Кой е най-добрият телефон...

Leti_Gorkieva

Registered
:cry: Здравейте, повредих си телефона и сега трябва да се купи нов. Толерирам Самсунг, Нокиа, Леново, Сони... като модели конкретно разглеждам следните: sony xperia z3 и galaxy s7 и sony xperia xa
Предложете ?
 
Най-важното -> Бюджет. Колко планираш да похарчиш ? - това определя избора ти.

Иначе между тези модели, samsung s7 e най-доброто от към дизайн и UI и UX и така. Говоря за нормалната версия, а не за edge. Egde-а е по-неустойчив на изтървания и имаш буквално по-малко захват отстрани и следователно при изтърване има по-голяма вероятност да счупиш стъклото. Sony-тата не ме кефят, от към камера и UI. Камерите им са с много мегапиксели ама 80% от моделите или оувърекспоузват("изгарят" белите тонове в снимката) или нямат добър dynamic rage. S7 се справя много добре, 99999.99999% от хората, които не са ползвали, а само са гледали ревюта, ще ти кажат, че прави снимката прекалено цветна, прекалено много зелено слага и т.н. Според обикновенния потребител и мен и всички, които ползват samsung flagship (щот другите евтини версии - все трябва да се икономиса от някъде нали :) ) - никой не е оплакал от камера и UI.

Тъй като вече всички flagship телефони с еднакви характеристики, или ако някой е с по-големи, то няма да усетиш разлика, затова гледай следното:

Отговори си - кое ти е най-ценно в телефона:

1. Камера
2. Прозиводителсноста - игри/приложения
3. Много добра камера, да става за новите игри и да има голяма батерия
- тука може би ще трябва да се огледаш за нещо като samsung Note серията или нещо по-просто като Iphone. И да просто, защото нищо, че струва 1 торба пари, няма кой знае какво в него. Просто е добре оптимизиран и доста ограничен, но това е друга тема.

Избора си е твой. Не забравяй бюджета и гледай мнения и ревюта на всеки(още по-добре ако имаш приятели, които имат такъв телефон), а не само на тея дето са прочели характеристиките от нета. Успех; :idea: :?: :?:
 
1. Ако искаш да правиш хубави снимки -> купи си фотоапарат.
2. Ако искаш да играеш игри -> компютър, лаптоп ... таблет.

Пазара се пренасити от телефони и всеки производител надува характеристиките до небесата от, които реално полза няма кой знае каква.

Телефона за мен си остава телефон и най-важните му функции са зелената и червената слушалка. След това идват приложенията, които са ми важни да ползвам, като онлайн банкирания, имейл клиенти и т.н. Игрите изобщо не са в картинката...

Мисля, че най-важното в един телефон е издържливостта на батерията, удобен дизайн, за да може да се ползва лесно и хубав дисплей, за да се вижда нещо все пак..

Всичко останало е пълнеж и маркетинг.

п.с. Не знам, какво толкова му умувате за един телефон, след като 1 година след покупката вече е "старт" и обикновено се мисли за нов.

Интерфейсите на телефоните с Android са 95% сходни..
 
Заеби ги тея андроид пръчки, вземи си iphone.
Да, скъп е но всяка стотинка е оправдана.
 
heytar каза:
Заеби ги тея андроид пръчки, вземи си iphone.
Да, скъп е но всяка стотинка е оправдана.

Да купи си Iphone, трудно ще си вкараш музика в телефона, трудно става мигрирането от android към iphone, особено на човек, който не е свикнал с UI. Но пък ще се радваш на яки нови функции като липсата на жака за слушалки и нови apple слушалки струват колкото една опел корса хаха и после гледай как приятелите ще ти се смеят, защото не може да им пратиш една песен по Bluetooth - щот е iphone т.н. :D

Както казах, виж твои приятели какви телефони имат, разцъкай ги, виж кой те кефи и си направи база за сравнение. Ако ще е iphone - вземи си, никой не те кара на сила. :idea: :?:
 
Новият s8 е стабилен. Тази година стават 10 години от първия iPhone така че се очаква Apple да изкочар с нещо силно.

От китайските телефони Meizu Mix ми е фаворит с неговия edge 2 edge дисплей - http://www.mi.com/mix/
 
joTunkiq каза:
heytar каза:
Заеби ги тея андроид пръчки, вземи си iphone.
Да, скъп е но всяка стотинка е оправдана.

Да купи си Iphone, трудно ще си вкараш музика в телефона, трудно става мигрирането от android към iphone, особено на човек, който не е свикнал с UI. Но пък ще се радваш на яки нови функции като липсата на жака за слушалки и нови apple слушалки струват колкото една опел корса хаха и после гледай как приятелите ще ти се смеят, защото не може да им пратиш една песен по Bluetooth - щот е iphone т.н. :D

Както казах, виж твои приятели какви телефони имат, разцъкай ги, виж кой те кефи и си направи база за сравнение. Ако ще е iphone - вземи си, никой не те кара на сила. :idea: :?:

Аз не разбирам от телефони, само ще споделя моя опит с android и iphone.
Винаги съм ползвала android и странях от айфоните поради точно тези причини. Преди 2 седмици си взех обаче айфон.

Отне ми 2 часа бъзикане да свикна с навигирането из телефона.
Липсата на жак е силно преудолима. Те ти дават и преходник, ако имаш някакви гъзарски слушалки с 3.5 мм жак да ползваш.
Песни през bluetooth не съм пращала от 2008, хаххаа. Аз като цяло ползвам спотифай и рядко имам музика свалена на телефона. Ама не съм някакъв фен на тракчета, на ъндърграунд изпълнители :D

Нали не обяснявам колко е велик въйфона или нещо такова. Просто искам да кажа, че мигрирането не е страшно и повечето пъти си е оправдано. Аз исках да си взема гугъл пиксел, защото исках стоков андроид (3 години изкарах с Нексу и е невероятно). Ама в бг не се предлага (на адекватни цени) и няма сервиз, а цената му е долу-горе колкото на айфона. Така че се престраших и за сега не съжалявам. :)
 
И аз мисля, че най-важното в един телефон е издържливостта на батерията, удобен дизайн, изчистен и семпъл, няма да играя кой знае какви игри, но все още се чудя. :roll:
 
Няма такова нещо като най-добър телефон, всичко е до предпочитанията. До колкото разбирам изискванията ти, би ти върши работа дори и бюджетен телефон. Избери нещо с поне 16ГБ вътрешна памет, иначе като инсталираш 10-20 апа и ще започне да се държи нестабилно.
Оттук надолу следва лично мнение и опит.
При покупка на смартфон винаги избирам модел, който ще е адекватен поне за гаранционния си срок, с добър дизайн, тънък, с ярък дисплей.
Не искам да правя реклама на марка, но Samsung вадят сносни телефони - AMOLED дисплея няма как да те разочарова, камерите в бюджетните модели са прилични, в по-скъпите дори може да се каже че са добри. Издържат по 3-4+ години без да видят сервиз (има и изключения, но за нов модел няма как да се каже) - 4-годишния ми S2+ още работи без грешка, като изключим това, че не му стига памет. От 2 седмици съм с А5 2017 и изглежда като модел, който ще е адекватен в близките 2-3 години, на прилична цена предвид хардуера. Ако избереш някой поостарял, но доказан флагман, като Galaxy S7 или Nexus 6P също няма да сбъркаш. В никакъв случай не ти препоръчвам последните флагмани на HTC (One M8, One M9, нямам наблюдения над HTC 10) - показват доста дефекти, а сервиза им е неадекватен. Ако търсиш нещо по-евтино може да разгледаш Asus Zenfone 3 Max - изглежда страхотно, държи се стабилно (след 2 месеца употреба), 4100mAh батерията издържа без проблем на цял ден интензивно използване, а цената му е направо смешна (380лв в Технополис).
 
Темата е преместена в съотвеният раздел.
Моля, запознайте се правилата на форума.
 
Аз ползвам Xiaomi и съм доста доволен от него. Хвърли им едно око.
 
ZTE BLADE, Samsung, Alcatel, Sony,Nexus 5x... и още много други. Минал съм през телефони от бюджетни до флагмъни. За момента съм с 5Х. И съм страшно доволен от това което е. Бърз, евтин, готин. Винаги е там, когато ми трябва. Пръстовият отпечатък работи бързо. Батерията издържа почти 3 дена. Удобен ми е за работа, прави мега добри снимки за телефон.
Относно жака - да съм го ползвал 2-3 пъти. И искам следващият ми телефон да има 3.5 мм жак. Един път да ти потрябва, ама да работи!
 
А какво ще кажете за Самсунг J5 или J7? Като цяло серията J ми допада, като характеристики.
 
vinsbg каза:
Nokia. Новите. 3,5,6 и 8

От скоро имам Nokia 7 Plus и съм безкрайно доволен. Личното ми мнение е, за мен това е Телефона с главно Т.
 

Горе