Проблем с екран на лаптоп

MaLa_NocHe

Registered
Здравейте колеги, отдавна не бях писал, но ми се случи един проблем с лаптопа.


Включвам лаптопа, чува се вентилатора че тръгва за 5-10 секунди и спира, не се чува стартиване на уиндоуса дори и час да го чакам. Екрана не светва нито на лаптопа нито като закача друг монитор към лаптопа. Някой идеи от какво може да е проблема?

Лаптопа е:

Fujitsu Siemens Amilo A1667EX
 
MaLa_NocHe каза:
Здравейте колеги, отдавна не бях писал, но ми се случи един проблем с лаптопа.


Включвам лаптопа, чува се вентилатора че тръгва за 5-10 секунди и спира, не се чува стартиване на уиндоуса дори и час да го чакам. Екрана не светва нито на лаптопа нито като закача друг монитор към лаптопа. Някой идеи от какво може да е проблема?

Лаптопа е:

Fujitsu Siemens Amilo A1667EX
Ако е отварян провери дали не си размърдал рамта. Намести платката че на мен така ми се е случвало. Провери и други части да не са се разиграли но основно рамта ако се е разместила и не контактува прави така. Второто за което се сещам е захранването извади батерията и пробвай само на кабел да го стартираш. Ако имаш мултицет и замери напрежението дали е според спецификациите на зарядното тоест около 19 волта някъде. Трето прекъснати жици или нещо изгоряло.
 
Батерията колега отдавна е заминала, и само на зарядно го включвам е със сложена батерия де ама тя не функционира отдавна. Рам паметта те съмняа така ли? Защото интересното е че се едно седи на едно място нито тръгва да си стартира windows-a нито нищо и на другия монитор не светва нищо.

Потвърди дали да отварям лаптопа и да бутам платките.
 
MaLa_NocHe каза:
Батерията колега отдавна е заминала, и само на зарядно го включвам е със сложена батерия де ама тя не функционира отдавна. Рам паметта те съмняа така ли? Защото интересното е че се едно седи на едно място нито тръгва да си стартира windows-a нито нищо и на другия монитор не светва нищо.

Потвърди дали да отварям лаптопа и да бутам платките.

Принципно мен тя ме съмнява. Първо бих я побутнал да я понаместя, ако ли не и имам някоя работеща със сигурност бих я сложил за да съм сигурен че не е тя. Но така прави когато тя е проблемна. Другият ти варянт е нещо харда да е изпушил но би трябвало да чуеш вентилатора да върти. Ако той върти и в момента значи започни с рамта и после през харда за всеки случай. От там насетне следва видеокартата често платките на wi-fi или blotooot бъгат по подобен начин и последователно работи.
 
Добре, но ме притеснява че вентилатора тръгва като го включа лаптопа за 5-10 секунди и после спира...
 
MaLa_NocHe каза:
Добре, но ме притеснява че вентилатора тръгва като го включа лаптопа за 5-10 секунди и после спира...
Да нормално е ако рамта се бъгне да прави така. На някой си върти но на други просто си имат вътрешна защита и спират подаването на напрежение. Няма смисъл да върти какво ще охлажда когато процесора не обработва нищо и просто системата се гаси.
 
dakata__92 каза:
MaLa_NocHe каза:
Добре, но ме притеснява че вентилатора тръгва като го включа лаптопа за 5-10 секунди и после спира...
Да нормално е ако рамта се бъгне да прави така. На някой си върти но на други просто си имат вътрешна защита и спират подаването на напрежение. Няма смисъл да върти какво ще охлажда когато процесора не обработва нищо и просто системата се гаси.
При мен като се беше разместила рамта пиукаше дразнещо. При колегата няма пиукане?
 
uphero каза:
dakata__92 каза:
MaLa_NocHe каза:
Добре, но ме притеснява че вентилатора тръгва като го включа лаптопа за 5-10 секунди и после спира...
Да нормално е ако рамта се бъгне да прави така. На някой си върти но на други просто си имат вътрешна защита и спират подаването на напрежение. Няма смисъл да върти какво ще охлажда когато процесора не обработва нищо и просто системата се гаси.
При мен като се беше разместила рамта пиукаше дразнещо. При колегата няма пиукане?
То издава пиукащ звук но не пречи да се провери дори да няма такъв звук. Реално си иска мултицет да замери стойностите на напрежението има ли няма ли на места. Може да има прекъснат кабел било то на матрицата или някъде някой кондензатор да е изпушил на дъното (той трудно се разбира). Много са варянтите просто трябва да се помъчи да изключи най-явните проблемни точки и после да реши на принципа проба грешка какво е. Ако има друг хард да сложи да замени части и така нататък. :)
 
Отворих лаптопа както даката каза изкарах рам-та вкарах я наместих я както трябва, дори извадих батерията малката за паметта и я сложих отново, но уви няма ефект..при мен не пиука, апсолютно никакъв звук нито картина вади.
 
MaLa_NocHe каза:
Отворих лаптопа както даката каза изкарах рам-та вкарах я наместих я както трябва, дори извадих батерията малката за паметта и я сложих отново, но уви няма ефект..при мен не пиука, апсолютно никакъв звук нито картина вади.
Хммм някакви така симпоми да има. Вентилатора казваш се върти 5 минутки. Имаш ли мултицет? Ако имаш замери напреженията на харда и към видеокартата. Не се сещам какво може да води до такъв пад на нещата...
 

Горе