Закони, права и задължения за онлайн магазин и търговия

sh0ck

Registered
Здравейте,

Изчетох доста материал из чичко гугъл, но реших да попитам и тук. Последно преди няколко години се бях интересувал и стигнах до информацията, че за да започнат проверки срещу даден онлайн магазин, то той трябва да прави нещо от порядъка на 50 хиляди лева на година.

Бих се радвал и ми е интересно да получа информация относно това, може ли свободно да се отвори онлайн магазин, задължително ли е да се регистрира фирма ( ако не е .bg домейна ). Реално, ако стоката се поръчва от чужбина, не би трябвало да трябва да се фактурират в България и да се плащат данъци над тях.

Моля за съдействие .

:D
 
sh0ck каза:
Здравейте,

Изчетох доста материал из чичко гугъл, но реших да попитам и тук. Последно преди няколко години се бях интересувал и стигнах до информацията, че за да започнат проверки срещу даден онлайн магазин, то той трябва да прави нещо от порядъка на 50 хиляди лева на година.

Бих се радвал и ми е интересно да получа информация относно това, може ли свободно да се отвори онлайн магазин, задължително ли е да се регистрира фирма ( ако не е .bg домейна ). Реално, ако стоката се поръчва от чужбина, не би трябвало да трябва да се фактурират в България и да се плащат данъци над тях.

Моля за съдействие .

:D
Глупости. :)

С първата си продажба в този магазин дължиш всички данъци на хазната, както е и физически магазин.

Това с домейна няма отношение. Трябва ти фирма. Осигуровки и т.н.

Стоката си я получаваш от чужбина. Плащаш си мито за нея. Трябва ти фискализиран касов апарат.. и т.н.

Това за проверката ... може проверка по всяко време, когато си решат. Може проверка и ако има сигнал срещу теб, което ще стане 100% главно от конкуренцията ... ако станеш заплаха за тях.
 

Горе