7цата точи много рам

SandPrince

Registered
Пуснал съм браузър с отворен 1 таб (Chrome) и един скайп с един прозорец.
Нищо особено.

А РАМ-а ми е на 76%.
С win 7 ultimate x64 съм.

Дайте идея кво да го правя и как да го оптимизирам че не се търпи така :(
 
А колко ти е рама на машината ?

Ако си с два гигабайта нормално, защото си с 64 битова система и тя използва повече рам
 
2GB.
Знам че не е много, но не е и малко. Все пак при толкова на XP се държеше повече от прилично.
 
Да, защо слагаш на 2 ГБ рам 64бита?
32/86 битовата система поддържа до 3 ГБ рам. Ако имаш 3+ е хубаво да ползваш 64битова система, но при <=3 слагай 32битова. :?:
 
На мен на един лаптоп с 4гб рам и Windows 7 64-бита се стартира с 1.5гб използвана рам. Точно това е предназначението на 64-битовата - да използва максимално ресурсите за по-добра производителност.
Иначе даваш старт менюто-->Run--> msconfig.exe и изключваш всичко ненужно на StartUp полето и освен това на Services даваш отметка на Hide all MS Services и пак изключваш всичко ненужно. Можеш да направиш и сканиране за вируси. Това е всичко, което може да не направи по въпроса.
Иначе може да му сложиш друга ОС
 
С 2 ГБ рам да си сложиш 64 битова седмица е като да теглиш голям джип с Nisan Micra 1.1. Ако преинсталираш и си сложиш 32 битова седмица ще ти е много по-добре. 64 битовите OS са за машини, които имат повече от 4 ГБ рам, защото при тях самото адресиране заема два пъти повече място отколкото 32 битовата.
x64 - 64 битова архитектура на процесора. Използва се най-често при сървърни машини с цел да може да адресира повече памет.
x86 - 32 битова архитектура на процесора. Използва се при настолни компютри и лаптопи, които нямат нужда от голяма процесорна производителност.
При лаптопите и компютрите, които не са много мощни 32 битовата OS работи значително по-бързо, по-леко и по-плавно отколкото 64 битовата OS.
 
На едната ми машина рамта ми е 1гб със 7ца съм и върви повече от прекрасно като компютърът е на повече от 6 години
може би трябва да му смениш битовете на системата на 32/86 (мисля,че е еднакво) и да му направиш преинстал, а може би се получава от честа работа с фотошоп и други програми за графична и/или видео обработка.По-старата рам почти не се чисти +т'ва работи на по-ниска честота,но както казах моята е старичка 1гб и е на 200MHz с 7цата лети.Последното ми предположение е вирусченце.
Т'ва е от опит,дано помогне :)
 
nbacool2 каза:
40-50 кинта са 2гб DDR3

въпросът е че ся не мога да разбера ква да взема
И не е DDR3, а DDR2 моята..

Ох, ще трябва да го нося май на сервиз да видят там...
 
Недей го носи! По-добре само си изкарай характеристиките на един лист и им го дай. Другия вариант е направо в магазина да попиташ.
 
Какво пише в Task Manager на performance? В Physical memory (MB) има 4 показателя. Виж Cached. Ползва над 1GB нали?

Има едно нещо наречено SuperFetch, което е и причината за бързата работа на Windows 7, както и за "големия" разход на RAM. Та да обясня какво е SuperFetch. Това е умна система, която ти ползва свободната памет за да кешира често използваните ти програми. Дори си позволява да следи в коя част на деня кои програми ползваш и си ги зарежда ако има свободна RAM. Целта е да работи много по-бързо отколкото ако трябва да ги включва всеки път.

Да ти ползва паметта му е ЦЕЛТА. Защо ти е памет, която не се използва? Ако пуснеш нещо тежко и тази памет ти трябва то ще си я вземе обратно. Има си приоритети. Но при положение, че НЕ я ползваш защо да не се възползва от нея и да направи компютъра ти да работи по-бързо?

Извод: Хич не се притеснявай! А за x64 има голяма полза дори и да не си с 4+GB памет. Щом си с x64 процесор защо да не му използваш възможностите?
 
... моята рам е 2.5 и съм с 7-цата 64 никакъв проблем отварям по сума ти неща
 
Мислех ,че идеята на темата ти е да получиш съвет, но не се вслушваш в на никой съвета?
Или твърдо държиш 64 бита или не си разбрал предложенията...
:?:
 
StormBreaker каза:
Какво пише в Task Manager на performance? В Physical memory (MB) има 4 показателя. Виж Cached. Ползва над 1GB нали?

Има едно нещо наречено SuperFetch, което е и причината за бързата работа на Windows 7, както и за "големия" разход на RAM. Та да обясня какво е SuperFetch. Това е умна система, която ти ползва свободната памет за да кешира често използваните ти програми. Дори си позволява да следи в коя част на деня кои програми ползваш и си ги зарежда ако има свободна RAM. Целта е да работи много по-бързо отколкото ако трябва да ги включва всеки път.

Да ти ползва паметта му е ЦЕЛТА. Защо ти е памет, която не се използва? Ако пуснеш нещо тежко и тази памет ти трябва то ще си я вземе обратно. Има си приоритети. Но при положение, че НЕ я ползваш защо да не се възползва от нея и да направи компютъра ти да работи по-бързо?

Извод: Хич не се притеснявай! А за x64 има голяма полза дори и да не си с 4+GB памет. Щом си с x64 процесор защо да не му използваш възможностите?

Хм, интересно.
Само че аз като проверих, се движи около 600МБ.
Това кофти ли е?

Като спомена процесора се сетих нещо. Интересното е, че когато бях на XP 32битово, процесора работеше на около 20-30%, а сега когато съм на 64битова седмица, ако докара 20% пак хубаво. Освен ако не запаля Cinema 4D и не рендвам няква тежка сцена, ама аз ся избягвам.

@Hous
Прав си. Търся помощ, как да не ми черпи толкоз рам.
И виждам 2 решения - да си купя още РАМ или да преинсталирам.
Втория вариант е много глупав, не ми се деградира до XP.
По добре да дам 20-30лв да взема още 1-2 GB РАМ и да си реша проблема . Преинсталация на тоя етап е много лоша идея при все че съм затрупан с работа.

Иначе, реших да изключа някои от визуалните ефекти на 7цата.
Почовърках малко настройките и го докарах до 60%.
Ако изключа още някои неща може и до 50 да го огранича. Ама да не са вдетеняваме толкоз викам, все пак обичам да ми е шаренко :D
 
До колко съм запознат XP-то товареше повече процесора, а 7-цата точи повече RAM памет вместо процесор.
 
Ванка те не ти казват да преинсталираш на 7мица а да инсталираш Уин7 х32 бита :)
 

Горе