Въпрос за сървър.

Всичко за извъндизайнерският профил на Вашият компютър
GOTI
Турист
Турист

Post by GOTI » Sun Apr 28, 2013 9:24 pm

Един познат инвестира за сървар 2 бона .... то не бяха приложения схеми и т.н.

Докато го направи изгуби толкова много потребители че по лошо нямаше на къде. В момента в който му казах аз колко плащам за сървър и как вървят нещата той се хвана за главата ... да не кажа че за малко да го потроши този сървър, явно го спря мисълта че сайтовете са на него :D

В момента той е на платен хостинг а тоя 2 бонов сървар му седи като обица на ухото в къщи :D да си го ползва за тестове :D

Не съм рекламен агент на хостинг компаниите но при повечето си има сигурност и гаранции. Общо взето много може да се изпише по темата и мой личен съвет е и ти да се насочиш към платена услуга.

Като се прави такъв сървър много неща трябва да се имат в предвид.
Колко често ще е атакуван, какъв обем информация ще се хоства на сървъра, Сигурен и надежден интернет както и електрозахранване.
За сега поне толкова се сещам ...

Съвета ми е - всеки който се замисли за собствен сървър да си помисли добре дали това е удачно :)

Hous
Гуру
Гуру
Answers: 111

Post by Hous » Mon Apr 29, 2013 4:12 pm

GOTI wrote:Като се прави такъв сървър много неща трябва да се имат в предвид.
Колко често ще е атакуван, какъв обем информация ще се хоства на сървъра, Сигурен и надежден интернет както и електрозахранване.
За сега поне толкова се сещам ...

Съвета ми е - всеки който се замисли за собствен сървър да си помисли добре дали това е удачно :)
От името на автора мога да кажа ,че това го знае и го има предвид,даже в тази или предната тена не помня имаше за UPS .
Иначе съм съгласен , не е за всеки да пуска сървър. :)
И за малки "нужди" е по-удачно да се полазва готова услуга защитеа и тн , с която ти реално няма да се занимаваш а само ще си качиш сайта .
:)

alex95_bg_2
Шаман
Шаман
Answers: 325

Post by alex95_bg_2 » Mon Apr 29, 2013 8:12 pm

Ако ще взимаш такъв сървър го дръж далече от където спиш :)
В стая с 4 такива G4-ки от личен опит повече 20мин трудно се седи :lol:

Dell-a е добър избор, а ако шума ще ти пречи и държиш на сървърен хардуер ProLiant Microserver-ите са много готини машини.
Може да е overkill но е много полезно да имаш 24/7 машини на разположение, в момента държа ml110 g5 единствено като vpn server.. Няма да имаш 100% ъптайм, няма да се доближиш до колокирана машина, но стига да си избива 20-30-та лева за ток на месец и да не хоства нещо прекалено важно за мен си заслужава инвестицията. Иначе гледаш към hetzner и подобни бюджетни наети сървъри, където стига да си нямаш работа с поддръжката е прилично, но има момента след който си "изплащаш" хардуера, и плащаш сума реално погледнато единствено за колокация.

DevNull
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 104

Post by DevNull » Tue Apr 30, 2013 9:33 am

alex95 благодаря за инфото.

Относно предните два поста .

Напълно съм наясно с рисковете които ще поема знам какво трябва и какво не, имам приятели занимаващи се точно с неща от тази сфера а ако прекалено много закъсам имам и каде да го колокирам безплатно тъй като познавам шефовете от години (говорим за ISP но нека не споменавам име за да не се получи реклама).

Така, че с няколко думи ако реша сериозно да поддържам сървър имам мястото, имам времето имам и необходимите неща за тази цел.

Post Reply