Windows 7 - не може да се инсталира

koko13

Registered
На нов лаптоп с free dos пробвах да инсталирам windows 7, стига до boot логото и лаптопа се рестартира, отново стига до boot логото и така до безкрай. Пробвах с windows 8 - стана от първия път без никакви проблеми. Пробвах след като инсталирах осмицата да сложа седмицата - пак същото(стига до boot логото). Къде може да е проблема? Операционната система не е купена, пираткса е, но съм сигурен, че нищо и няма - на 4 други компютъра върви нормално.
 
Съжелявам че ще ти го кажа но явно не знаеш как се преинсталира :) има много видове за жалост знаеш само единият.

Пробвай с usb ще стане, проблема не е в диска а в компа ти, проблема е в bios. Ако не стане със usb направи това.

https://docs.oracle.com/cd/E19762-01/E22369-02/figures/motherboard_x4170-60.jpg
 
Защо е нужно да се правиш на интересен? Не може ли просто да ми обясниш какво и как да направя?
 
Хах :)

Явно лаптопа ти е с нов дизайн, проектиран за Windows 8/8.1 и затова имаш проблеми с Windows 7. За да ти се рестартира директно лаптопа, значи е настъпила критична грешка - конфликт, при който в възможно да се повреди хардуера. Общо взето това може да се дължи на две неща - некоректно работещ драйвер или хардуерен проблем. Щом ти върви с Windows 8 - изключваме второто. При първоначално пускане на инсталационния диск с Windows, първо се зареждат олекотено ядро няколко основни драйвера, обезпечаващи работата на конкретни устройства като дисков контролер, vesa поддръжка на видеото и т.н., прави се проверка дали всичко е наред и чак тогава се зарежда инсталатора. Ти явно не стигаш до него - още на ниво зареждане на първите драйвери нещо се срива. Основните новости, за които липсва поддръжка при Windows 7 е новия UEFI интерфейс, заместващ стария BIOS. Най-вероятно от там идва проблема ти. При някои лаптопи има хибридна система - UEFI+BIOS, като може да избираш кое да работи - виж дали при теб има такава опция (принцино UEFI е по подразбиране).
 
lamerko каза:
Хах :)

Явно лаптопа ти е с нов дизайн, проектиран за Windows 8/8.1 и затова имаш проблеми с Windows 7. За да ти се рестартира директно лаптопа, значи е настъпила критична грешка - конфликт, при който в възможно да се повреди хардуера. Общо взето това може да се дължи на две неща - некоректно работещ драйвер или хардуерен проблем. Щом ти върви с Windows 8 - изключваме второто. При първоначално пускане на инсталационния диск с Windows, първо се зареждат олекотено ядро няколко основни драйвера, обезпечаващи работата на конкретни устройства като дисков контролер, vesa поддръжка на видеото и т.н., прави се проверка дали всичко е наред и чак тогава се зарежда инсталатора. Ти явно не стигаш до него - още на ниво зареждане на първите драйвери нещо се срива. Основните новости, за които липсва поддръжка при Windows 7 е новия UEFI интерфейс, заместващ стария BIOS. Най-вероятно от там идва проблема ти. При някои лаптопи има хибридна система - UEFI+BIOS, като може да избираш кое да работи - виж дали при теб има такава опция (принцино UEFI е по подразбиране).
Да! В Биоса се махаше отметката на Security Boot - после се пренастройваше вместо UEFI да е CMS и инсталатора започва да работи. :) Мразя Win 8 още не ми вдъхва доверие поради което ще чакам по-читав и лек Win. :) Получава се както с Vista да е преходен към 7, така и 8 към следващият по-стабилен и ориентиран.
 
Чакай си по-стабилен от 8.1. (Съжалявам за offtopic-a. Иначе и аз мисля че проблема е в UEFI или Secure Boot).
 
http://cdn.ttgtmedia.com/ITKE/uploads/blogs.dir/174/files/2011/09/secure-boot.png

Не съм се правил на интересен :) просто ти казвам това което е истина , това че ти го обеснявам по културен начин не означава че се заяждам просто не можеш да ме разбереш това е :).
 
Добре, съжалявам, аз не съм те разбрал ;)

Сигурни ли сте, че ще стане със secure boot - enabled? Защото аз до колкото помня пробвах няколко пъти и не стана. А компютъра не е мой и нямам възможност да го взимам всеки ден при мен, за да пробвам различни неща и в крайна сметка резултата да е никакъв. Мисълта ми е - това ли е единствената ми грешка според вас?
 

Горе