERT INTO '$table' VALUES("".$user." , ".$points."")"; // задаваш промелива $query със заявката
$go = mysql_query($query); // задаваш нова променлива с код който изпълнява заявката (за да може да провериш дали е успешна)
if ($go) {
echo 'Заявката е изпълнена успешно'; } // Ако няма проблем изписва това
else {
echo 'Заявката не може да бъде изпълнена'; } // Ако има нещо изписва това
php?>
Има и друг вариянт, примерно тия точки искаш да ги добавяш, тогава зявката изглежда така:
query = 'UPDATE $table SET points = points + ".$points." WHERE user = ".$user."';
И третия вариянт, да ти покаже точките:
$query = 'SELECT point FROM $table WHERE user = ".$user."';
echo $query;

Ако ми кажеш каква е структурата на таблицата ще ти направя кода
 
Е благодаря ви момчета това което сте ми написали много ми помогна.
Сега ще почна да експериментирам да видя как ще се сработят моята игра и РНР файла.
А за текста който трябва да върне РНР файла трябва да е само текст без HTML тагове.
Тоест ако записа е успешен да подаде само една 1-ца примерно ако има грешка да ми подаде номерът и примерно10062 . Все едно на екрана на браузара да се изпише нещо но без да има HTML тагове.
Примерно
вижте какво връща http://whatismyip.org
Само цифрите на IP-адреса е същото го искам и аз.
 
Еми променяш си echo-тата след if-а:
if ($go) {
echo '1'; } // Ако е успешно връща 1
else {
echo '0'; } // Иначе връща 0
 
Благодаря много ! Спестихте ми маса време .
Пробвах кода и всичко се получи както трябва.
Ще кажа на приятелите си ако им трябва помощ къде могат да я получат.
Щото в abv.bg са големи гадняри.
 

Горе