cd disc проблем

KlaXeN

Registered
Одеве тръгнах да преинсталирам уина защото много забива, но не ми чете дисковете в биоса са ми така second devision - CDROM другото е hard-disc, а като пусна уиндоуса и пусна диск пак не се включвка сякаш не работи опитах да update драйвърите, ама не иска какво да правя?
 
CDROM-а трябва да е настроен на First boot device, а до колкото разбрах от поста ти твоя е настроен на Second
 
First boot: CD-DVD ROM
Second boot: disabled или HDD


Някой от конфигурациите не бутват CD докато не бъде спрян Хард Диска. Така, че успех. Ако направиш всичко както е описано ще стане
 
First boot - CDROM
Second boot - HARD-Disc

И като ресна не буутва нито един диск, а си минава към уиндоуса, ако изключа hdto на disable ми дава falure boot или нещо от сорта. Странно ми е само защо като пусна диск и уиндоуса е пуснат не чете диска.
 
Изкарва ли ти Press any key to boot from cd... ?
Случайно да си с USB клавиатура?
 
Не съм с usb клавитура, ако искарваше това мислиш ли, че щях да пускам тема?
 
Или е проблем с оптичното устройство (което е по-неприятния вариант) или дискът не е boot-ващ. Ако си задал CD за First Boot Device няма причина да не става.
 
Едва ли има проблем с устройството съмнява ме. Както писах в този форум писах и в калдата и там имаше този отговор

И аз имах същия проблем.

Виж пак в биоса дали е настроено самия биос да вижда цд-то или двд-то там каквото имаш
Настройката беше нещо от сорта на first или second ata или ide channel на една от тези настройки трябва
да зададеш cdrom за да го разпознава биоса. В противен случай биоса не го разпознава и ти му задаваш
да бутва от цдто но той не го вижда и ефект никакъв.

Обаче не знам къде се намира този second ide channel или нещо от сорта
 

Горе