Вентилаторите работят, компа не

Всичко за извъндизайнерският профил на Вашият компютър
Post Reply
GaTio2
Гуру
Гуру
Answers: 66

Вентилаторите работят, компа не

Post by GaTio2 » Sat Apr 19, 2014 2:21 pm

Здравейте, какви може да са причините даден компютър да тръгва, тоест вентилаторите да завъртат, а монитора да не светва. Възможно ли е дъното да е заминало?

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 128

Post by dakata__92 » Sat Apr 19, 2014 2:28 pm

Провери дали Рам паметта добре е сложена в слотовете! Принципно, когато не е добре сложена при включване на компа се чува един звук ТИИИИИИТ и екрана си стои черен. Намести я добре. Захранването на харда провери и изобщо повечето връзки дали са стабилни, като методично изключваш възможните проблеми.

GaTio2
Гуру
Гуру

Post by GaTio2 » Sat Apr 19, 2014 4:14 pm

По принцип за рамта знам, че трябва да издава един звук, който не спира. За харда би трябвало да тръгва поне биоса да зарежда и да дава, че няма хард не знам само този мой приятел дали е с отделна видео карта да не е от нея проблема...

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 128

Post by dakata__92 » Sat Apr 19, 2014 6:20 pm

GaTio2 wrote:По принцип за рамта знам, че трябва да издава един звук, който не спира. За харда би трябвало да тръгва поне биоса да зарежда и да дава, че няма хард не знам само този мой приятел дали е с отделна видео карта да не е от нея проблема...
Да! Възможно е и от видео картата да идва проблема! Пробвай и на друг монитор или някъде кабелите да не са се прецакали. Ако не се получи пробвай да намериш някоя видеокарта и я сложи за теста. Така без да ми е пред очите мога само да налучквам без да отстранявам вероятностите. За Биоса размърдай батерията малко на дъното виж дали контактува правилно!

GaTio2
Гуру
Гуру

Post by GaTio2 » Sat Apr 19, 2014 11:27 pm

Приятелчето каза, че разбутало букси, кабели и тръгнал... :D кога ли пак ще го направи този номер и няма да тръгне - никой не знае...

nqkafff
Турист
Турист

Post by nqkafff » Sun Apr 20, 2014 8:21 am

може също да е от батерийката на компютъра, ако стане пак махни я и я сложи пак или вземи нова. другото е от видеокартата, но попринцип трябва да пищи. ако пищи, слушай колко звука дълги и къси, в нета пише къв е проблема. при мен е ставало от батерийката и от видеокартата и както ти каза разбутах всичко наместих и зе че тръгна, явно нещо се е разбутало :)

DevNull
Много Редовен
Много Редовен
Answers: 104

Post by DevNull » Mon Apr 21, 2014 6:06 am

Попринцип може и процесора да сдава багажа. Случвало ми се е всичко да тръгва нормално но с черен екран.
Иначе е хубаво от време на време да вади всички части и с памук и спирт да чисти пистите които правят контакт със дънната платка понеже се окисляват и не правят хубав контакт.

Post Reply