Най-добрите хостинг компании за 2021 година.

Коя е най-добрата хостинг компания за 2021г?

  • Hostgator

    Votes: 0 0.0%
  • Bluehost.com

    Votes: 0 0.0%
  • GoDaddy.com

    Votes: 0 0.0%
  • Jump.bg

    Votes: 4 26.7%
  • Superhosting.bg

    Votes: 2 13.3%
  • NS1.bg

    Votes: 2 13.3%
  • Siteground.com

    Votes: 0 0.0%
  • NameCheap.com

    Votes: 0 0.0%
  • Hawkhost.com

    Votes: 0 0.0%
  • myhost.bg

    Votes: 1 6.7%
  • icdsoft.com

    Votes: 0 0.0%
  • CooliceHost.com

    Votes: 6 40.0%
  • Hostrush.com

    Votes: 1 6.7%
  • Hetzner

    Votes: 1 6.7%

  • Общо гласове
    15
Ползвал съм Суперхостинг и NameCheap. Суперхостинг са супер, но не ми харесва, че като редовен потребител не получаваш някаква промоция с годините, а по-скоро има шанс да ти поскъпне.

NameCheap са си сравнително евтини и останах доволен от тях. Но като цяло спрях да ползвам споделен хостинг. Предпочитам VPS.
 
Подкрепям мнението на @Revelation относно суперхостинг. И слагам една добавка - аз не мисля, че суперхостинг като монополист е най-доброто за България. Интересно е как "държавата" е разрешила тези покупки, които направиха суперхостинг. Въпрос на гледна точка.

Като цяло и аз от 4г съм спрял да използвам споделен хостинг, както и го препоръчвам на мой клиенти. Нямам нито един със споделен хостинг. Факторите са много.

NS1 не са лош вариант дори ги препоръчвам пред суперхостинг. Имаше и още една компания icdsoft (предполагам още съществува), те имаха добър съпорт преди години 2/3
 
Аз съм доволен от myhost.bg и ги ползвам често. Супер хостинг също имат добри предложения, но с времето става доста скъпа инвестиция за малки проекти.
 
Заглавието обаче на анкетата не е много добро. Аз лично не гласувах, защото не смятам никоя компания за най-добра, а и имам опит само с 2 от тях. Ползвал съм и други, но даже не си заслужава да ги споменавам понеже останах доста разочарован (всъщност им забравих името, но са доста известни в UK).
 
Фен съм на coolicehost.com. Другите ми се виждат смотани спрямо тях. ;) Успехи на всички в анкетата, но май ще е нужно нова за тази година и да е с по-добро име. Няма най-добър, има такъв, с който се примиряваш да работиш. :)
 
Макар и да сме 2022, гласувам абсолютно за CooliceHost. 100% съм доволен.
Благодарско. Да скоро ще имаме нова анкета, която ще има по-голям набор от участници и определено ще я стикнем в секцията.
 
Аз засега съм на Jump.BG и съм доволен. Със SH съм имал само проблеми. Имам един останал акаунт там, който е от 2006-та година някъде. След 6 месеца изтича и ще го местя към Jump или другаде. Искат ми 270 лева за една година. При положение, че навремето с някакъв промокод за -80% отстъпка ми излезе 60 лева за 10 години. То бива инфлация, но дори спрямо редовните им цени поскъпването е тройно.
 
Аз засега съм на Jump.BG и съм доволен. Със SH съм имал само проблеми. Имам един останал акаунт там, който е от 2006-та година някъде. След 6 месеца изтича и ще го местя към Jump или другаде. Искат ми 270 лева за една година. При положение, че навремето с някакъв промокод за -80% отстъпка ми излезе 60 лева за 10 години. То бива инфлация, но дори спрямо редовните им цени поскъпването е тройно.
Jump са пичове от всякъде. Едно време стария собственик май беше доста активен тук. Колкото до суперите, не знам кое им е толкова супер. Имат най-добрия маркетинг, що годе не лош съпорт, но цените им са страшни, буквално. Да, залъгват те в началото с някакви големи промо кодове, но после при подновяване ти излизат през носа. Но ако трябва да го погледнеш от тяхната камбанария - номрално, за да държиш уж някакво качество, трябва да си плащаш за това.

Когато бях при тях не са ми отказвали нищо, някои неща не им влизаха в работата и това не ми преча да си го приязная. Но за жалост изгониха много хора с повишените си цени през годините. Мой близък като чу, че ICN минава натам направо изтръпна целия и след като му дадоха новите цени за поднояване, си смени доставчика.

В момента има няколко супер добри компании на пазара, но лидерството отново е за SH. Другите са в пъти по-добри. NS1 и техните цени скочиха доста, да не говорим, че с техния панел доста зор може да види човек.

SG пък доколкото съм запознат също си имат техен собствен контролен панел. Но и там цените са само за играчи и ПИМП-ове. Една хостинг услуга според мен трябва да е с добро отношение качество/цена. За съпорта не говорим, защото ако качеството е добро, до съпорт рядко се стига, освен ако не си от тези ламнери дето не може да си инсталне един SSL сертификат.

Hostgator, Bluehost.com, GoDaddy.com са утайките на пазара. Ако искаш да си имаш работа с кретени, там е мястото. Съпорта обикновено липсва, или отговаря с дни, а там съпорта се търси, защото услугите са шит като цяло. Да, цените и промотата са им супер, ама като теглиш чертата цената не си струва цялата простотия да се занимаваш с ниското им качество. Големите компании като тези имат такова текучество на клиенти, че на тях им е повече от наложително да наливат стотици хиляди $$ в реклама.

От NameCheap.com съм доволен, за това си държа и там доста домейни. Хостингът им съм го пробвал веднъж. Никак не е зле, цените са им супер, съпорта е брутален също. За чуждестранен бих ги избрал. Но си казах кой ми е фаворит за сега.

Другите не съм имал честа да ги ползвам и да дам мнение за тях. Само това мога да направя като кратко съмари, май не е мого кратко де.
 
NameCheap.com ги използвах също дълги години. Но един ден излезе Let's Encrypt и те отказаха да го интегрират. Държаха на това да си купувам платени сертификати от тях, при положение, че вече има безплатни. Тогава точно заради сертификатите се махнах. Иначе услугата беше добра и цените много ниски, особено на черния петък ако купиш.
 
NameCheap.com ги използвах също дълги години. Но един ден излезе Let's Encrypt и те отказаха да го интегрират. Държаха на това да си купувам платени сертификати от тях, при положение, че вече има безплатни. Тогава точно заради сертификатите се махнах. Иначе услугата беше добра и цените много ниски, особено на черния петък ако купиш.
Да, и най-важното е, че при подновяване на беше тази гърбилка, която съм имал при суперите. Там освен, че си подновяваш, по едно време лекинго ще ти подскажат да се ъпгрейднеш и от 36 лв, директно на 150 лв., нали ако си менидж е по-малко, но пак е около 2-3 пъти повече. Нищо, лично те правят бизнес така, но аз не съм и длъжен да съм част от него.

Спомням си веднъж NameCheap.com преди да ми спрат един домейн, за който някой реши, че му пречел, любезно ме помолиха да го прехвърля в рамките на деня, за да не се налага да ми спират сайта. От тогава са ми симпатични. Преместих си домейна и сайта и нямах проблеми.
 
Бил съм и на Hostgator и на Namecheap. От първите грам не съм бил доволен. Както вече писаха горе, съпорта им е доста бавничък и май доста от 1st & 2nd level са го изнесли към едни доста добре развити азиатски държави. Често с Hostgator сме стигали до момента, в който постоянно се търсехме. Не съм им голям фен и всеки, който видя, че бил там или е още там, ми се свива сърцето, ако разчита на онлайн бизнеса си.

Namecheap само хубаво неща мога да кажа. Толкова ги харесвам, че май като се замисля, всичките ми домейни държа при тях. Цените им са нормални, и определено съпорта реагира адекватно. Ползвал съм и много от тукашните, като нямам конкретно мнение, защото бяха акаунти на клиенти преди време и те са брали ядове, ако нещо им е бил паднал сайта. Ще дам положителното си мнение за Джъмп. харесвам ги още откакто бяха със стария си собственик. Наистина беше топ пича. Новите собственици по нищо не отстъпват на качеството, което се предлага и цените, които държат. Само хубави думи мога да кажа тук.
 
Хахаха, супер анкета. Позлвал съм Суперхостинг, но не ме кефеха цените и техните "ъпгрейди", сега съм на два разпсърнат Jump и Coolicehost. Според мен нищо друго за момента не ми трябва, както и не се оглеждам. За бг проекти ми е супер Jump, за международни, другите ми вършат идеална работа с техните 9 локации. Имат и БГ, но вече съм си харесал хостинг за там.
 
Аз веднъж допуснах правописна грешка при регистрацията на домейн в Суперхостинг.. Докато се усетя, бяха минали 15 минути и тия от Superhosting си бяха регистрирали правилния домейн за тях.. Явно шефа им или някой негов приятел имаше сходен бизнес..

От тогава не им се кефя.. Иначе имат готин съпорт.. Винаги са ми помагали, въпреки че всеки път имам някакви страшно специфични заявки.

Обикновено ползвам облачните услуги на Digital Ocean или Hetzner, но за там трябва да разбираш поне малко от настройка на сървъри..

От време на време ползвам и Tsohost.co.uk.. Никога не съм имал проблеми с тях и също имат добър съпорт. Btw съпорта им е в България :)
 
От време на време ползвам и Tsohost.co.uk.. Никога не съм имал проблеми с тях и също имат добър съпорт. Btw съпорта им е в България :)
То ако знаеш колко световни хостинг брандове са с изнесен съпорт тук и в Индия. :)

MochaHost имат съпорт тук, Siteground също. И мисля, че преди няколко години и Godaddy отвориха врати някъде тук.
 
То ако знаеш колко световни хостинг брандове са с изнесен съпорт тук и в Индия. :)

MochaHost имат съпорт тук, Siteground също. И мисля, че преди няколко години и Godaddy отвориха врати някъде тук.

Те Siteground са българска фирма ;) Между другото и с тях съм имал взимане даване.. Имахме един клиентски сайт дето му бяха качили някакви шелове и тяхната система автоматично ги беше засякла. Докато го чистих пробвах да отворя единия шел през FTP за да видя за какво иде реч, техния робот ме засече и мен и директно ми блокира целия достъп до техните сървъри. Поне от към защита са доста добри - доста ML ползват за да засичат проблеми.
 
Те Siteground са българска фирма ;) Между другото и с тях съм имал взимане даване.. Имахме един клиентски сайт дето му бяха качили някакви шелове и тяхната система автоматично ги беше засякла. Докато го чистих пробвах да отворя единия шел през FTP за да видя за какво иде реч, техния робот ме засече и мен и директно ми блокира целия достъп до техните сървъри. Поне от към защита са доста добри - доста ML ползват за да засичат проблеми.
Да, но и цените са им хубави. :) Но все пак качеството е с пари. Аз нямам специално мнения за тях. Знам, че на един приятел са му се направили на важни като е видял, че единия дето му пише е българин и го помолил да минат на български, но от там не пожелали. Нормално, нали като седне после индиеца на негово място как ще разбере? Английски и това е майка. ;)
 
Трябва да се добавят и клауд провайдъри. Аз лично съм ползвал Vultr и съм доволен колко лесно се вдигат сървъри. Цените са сносни и имат голяма гама от избор на региони и линукс дистрибуции.
 

Горе