Проблем с умалените изображения

Всичко за извъндизайнерският профил на Вашият компютър
Post Reply
Access
Потребител
Потребител

Проблем с умалените изображения

Post by Access » Sat Mar 28, 2015 11:47 am

Здравейте,
От седмица насам имам проблем с умалените изображения на снимките ми. Ще се радвам ако някой може да помогне за разрешаването му, защото ми изяде нервите.

Ще покажа нагледно със скрийнове за да можете най-правилно да ме разберете.
Нормално иконите на снимки излизат с изображението на самата снимка така:

Image

Моят проблем е, че ми излизат така:

Image

пробвах какво ли не от настройките на папките и изображения и няма оправия...

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist
Answers: 128

Post by dakata__92 » Sat Mar 28, 2015 12:09 pm

Десен бутон в папката - пропъртис - къстюмайз - optimize this folder for: Pictures.

Access
Потребител
Потребител

Post by Access » Sat Mar 28, 2015 12:22 pm

dakata__92 wrote:Десен бутон в папката - пропъртис - къстюмайз - optimize this folder for: Pictures.

влязох тук, но в падащото прозорче в което избираш си е на Pictures.

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist

Post by dakata__92 » Sat Mar 28, 2015 2:38 pm

Access wrote:
dakata__92 wrote:Десен бутон в папката - пропъртис - къстюмайз - optimize this folder for: Pictures.

влязох тук, но в падащото прозорче в което избираш си е на Pictures.
Незнам защо се получава така. Да не са много снимките в папката и да ги зарежда визуално бавно? Пробвай да създадеш друга папка в диск D примерно с 5 - 10 снимки вътре и виж дали ти ги зарежда на същото визуализиране в папката тоест когато е голяма иконата както е на снимката.

Access
Потребител
Потребител

Post by Access » Sat Mar 28, 2015 2:53 pm

Оправих го. Проблема е бил в една от отметките в опциите за папки и файлове.

Access
Потребител
Потребител

Post by Access » Wed Apr 08, 2015 4:28 pm

Проблема отново е на лице. Преди няколко дни го оправих като махнах отметката "Винаги показвай икони, никога миниатюри". От днес проблема е отново на лице, а отметката си е махната. Пробвах да я включа и пак да я изключа, но не се получава. Някаква идея от какво може да е сега?

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist

Post by dakata__92 » Wed Apr 08, 2015 8:19 pm

Access wrote:Проблема отново е на лице. Преди няколко дни го оправих като махнах отметката "Винаги показвай икони, никога миниатюри". От днес проблема е отново на лице, а отметката си е махната. Пробвах да я включа и пак да я изключа, но не се получава. Някаква идея от какво може да е сега?
Не си спомням от къде се сменяше дефаутовата картинка за изображението там мисля, че имаше опции, които да разбазикаш допълнително. Впрочем има ли значение какво е разширението на снимката защото като гледам на първата снимка ти показва разширенията на изображенията а на втората не и вероятно ако не се показват разширенията е възможно да ги приема като непознати и да зарежда дефаутовият фон. Пробвай да им показваш на имената разширението дали е png, jpg или gif примерно. Ако са свалени снимките примерно от фейса поне по имената на такива ми приличат е възможно да става това.

Access
Потребител
Потребител

Post by Access » Thu Apr 09, 2015 4:28 pm

пробвах дали ще се оправи от разширенията, но не става. дали ги няма или ги има разширенията не дава никакво отражение :? :o

dakata__92
Web-tourist
Web-tourist

Post by dakata__92 » Thu Apr 09, 2015 7:53 pm

Access wrote:пробвах дали ще се оправи от разширенията, но не става. дали ги няма или ги има разширенията не дава никакво отражение :? :o
Мммм нееезнам ако скоро ти се е получил този проблем върни някой стар бекъп на системата ако имаш от рестор пойнт и така.

Post Reply